Ešte vy nepodnikate chlapci, ked mate na niečom 10% maržu a ľudia chcú zľavu 5% a vy ju dáte, lebo nedáte vy da iný...Sa opýtajte predajcov vstavaných spotrebičov... Tí vám povedia, ako to chodí :)
24.04.2019 - 10:25:06
00
Ty kokos, ty si prípad. To človek ani hádam neverí že niekto taký reálny existuje. :))))))))
Zľava na NOVINKU ktorá sa dobre predáva, navyše v SEZÓNE sa nedáva.

Zľava sa dáva na JESEŇ, po sezóne, keď treba odpredať bicykle čo ostali na sklade.
Ešte večšia zľava sa dáva bicykle-ležiaky rok-dva staré, ktoré sa nepredali a vetšinou už nemajú ani všetky veľkosti rámu.
24.04.2019 - 10:40:25
02
tak prispejem aj ja,už keď tu máme takúto estrádnu šou. Otec podniká. Stavebníctvo. Vcelku špecifická odnož. Nie,nie sme lacní,skôr naopak. Pretože môžme.Vlastne musíme. Nie je to preto,žeby sme nemali konkurenciu,to vôbec nie. Ide o to,že už keď si na trhu 25 rokov,vieš,vyznáš sa, máš najlepšie vybavenie v prípade komplikácii vieš si poradiť,poznáš ľudí atď...V konečnom prípade ale je to tak,že tá na prvý pohľad drahá firma šetrí zákazníkovi peniaze práve tým vyššie spomenutým. Možno nie u iných,ale u nás to tak je.

Ale aby som prešiel k veci. Stáva sa nám,že nás volajú robiť niečo,čo lacnejšia konkurencia so svojím amatérskym zariadením a slabým knowhow skúšala a nezvládla, prípadne rovno spravila zákazníkovi škodu za cca 5000 Eur. Zákazník povie : ´´Ale tí pred Vami pýtali menej´´ No čo vieš takému povedať. No jedine : Tak nech Vám to teda spravia...

No a takto je to PetoPeto asi s tebou. Chceš zľavu za niečo,argumentujúc tým,že v inom obchode,kde danú vec v ponuke nemajú by ti tú zľavu dali.

Apropo zľavy. Aj ja ich mám rád. Rovnako výpredaje. V podstate,keď niečo chcem kúpiť,čekujem internety a hľadám,kde to zoženiem najlacnejšie.Je to dobrý pocit,že ten môj drahý koníček ma nestojí až tak veľa. Posledné roky som sa tak ako ostatní preorientoval na eshopy.
Začínal som so slovenskými,ale už bežne kupujem cez UK eshopy. Je super mať všetko prehľadné a ešte k tomu lacnejšie. Problém však je ten,že ak toto začnú robiť všetci,tradičné predajne krachnú a potom budeš chcieť spraviť servis na bajku a buď nebude s kým,alebo ceny budú fest drahé. Lebo budú musieť byť.

Pretože,ako bolo povedané : energie,prenájom,reklama,platy ľudom,odvody,dane,poplatky...Nech sa páči Peto, kludne začni podnikať a najlepšie hneď v malom,aby si nevedel čo je to volná sobota a budeš zaspávať v noci a rozmýšlať nad tým aký problém budeš ako riešiť ako prvý a ako.
24.04.2019 - 10:48:18
010
Tento nie je na sklade!!!!

Alebo predajte vec na ktorej máte 5%, a zákazník platí kartou a banka vám zoberie ešte 1.5% v tomto kontexte sa mi javí správanie obchodníka ktory ma na biku 30% smiešne
24.04.2019 - 10:50:51
00
choď na Miletičku tam môžeš zjednávať s Vietnamcami :lol:
24.04.2019 - 10:52:55
00
uz ani tam nechcu :D
24.04.2019 - 10:55:31
00
Hlavne ze vy všetci mate veci na zľavu
24.04.2019 - 11:00:56
00
áno,máme,keď je tá zľava hneď spomenutá pri danom tovare v eshope. Prípadne aj vtedy sa dá dostať,ak prídeš do predajne,mimo sezóny a slušným chovaním a záujmom byť naďalej zákazníkom obchodu si ju vypýtaš. Je to trocha rozdiel,ako nasrať sa na to,že ju nedostaneš pri novinke v hlavnej sezóne.
24.04.2019 - 11:03:57
01
ja rozviniem prispevok od stanlee smerom priamo k predaju bic, posledne, co som kupoval cestak a MTB...
Cestak som zobral v miestnom malom obchode, kde mi proste sadol predavac ochotou, poradenim, aj ked som zaplatil par desiatok eur viac, oproti velkym obchodom a e-schopom, vratilo sa mi to o 4 roky neskor, zlomil som ram, bic po zaruke a spominanemu panovi sa ho podarilo vyreklamovat, poslali mi novy ram a dokonca mi ho zadara preskladali, cize tych par euro sa mi oplatilo spatne priplatit. Samozrejme som dany obchod odporucil znamym, par si tam kupilo svoj dalsi bic...
MTB som kupoval nedavno, zohnal som ho opat lacnejsie na nete, dokonca aj tu na MTBiker, ale opat som si priplatil par desiatok eur a kupoval u maleho predajcu, kde som bol a som spokojny so servisom, s ktorym som si uz ja nevedel dat rady, inde nevedeli tiez opravit, alebo vymyslali, u neho nebol problem, opat nelutujem peniaze navyse...
Takze bud si najdes na nete bic v super cene, ale nebudes mat pridanu hodnotu, alebo radsej podporis miestnych, mozno si nieco priplatis, ale budes mat niekoho po ruke, kto ti bude vediet v pripade komplikacii pomoct...
24.04.2019 - 11:07:47
07
Paradoxne ten bicykel ponúka aj Senecky
predajca a možno by mi dal aj naj. Zľavu ale ma slabý servis tak si to u neho nekúpim...


Naposledy upravil PetoPeto21 dňa 24.04.2019 - 11:27:21, celkovo upravené 1 krát.

24.04.2019 - 11:24:40
01
Robil som v predajni so špecializovaným tovarom. Marža bola cca 15%. Kým sme tento tovar predávali v širokom okolí jediny tak to bolo super. Potom prišla konkurencia 3-4 predajne ktoré začali ten istý tovar predávať v zľave až marža klesla na 4%. Jednoducho tovar prestal byť rentabilný pre všetkých predajcov a prestali sme ho predávať všetci. Slovenský dodávateľ nechápal ako je to možné že jeden z najsilnejších regiónov má taký prepad predaja. Keď mu to bolo vysvetlené tak nastavil predaj produktu s maximálnou zľavou do 5% aby sa nepodkovavala cena a nekanibalizoval sa trh. Takže ak chce človek zľavy na všetko v konečnom dôsledku nedostane to čo chce.
24.04.2019 - 11:25:51
04
Heh. Napríklad vďaka eshopom už ani nezoženiem tretry v normálnej predajni, lebo sa im neoplatí držať ich skladom len preto, aby si ich niekto vyskúšal a objednal následne z inglendu. Takže hrám športku s triafaním veľkosti a vracaním/výmenou.
24.04.2019 - 11:34:16
05
no ja ked som kupoval sidi pred 10 rokmi tak som bol v shope, vyskusal som ale nemali biele a ze na slovensku sa biele ani nedaju objednat :D tak som zobral z inglendu o tretinu lacnejsie, smolka
24.04.2019 - 11:39:34
01
To poznám, tiež som sčasti sidi positive :D oni tuším doteraz dodávajú rôznym krajinám rôzne farby.
24.04.2019 - 14:41:54
00
Predajcovia nemajú žiadnu 21 veľkosť na vyskúšanie.., 😂 sága pokračuje
24.04.2019 - 16:32:53
00
keyboard_arrow_up