cize vyberie si len tie husenice, ktore skodia a tie ostane budu OK? :D
01.05.2019 - 19:56:18
00
v každom prípade neohrozí ľudí, hlavne
študíruj: https://en.wikipedia.org/wiki/Bacillus_thuringiensis
01.05.2019 - 20:26:55
00
to nerozporujem ale clanok hovori aj o tom, ze to plosne zlikviduje motyle (husenice) aj tie chranene a na to nemaju povolenie a ani o to neziadali :)
01.05.2019 - 20:28:11
00
tulenik napísal:
v každom prípade neohrozí ľudí, hlavne
študíruj: https://en.wikipedia.org/wiki/Bacillus_thuringiensis

Nebud si taky isty :) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5236067/ .. je potvrdene, ze protein, ktory tieto potvory produkuju sposobuje u cloveka minimalne alergie. To sa tyka samozrejme dlhodobejsieho postreku poli, ktory sa pouziva ako dopad na potraviny pestovane, ale ak to nastriekaju nejakemu cyklistovi do nosa, tak ho to nepotesi. Pokial nie je husenica, asi nezomrie, ale kazda takato vec je viac, alebo menej nejakym sposobom v konecnom dosledku negativna. Pokial im to stecie niekde do zasobarne spodnej vody, tiez to nemusi byt uplne super, aj ked predpoklad je, ze aj vzhladom na biologicku podstatu sa to rozlozi a nedostane sa tam. Kazdy podobny zasah mava nasledky.

Mna ale skor zaujala ina vec .. a sice, preco sa rozmnozili. Lebo nic nie je bez priciny. A obvykle system .. rozmnozi sa mi skodca, posypem ho, chcipne a bude dobre, nefunguje. Ale to nikoho nesere, lebo oni potrebuju zachranit duby, ponevaz co dub, co par kubikov dreva. A kubik dreva stoji celkom fajn peniaz :)
01.05.2019 - 20:49:30
00
dnes večer cestou domov, smer Dolany, Dlhá, Borová išiel pomerne veľký pelotón, boli nejaké preteky?
01.05.2019 - 21:53:56
00
Trnavska cyklisticka liga, byva kazdu stredu, ale vzdy v inej lokalite v sirsom okoli Trnavy
01.05.2019 - 22:07:07
00
lto nealertuj
alergie = prehnaná imunitná reakcia, a ako taká môže vzniknúť hlavne na typické targety imunitného systému, teda látky, pokrývajúce povrch buniek - bielkoviny alebo polysacharidy
AKÉKOĽVEK bielkoviny alebo polysacharidy, ÚPLNE AKÉKOĽVEK
a okrem toho na čokoľvek, čo pripomína, akokoľvek vzdialene, nejakú časť povrchu molekuly takého proteínu alebo polysacharidu
čo rozširuje možné alergény prakticky na čokoľvek vo vesmíre
takže asi tak - ak by si zakilloval random organizmus, z neho izoloval random proteín a nechal nastúpiť do radu obyvateľstvo Zeme a urobil klasický test či je pre nich ten proteín alergén, tak z tých 7 gigapíplov takmer naisto pre niekoho bude
existuje napr. nezanedbateľná frekvencia alergických reakcií na proteíny alebo polysacharidy z bunkovej steny spermií :D
a v tomto prípade sa ešte obávam, že možných alergikov na tento postrek bude menej ako alergikov napr. na orechy, čo žere väčšina populácie - takže ak chceš alertovať, začni alertovať na tému "zabite každého, kto nás chce kŕmiť orechmi, orechy sú smrť!" :P (a ako odporca vegetarianizmu sa veľmi teším, lebo prvé tehly budeš hádzať do vege guruov :D)
01.05.2019 - 22:32:05
00
Dnes som bikoval na Devinskej kobyle. Nechapem ako bolo sucho, ako keby vobec neprsalo. Nejake kaluze boli, ale okrem toho uplna parada. Devinska kobyla, top na bikovanie.
01.05.2019 - 23:00:10
00
Jo, Kobyla býva rýchlo suchá. Ale nie všade :D
01.05.2019 - 23:26:09
02
Praveze aj tie miesta, kde som si myslel, ze bude blato, bolo pomerne sucho. Po vyjazde som mal celkom cisty bike.
01.05.2019 - 23:54:25
00
Dolná časť Mokrého jarku býva napr. hodná svojho mena.
02.05.2019 - 00:05:12
01
celkom slušné kaluže sú aj na zvážnici pod Somárom,tiež na červenej B.K. smer Baba za brodom cez potôčik ...
teraz trochu od veci-nechápem,že si naša polícia nevie poradiť z motorkármi,čo si mýlia štátnu cestu z Pezinku na Babu z pretekárskou dráhou,zabíjajú nielen seba,ale často aj nič netušiacich vodičov,prípadne cyklistov ... včera poobede sme boli práve pri chate Korenný vrch,odrazu sirény,majáky-policajti,sanitka priviezle motorkárku,blondínka,dolámaná na kašu-o chvílu na parkovisku pristal záchranársky vrtulník,pol hodinku ju v sanitke riešili,potom ju naložili do vrtulníka-vraj to možno prežije,policajt nebol skúpi na slovo...
je taký problém tam namontovať zopár radarov,za pár dní majú zabavené vodičáky a basta-či sa to nedá ???
02.05.2019 - 07:11:32
00
Motorkári si nedajú nikdy povedať, aj u nás smer Radošina - prechod Havran prípadne z opačnej strany Piešťany - Havran je už zopár krížikov a stále tam lietajú ako diví, s kolenom na asfalte v zákrutách. Raz som bol svedkom keď motorkár dal stret s čelným sklom dodávky. Moc príjemný pohľad potom na toho motorkára veru nebol..
02.05.2019 - 07:17:55
00
na pajstune, kozlisku bolo sucho, ale cesta zo starych hajni po modrej bola dost blatova, tiez tam tazia, ale snazia sa to tam mat aspon ako-tak na poriadku...
na babe som uz par-krat videl policajtov cez "sezonu", ale len tam postavali, motorkari na oko pri nich spomalili a potom valili dalej, cez babu, ked tak, jazdim uz radsej len skoro rano...
02.05.2019 - 07:31:53
00
Dano5 napísal:
je taký problém tam namontovať zopár radarov,za pár dní majú zabavené vodičáky a basta-či sa to nedá ???

Ma to jeden zadrhel a to, ze vdaka Fico-Kalinakovej mafii, ti na Slovensku za rychlost vodicak nezoberu.
02.05.2019 - 07:43:37
00
keyboard_arrow_up