Rokos celkovo nieje moc bicyklovy kopec. par krat som tam bol ked som bol mlady a sprosty :-D modra z podhradia - po zengovu chatu ide stara asfaltka, potom kusok strkova cesta a potom uz len strecha hore - je tam aj par padnutych stromov no a na jednom mieste je dost husto zarastena naletom - neviem presne kto ako jazdi ale nesiel by som to hore ani dolu.
Ale rozmyslam ze by som si dal tento rok Banovsku 50-ku na mojom pevnaku ktorej trasa vedie aj z J. Vrsku cez Rokos na Cierny vrch po cervenej. Uvidim podla chute no kazdopadne dufam ze bude liat a nakoniec ostanem doma :-D
23.04.2019 - 20:18:53
00
Gusto0 no z Jankovho Vršku na Rokoš...to ti želám veľa šťastia :D toto stačí raz za život, asi si to ešte nešiel však? Keď nad tým uvažuješ, lebo toto je viac turistika ako bajkovanie :) Teda si domáci a isto to tam poznáš a vieš o čom to je, ale som presvedčený o tom, kto to pozná a má sa aspoň trochu rád, že to dobrovolne ísť nemôže :D
23.04.2019 - 20:24:57
01
mirecpd napísal:
Borci, ja som tu domáci :-) Najlepšie na Rokoš je z Diviak alebo zo Súčian...Ale aj tak je zapotreby tlačiť...

Skvele. Nekuknes prosim tu moju letecku mapku navrchu stranky 499, nakolko som sa pri mojom zjazde do Diviak trafil na tu idealnu trasu smerom hore? Dik.
23.04.2019 - 20:38:20
00
Gusto0 napísal:
Rokos celkovo nieje moc bicyklovy kopec.

Prave naopak ... je perfektny na AM/EN .. single su paradne a narocne, a okrem par vynimiek nie tak, aby clovek bez techniky odtial odisiel so zvesenym chvostom, teda bajkom .. ale len ked je pekne a nie je tam milion turistov.

double napísal:
Na Rokosi som.bol a samozrejme z Kosutovej skaly :swear: :fubar: :x takze takto to.nemienim ist ak by som tam siel.
Kolko minut sa.tlaci z tej Diviackej? Ale ak by si ma Lubo dovliekol na Rokos musel by si ist so.mnou aj Bojnicke traily!!!

Hehe, vzdy najdes tu najhorsiu cestu .. z Kosutovej skaly na Rokos ma nikto smerom hore nedostane :D .. z tej opacnej, ako som spominal, je to krasne jazdenie. Tych asi 50m treba vytlacit na cervenu zo zvaznice, aj to len kvoli tomu, ze tam je listie a konare (jaaj keby dobra dusa tam spravila chodnik, to by bolo) .. a potom zo spominaneho sedielka. Napodiv naposledy sa mi to nezdalo ani dlho .. mozno tak 15 minut tlacenia od sedla ? Do Bojnic by som tiez rad. Asi by sa to dalo aj spojit.

rtl napísal:
Doporucovali mi dole aj naucny chodnik, to ten snad nabuduce...
Najlepsia cesta hore by mohla byt ta, co som ja isiel dole.

Ano to , co si siel dole je najlepsie hore. Naucny chodnik ale od toho sedielka moc nie, najlepsi zjazd je z Rokosa po zltej smer Predny Rokos (az po neho je to ale krasny chodnik), a zo zltej odbocit na naucny. Je to pravdepodobne najkrajsi (alebo min. v TOP3, pretoze ma fajn flow dole) chodnik co poznam na Slovensku (kratke chodniky nepocitam). A pokial na nom nie su padnute stromy, tak je cely zjazdny. A konci potom v krasnej doline a vypluje to cloveka do paradneho vyhladu na Temesku skalu & okolie. Jedine co je na tom chodniku narocne okrem brzd (ale brzdy naozaj su nutne) je, ze ak to clovek chce prejste bez dotyku, musi vediet robit tocky, kedze je to serpentoidny chodnik. Ale nie su nejak extra narocne (ja ale vacsinu nedam).
23.04.2019 - 20:40:39
02
imro1 poznam to tam velmi dobre - a praveze uz niekolko rokov som to nesiel. naposledy ked tam este nebol plot. z knazinovych na jankov som uz bol par krat po tom chodniku tak viem aky je a ze to bude miestami na peso. rokos bude na peso asi cely. co je dalej som zvedavy - pamatam si popadane stromy, trciate kamene, na cierny strme vyslapy a uzky zarasteny chodnik. ale ako som pisal - dufam ze bude liat a ostanem doma :-D
23.04.2019 - 20:41:59
01
Z JV na Rokoš určite nie...kopec tlačenia cez skaly. Z Diviackej hore na biku to nedate, je to strme. Z Diviak (Diviaky nad Nitricou) sa da ist pekne daleko. Je tam jeden strmy usek, ktory treba vytlačiť a potom sa da ist pekne aj na biku...dole naspat je to v podstate zjazdne. A prave dole je to fajn aj na techniku po modrej do Diviackej Novej Vsi. A veru, Rokoš neni bohviečo na bikovanie. Su tam iba 2 miesta na výhľady a inač nič. 1.5. su preteky z Rudna - beh na Rokoš.
23.04.2019 - 20:42:24
00
Gusto0 napísal:
Ale rozmyslam ze by som si dal tento rok Banovsku 50-ku na mojom pevnaku ktorej trasa vedie aj z J. Vrsku cez Rokos na Cierny vrch po cervenej. Uvidim podla chute no kazdopadne dufam ze bude liat a nakoniec ostanem doma :-D

Na J. Vrsok sa jazdi opacne, je to velmi pekny chodnik dolekopcom .. hentaku trasu, to by si si moc nepojazdil.
23.04.2019 - 20:43:14
00
rtl napísal:
Ak mam porovnat cervenu Rokos-Kosutova je lepsia ako zlta z Kosutovej dole k motokrosovemu arealu nad Rudnom. Ale este raz- na Prednom Rokosi som nebol.

Dik za info :D .. Predny Rokos je krasny vyhlad, zlta je super, ale dole uz je velmi strmo, nema velky vyznam inak ako peso. Sice to nie je dlhy usek, ale lepsie (a asi aj peso) je ten naucny.
23.04.2019 - 20:45:19
00
rtl: Ak dobre vidim, tak si sa trafil :-)
23.04.2019 - 20:46:12
01
Tu som raz robil kamarátovi sprievodcu na Rokoš z Diviak...

Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/bc0m8H3Z7V
23.04.2019 - 20:49:02
00
A sem to ide úplne bez tlačenia:

Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/6lgTx2a07V
23.04.2019 - 20:50:41
00
lto od Holeho po Jankov je to pekny technicky chodnik - jeden-dva krat za rok si ho prejdem a bavi ma aj na pevnaku.
trasu Banovskej 50-tky som nevymyslal ja - je to turisticka akcia. nie cyklo - no kedysi sme sa to pokusali dat na bikoch - 26" XC-ka no nepamatam si ze by sme to niekedy dosli. tiez by som to siel radsej opacne no nedostal by som gulas v cieli :-D
23.04.2019 - 20:52:27
00
No, na Rokos je treba mat aj spravny bajk a sedlovku proklate nizko, to je zaklad, inak je to trapenie samozrejme. A niekedy aj teleskopicke rajdy :lol: .. ale je dobre, ako to je, lebo tam sa hockto normalny nevytrepe, a kedze je to celkom chranena oblast, nemusia to davy bajkovaniachtivych turistov vypozerat :lol:
23.04.2019 - 21:01:38
01
chlopi a co Surdov a zjazd po zltej do D. Vestenic?. Z cesty to vyzera byt lakave :-)
23.04.2019 - 21:02:23
00
Raz som to tlacil hore (s Palom :lol:) po asfaltku a bol to pekny chodnik .. vraj aj zbytok, ale domaci budu vediet. Ale ak si chces zajazdit, tak pre teba naucny chodnik .. Rokos-Plevna- zeleny naucny dole :)
23.04.2019 - 21:08:07
00
keyboard_arrow_up