Tak vaha byva vacsinou na ukor niecoho...a u takejto znacky je to velmi pravdepodobne ze zrovna na ukor zivotnosti
30.04.2019 - 11:24:03
00
Galipei: A shimano snad vnutorne nemaju klzne ? Resp. ktore pedale maju vnutorne lozisko robene inak ako klzne? .. ja som inak na Exustaroch odjazdil pomerne dost (hentu Ti verziu), aj kamarat (klasicku). Ziadne problemy, ako pise Jezus neboli. Ale zato boli ine, aj ked v podstate len na jednom pedale. V kazdom pripade, nie su celoocelove, takze nejake sutrakove zalezitosti nevydrzia. Ale bolo to pomerne davno, bohvie ake sroty pustaju dnes do predaja. Po Malych Karpatoch s povysavanymi trailami ok, ale do trosku komplikovanejsieho terenu by som sa s nimi bal ist, tam som ich ani nejazdil (ani kamarat), mozno preto som take problemy nemal :D

martinsulovsky: ten vahovy rozdiel je velmi prozaicky. Ti oska = asi 50-60g dole a male Mg telo namiesto ocele/masivneho hlinika = dalsich asi 50-60g dole. Plus namiesto hrubych ocelovych plechov klietky menej odolny mechanizmus. Ti osky sa inak daju kupit aj pre niektore Shimano pedale. Ale rovnako ako u tychto Exustarov, ci Xpeedo, maju vahovy limit. Teda predpoklad je, ze nie su urcene na nejake skakania.
30.04.2019 - 11:27:06
00
A ked usetris na tych pedaloch vymenenim osky za Ti si potom rychlejsi? 🙂
30.04.2019 - 11:33:29
00
ano
30.04.2019 - 11:36:44
02
Tak ja neviem, na mojich aj rootovych Exustaroch bola vola casom standardna funkcionalita, nie bug. Akurat sa mi nechcelo patrat, kde v ulozeni vznikla (ved naco, ked uz som uvazoval o vymene). Ale problemy som mal aj ineho typu. Nielen tie skrutky co som spominal, to sa da osetrit Loctite-om. Co sa osetrit neda, to je opotrebovanie tela pedalu - otlacenie od kufra. Telo je z mäksieho materialu ako ocelovy kufor a na tele pedalu nie je ziadna ocelova podlozka na opretie kufra ako pri Shimanach, takze postupne kufre do tela pedalov vytlacili svoj 3D "obrys" a vznikla taka vola medzi kufrom a upinacim mechanizmom, ze tretry nedrzali na mieste, ale lietali hore-dole. A taktiez utesnenie je zalostne - z vnutornej strany od kluky je take trapnucke jednoduche nicim nekryte labyrintove tesnenie, ktore mi z jedneho pedala pravidelne vyliezalo von na osku pedala nech som ho snazil osadit spät ako som chcel. Fakt ruky prec od Exustarov. Ale zelam lacovi, nech ziadne opisane problemy nema.
30.04.2019 - 11:36:57
00
ltoSamozrejme su take, staci pohladat. Napr. moje Ritchey XC Comp maju konusy na oboch stranach. V klznom puzdre by som problem nevidel. Vydrzi dost, teda ak sa dnu nedostane voda.
30.04.2019 - 11:38:54
00
Jezus Presne tento problem som mal s Eggbeatrami. Vnutorne tesnenie na jednom stale vyskakovalo, dnu sa dostala voda, zhrdzavela oska pod klznym puzdrom, ktore potom drelo.
30.04.2019 - 11:42:42
00
jachmel: ano vsak preto som to pisal, ze v tom nevidim problem. Ale zial u spominanych Exustarov ten problem bol .. mne to vyrobilo obrovsku dieru, to uz nebol vakel, ale neviem ako to nazvat. Ale len jeden. Dobre inak vediet, co pises o Ritchey. Aj ked je to znacka dost nebezpecna :lol:

jezus: ano, presne aj mne to robilo, dost sa vydieral pedal .. proste makky material. A na jednoom pedale sa zahryzol zavit, takze nejde odtocit, aby som ho rozmontoval. Cele zle. To vyliezanie mi tusim tiez robilo, ale to mi moc nevadilo :lol: .. v podstate som rad, ze som nemal problem s tou klietkou :D

martinsulovsky: o gramareni si niekedy nieco pocul ? Pedale mavaju velmi dobry pomer cena/vaha :)
30.04.2019 - 11:54:02
00
... že sa vám chce toľko vypisovať. :)
30.04.2019 - 13:05:48
00
Vsetko sa chce, ked sa da. :D
30.04.2019 - 13:16:26
02
Dnešný netradične dlhý balíček.
Riadítka značky Race Face Next Carbon.
30.04.2019 - 14:28:34
00
Odkial ich mas?
Vyzera to na cinu, a teda cinsky karbon by som na riadidlach neriskoval
https://www.aliexpress.com/item/RACE-FACE-NEXT-3K-UD-carbon-fiber-MTB-bicycle-rise-handlebar-mountain-bike-parts-bar-31/32666282111.html
30.04.2019 - 14:31:37
00
luckatomova napísal:
Fotka komponentov na dnešný deň.

fialove sa uz zlomili?

luckatomova napísal:
Áno je 38mm čo mne skvele vyhovuje.
Nerada som pri jazde na bicykli zhrbena kvôli rovným riaditkam.
A rovnako nemám rada ani relatívne dlhšie predstavce.
Vyšší zdvih riaditok a krátky predstavec najlepšie tiež aspoň s akým takým sklonom na hor je pre mňa základ.


nevyzeraju, ze by mali zdvih 38mm, nebudes zhrbena? to je zaklad predsa!
30.04.2019 - 14:34:10
02
Objednala šok ich tu na českej stránke.
https://www.bikestyl.cz/bike-komponenty-cyklo-komponent-mtb-bmx-vidlice-brzdy-riditka-pedaly-kotouce-kolo-rafky-c8/race-face-carbon-riditka-next-740-30-31-8-karbon-bars-i1666/
30.04.2019 - 14:38:06
00
dufam ze budu v bazari, take by sa mi hodili na bajk
a nie su 38mm malo na nezhrbenie? :D co toto

www.pedalpowerbikeshop.com
30.04.2019 - 14:39:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up