svet nefunguje na tom co je niekde napisane ale na tom co sa realne pouziva
https://en.wikipedia.org/wiki/URL#Internationalized_URL
All modern browsers support IRIs.
16.04.2019 - 19:54:30
00
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 19:00:13, celkovo upravené 1 krát.

16.04.2019 - 19:57:22
00
mna naozaj nezaujima co sa s tym deje na dalsich vrstvach
mna zaujima, ze tag, ktory je ohraniceny zaciatkom a koncom nie je kompatibilny s formatom, ktory sa bezne pouziva, pritom to tomu tagu moze byt uplne uprdele co v nom je
16.04.2019 - 20:02:06
00
Jezus napísal:
Velkost tlacidiel mi nevadi. Pri tom strankovani mi vadi, ze nevidim predchadzajucu stranu. Predtym som ju toziz videl ak si dobre spominam. Proste ked som na poslednej strane, tak nevidim predposlednu a ked som na predposlednej, tak nevidim tu pred nou (ale vtedy aspon vidim poslednu, cize na predposlednej strane je navigacia o jedno cislo rozsirena). A tiez trochu mylia tie sipky - dvojita sipka vo mne evokuje, ze je to presun na uplny zaciatok a na uplny koniec temy, nie posun o jednu stranu. Lebo bezne sa v tej sipkovej navigacii pouziva jednoducha sipka pre posun o jednu stranu a dvojita pre zrychleny presun / skok na zaciatok resp. koniec.


Spravil som riesenie, ktore sa snazi prisposobit sirke obrazovky a zobrazit co najviac tlacitiek. Zacina na full-size mode a postupne ubera tlacitka az kym sa nezmestia do jedneho riadku. Otestujte prosim.
25.04.2019 - 16:20:46
06
Vyzera to OK. Okrem poslednej vidim dalsie tri predchadzajuce strany a ked som na predposlednej, tak vidim dve predchadzajuce aj nasledujucu (poslednu). :y:
25.04.2019 - 16:30:49
00
Super, kedze sa to pozera na realnu sirku tlacitok, kolko sa ich zmesti na stranku je dane aj poctom stran. Ak su jednociferne, bude ich viac, dvojcifernych menej atp.
25.04.2019 - 16:35:02
00
napadol ma taký upgrade páčikov/nepáčikov.. mohol by sa vytvoriť nejaký algoritmus, ktorý by vyhodnocoval počet palcov hore voči počtu dole, mohla by byť tá hodnota rozdielu trebárs 10.. čiže ak by bol príspevok hodnotený kladne a teda by splnil vyššie uvedenú podmienku, tak by ho nejakým spôsobom automaticky zvýraznilo, trebárs zmenou písma na hrubé, alebo nejaké orámovanie a potom by ešte mohol pribudnúť nejaký filter, kde by som si v konkrétnej téme vedel zobraziť len tieto zvýraznené príspevky.. mohlo by to napríklad uľahčiť hľadanie relevantnej odpovede v témach kde sa dopytuje po riešení nejakého problému.
opačne, ak by príspevok bol hodnotený negatívne, tak by sa automaticky skryl v podobnom princípe ako keď je to príspevok od blokovaného užívateľa, len by sa zobrazil iný text a možnosť si ho otvoriť by zostala... to by zasa mohlo byť užitočné, že by príspevok mohol byť skôr skrytý ako po nahlásení a následnom zásahu moderátora.. napríklad keď niekto postne nevhodný obrázok, alebo keď sa sem nabúra nejaký robot
27.04.2019 - 20:18:52
00
A ked bude prispevok uplne perfektny,no nikto mu neda palec hore,tak ako potom?Myslis to dobre,ale...
27.04.2019 - 23:41:24
00
však to ostane tak ako je, aj tak väčšina príspevkov tu nie je opalcovaná a ten rozdiel 10 čo som navrhol je už dosť. ale je možné, že keby sa náhodou táto zmena presadila, tak by sa začalo viac palcovať..
27.04.2019 - 23:45:07
00
Hosť napísal:
napadol ma taký upgrade páčikov/nepáčikov.. mohol by sa vytvoriť nejaký algoritmus, ktorý by vyhodnocoval počet palcov hore voči počtu dole, mohla by byť tá hodnota rozdielu trebárs 10.. čiže ak by bol príspevok hodnotený kladne a teda by splnil vyššie uvedenú podmienku, tak by ho nejakým spôsobom automaticky zvýraznilo, trebárs zmenou písma na hrubé, alebo nejaké orámovanie a potom by ešte mohol pribudnúť nejaký filter, kde by som si v konkrétnej téme vedel zobraziť len tieto zvýraznené príspevky.. mohlo by to napríklad uľahčiť hľadanie relevantnej odpovede v témach kde sa dopytuje po riešení nejakého problému.
opačne, ak by príspevok bol hodnotený negatívne, tak by sa automaticky skryl v podobnom princípe ako keď je to príspevok od blokovaného užívateľa, len by sa zobrazil iný text a možnosť si ho otvoriť by zostala... to by zasa mohlo byť užitočné, že by príspevok mohol byť skôr skrytý ako po nahlásení a následnom zásahu moderátora.. napríklad keď niekto postne nevhodný obrázok, alebo keď sa sem nabúra nejaký robot

Za lepsi algoritmus pre podobnu myslienku povazujem moznost autora daneho vlakna oznacit “najlepsiu odpoved”. Keby sa to riadilo iba pacikmi, zvyraznena by bola odpoved mozno vtipna, ale nie riesiaca problem.
28.04.2019 - 01:31:02
04
však v niektorej téme chceš vidieť aj vtipné odpovede, ani v tých radiacich témach to až tak nezabolí nie, keď tam vyskočí jeden vtipný komentár, však aj preto sem chodíme... treba si uvedomiť že tento filter by bol len bonus, nikoho nenúti to použiť... tie lajky/nelajky sú tu už implementované a používajú sa tak načo vyrábať niečo nové. jednoduchšie by možno bolo ak by vyskočil do zvýraznených príspevkov nejaký total offtopic, tak by sa nahlásil ten a moderátor by to mohol upraviť.
28.04.2019 - 09:55:43
00
Obidva napady su dobre, uz sme to viackrat zvazovali, ale zmenilo by to trocha povahu tohto fora. Ta idea oznacenia "najlepsej odpovede" by to posunula do pozicie Q&A stranok ako Quora, Stack Overflow a podobne, kde sa hlada a casto da najst ta "spravna" odpoved na danu otazku (napr. riesenie nejakeho technickeho problemu). Pri vacsine tem co tu su ale nie je jedna spravna odpoved, bud je vela nazorov, vela moznosti, alebo je to len diskusna tema, ktora nic specificke neriesi, len zoskupuje prispevky k danej teme. Bolo by to aj technicky narocne prekopavat model fora. Teoreticky by sa dalo spravit tlacitko, ktore zobrazi len najkvalitnejsie prispevky v teme (povedzme vrchnych 10% podla hodnotenia, ale chronologicky), ale neviem ci by to davalo zmysel, kedze sa strati kontinuita diskusie a kontext.

Co sa tyka zvyrazovania prispevkov na zaklade pacikov/nepacikov, skor sa priklanam k zoidbergovmu pohladu. Plus si myslim ze hocijake zvyraznovanie bude vyvolavat pocit nerovnosti a vzdy pride niekomu nefer. Kto sa chce riadit podla nazoru (aktivnej) komunity, pozrie si palce pod prispevkom, ale nerad by som aby nejak ovplyvnovali vzhlad alebo chronologiu diskusie. My tie palce v ostatnych sekciach berieme ako spatnu vazbu pre nas, resp. organizatorov akcii v kalendari. V bazari to pouzivame aj na identifikaciu predajcov so zlou reputaciou.
29.04.2019 - 11:28:59
00
marecej napísal:
ked pouzijem tag url s linkom v ktorom je diakritika tak to berie link iba po pismeno s diakritikou
blablabla.


Len pre teba pridane dlhe ó do regexu pre URLka.
29.04.2019 - 17:24:39
04
Vo fóre sa dá skočiť na ďaľšie stránky v téme na vrchu aj spodku stránky. Na stránke "nových príspevkov" je táto ponuka len na spodku. Hlavne v mobilnej verzii by som často ocenil, keby sa dalo na ďaľšie stránky skočiť bez scrollovania dole..

Prílohy:

_20190501_133534.JPG
_20190501_133534.JPG 14.09 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2019 - 14:38:31
00
cervo napísal:
Len pre teba pridane dlhe ó do regexu pre URLka.

s dalsim pismenkom sa zase ozvem :)
02.05.2019 - 10:19:28
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up