to ale stale nijako neopravnuje "druhu" stranu, aby konala v podobne nezodpovednom duchu...obtazujuci pes bez dozoru nepotesi ani turistov, ani hubarov, ani cyklistov...
24.04.2019 - 10:58:28
05
Minuly tyzden som na biku nahanal zajaca, kedze bezal po ceste predomnou :) Aj ja durim zver a mal by som byt odstreleny?
24.04.2019 - 11:02:10
04
Rozhodne áno 😀
Ale teraz vážne: Problémom nie sú poľovníci, hubári, turisti, cyklisti, psíčkari....
Problémom je vždy jednotlivec a je jedno, do ktorej skupiny patrí. Väčšinou je to taký, ktorý si myslí, že práve tá jeho skupina má právo určovať pravidlá tým ostatným.
24.04.2019 - 11:18:17
010
Tatinoooo: skor su problemom jednotlivci, ktori si myslia, ze pre nich prijate pravidla neplatia...:)
24.04.2019 - 11:31:28
00
Tatinoooo: je to tak.
Az na jednu drobnu vynimku .. z danych skupin len jedna vlastni a aktivne pouziva nieco, co zabija . efektivne a na dialku. Tento maly detail - mat moznost zabijat a lovit, pritahuje ako magnet urcitu skupinu ludi. Ako sa tito ludia prejavuju , myslim si, nie je nutne rozoberat. Ale nie je to zovseobecnovanie, percentualne je tento vyskyt radovo vyssi /tym ale nie je povedane, ze kazdy, kto pouziva zbran na ulovenie, takym je/. V kazdom pripade ale, v momente ked si najdem na podrazke nieco hnusne a pachnuce, v okoli obydlia, mam pocit, ze odstrelovat psov by mali polovnici nie v lese za obyvanym uzemim, ale naopak, priamo na nom. Uz nestaci chovat v byte jedneho psa. Dokonca ani dvoch. 3, 4 a niekedy aj 6 a viac kusov .. je presne to prave, co patri do panelaku.

A potom je tu ale druha, celkom dost nedrobna vynimka, co sa vola vykon polovneho prava. Co je nieco, cim sa jedna skupina ludi vyrazne odlisuje od inych skupin a preto nejde pausalne skupinkovat v kontexte tychto zalezitosti.
24.04.2019 - 11:39:43
02
Vo svojom príspevku som nemal na mysli pravidlá prijaté vo forme zákona. Aj tie sa však dajú interpretovať rôzne (viď zákon o poľovníctve). Je to o vzájomnom rešpekte a tolerancii.

Jedinci, ktorí sú nad zákonom sú samostatná kapitola a je jedno, či chodia do lesa.
24.04.2019 - 11:42:20
00
@GeorgeWH Nie je to beztrestne pravo, musi splnit jasne podmienky, inak mu hrozi 3000e pokuta, strata zbrojaku, sudy a ine. A nie akehokolvek psa, ale VOLNE pobehujuceho, mimo obydli, bez dozoru a neoznaceneho.
Skor je zaujimave, kolki tu maju taky strasny problem sa este aj do tychto mantinelov vpratat. Polovicu zivota som prezil v lese, tretinu so psom. Pustal som ho jedine na prazdnych poliach tak, aby som na neho vzdy videl. Skutocne nechapem tej potrebe pustat ho na verimboha, porusovat zakony a potom sa este strasne cudovat dosledkom.

Co sa tyka polovnikov ci lesnikov, ja som ten posledny, kto by ich obhajoval.
24.04.2019 - 11:50:50
05
Ako to je s lovením? Keď ide poľovník loviť do revíru je potrebné to ohlásiť v poľovnom spolku? Keď sa teda stane ze niekto postreli psa malo by sa to vedieť dohľadať podľa nejakých záznamov?
24.04.2019 - 12:06:29
00
na to tam majú funkciu hospodára, jemu treba hlásiť ulovené... ale či sa musí hlásiť aj predom, že ide loviť netuším... ale väčšina ani nehlási tú korisť, lebo to potom znamená že sa to delí celému združeniu..
24.04.2019 - 12:18:43
00
U nás má hospodár na bráne schránku s knihou, každý sa musí zapísať predom. Dávajú si na to sakramentsky pozor, pretože poľovníci sú v skutočnosti dosť rozhadany, jedna skupinka nič nedaruje druhej... Keďže počet členov je obmedzený, tak radi niekoho vylúčia, aby mohli prijať niekoho "hodnotneho", vylúčenie často konci až na súde.
24.04.2019 - 12:27:41
01
to sú aj u nás dve skupinky, však ako skoro v každom nejakom spolku klube atd... u nás viem, že je to najmä o tom, že sú tam takí čo sa starajú a vedia aj uloviť / takí čo sa nestarajú a nevedia ani nič uloviť a len čakajú že im spadne niečo z toho spoločného... preto práve si väčšina uloví načierno, bez toho aby to hlásila aby sa nemuseli narobiť s čistením atď.. a potom si len niekto príde pre kus mäsa
24.04.2019 - 12:33:28
00
Tatinoooo napísal:
Problémom je vždy jednotlivec a je jedno, do ktorej skupiny patrí. Väčšinou je to taký, ktorý si myslí, že práve tá jeho skupina má právo určovať pravidlá tým ostatným.


Bohužiaľ je to tak , aj tu na cyklistickom fóre sa zákony ohýbajú a prispôsobujú práve tak ako to cyklistom vyhovuje.....
24.04.2019 - 12:36:49
02
cokupit a kolko pripadov zastrelenia psa polovnikom bolo 100% podla zakona? Ved v mediach sa riesia stale pripady, ked sa pes len na chvilu vzdialil a bol odstreleny. A opat sa vratim k tomu povodnemu - ja nemozem nechat psa pobehat si po lese, ale polovnici a lesnici mozu vsetko? Nie, takto nastavene pravidla sa mi nepacia a hraju vyslovene v prospech druhej skupiny.
24.04.2019 - 16:02:41
00
V zakone nie je ziadne "na chvilku". Vypatrat polovnika co strielal nie je ziaden problem, takze ak strielali nepravom, je to idealna moznost, ako im flinty zobrat.
Lenze skor to bude tak, ze ludia v prave nie su a kompenzuju si to krikom na FB a v Novom case.
PS: Mozes mi uz konecne napisat, preco chces, aby tvoj pes pobehoval v cudzom lese? Mimochodom ti polovnici si zan platia...
24.04.2019 - 16:35:06
01
GeorgeWH: vybav si polovny listok, revir a mozes :lol: .. btw, preco vlastne ludia pozaduju , aby mohol ich pes volne behat po lese , len tak prenic-zanic. A ani si za to nezaplatia :)

cokupit: polovnici si neplatia za les a ten les im nepatri (ak nahodou nie su skutocni vlastnici), to len tak mimochodom. Platia si za moznost vykonu polovneho prava v polovnom reviri, ktory castokrat su v nadprave nad skutocnym vlastnikom lesa. Pravo na vykon polovnictva je aj vdaka tomu, ako to je v sucasnosti, kedy sukromne lesy presli do statneho vlastnictva a nasledne cez restitucie a dalsie pripady znovu postupne prechadzaju do povodneho, nieco naprosto absurdne, nieco co patri do hlbokej a temnej minulosti. Plus, drzo sa porusuju zakladne ustanovania v zakone o krmeni. A ine.
24.04.2019 - 16:55:52
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up