Palo TT Ja neviem jak u teba ale ja ked vymenim dosticky bez toho aby som vycentroval prasa na kotuc, tak mi to vzdy sucha jednou stranou. Musim povolit a vycentrovat podla oka. Som myslel ze je to standardny postup. Dnes som sa stym ale kaslal dlhsie lebo som to robil na bajku kde mam "preplnovane" brzdy :lol: a piestiky sa nedaju zatlacit uplne, to potom vycentrovat tych 0.2mm co tam ostane nieje sranda
01.05.2019 - 23:13:06
00
A nie je to tym ze pocas pouzivania sa obcas stava ze jedna platnicka sa derie viac a clovek to vzdy docentrovava a pri vymene za dve rovnake to treba samozrejme precentrovat?
01.05.2019 - 23:18:16
01
Ano aj to som obcas robil, na endure hlavne kvoli druhej sade kolies, kde kotuc je trosku inde (aj napriek tomu ze to mam vypodlozkovane). Zda sa mi ale ze aj bez dodatocnej centracie pocas zivota dosticiek to suchalo ale nikdy som sa nad tym nezamyslal preco. Napravil strmen a bolo
01.05.2019 - 23:27:01
00
Palo TT napísal:
To ako menite dosticky, ked pri tom uvolnujete prasa? :o

Síce som amatér, ale mám taký pocit, že by som ťa za servisáka nehcel :)
Ja, keď raz za uhorský rok mením doštičky, tak vždy prasa povolím. S novými doštičkami potom "zatiahnem ručnú", tým sa prasa vycentruje a dotiahnem ho. Robím niečo zle?
01.05.2019 - 23:28:28
01
Nie :-)
01.05.2019 - 23:29:06
00
Ak treba precentrovavat prasiatko po vymene dosticiek, tak s tou brzdou nie je nieco v poriadku :) Rovnako ked sa opotrebovava viac jedna strana ako druha. Povacsine sa s tym da normalne fungovat, ale nie je to normalny stav.
02.05.2019 - 09:15:29
04
A ako zatlacas piestiky pred nasadenim novych dosticiek ? To vazne neodsrubujes a nevyberies prasa ?
02.05.2019 - 09:22:41
00
Este z cias, ked bol strmen aj ram IS - IS (centrovalo sa podlozkami) som zvyknuty centrovat kotuc na stred strbiny strmena a centrujem len pri nahodeni strmena na ram. Ked sa piesty vedia prisposobit opotrebovaniu dosticiek, musia sa vediet prisposobit aj tomuto.
Ak sa aj nahodou stane, ze jedna dosticka sa zacne opotrebovavat viac ako druha, tak ich len prehodim navzajom. Prave preto preferujem brzdy, kde lava aj prava dosticka su identicke.
02.05.2019 - 09:29:05
00
vlastoch kks davat dolu prasa koli vymene dosiek :-D organiky od shimana lezu dole aj bez brzdenia. to by som daval prasa dolu kazdy mesiac? :-D nie vazne nie - das dolu koleso, vyberies platne, roztlacis piesty napr. sirokou plastovou montpakou, das nove platne, koleso a jazdis. ok na novych shimanach sa daju vybrat platne aj vrchom bez demontaze kolesa ale potom tu poniektori vymyslaju hovadiny s roztlacanim piestov, demontazou prasata a pod.
02.05.2019 - 10:09:35
01
Fakt neviem co je jednoduchsie, ci dat dole koleso alebo prasa ... v pripade zadneho urcite prasa, pri prednom je to narovnako, oboje trva 20s ?
A urcite sa piestiky lahsie roztlacaju s prasatom v ruke ako na rame
02.05.2019 - 10:14:57
00
mne sa lahsie roztlacaju na rame ...
a urcite sme v zlej teme ;)
02.05.2019 - 11:44:12
01
https://youtu.be/Xqw0SaZl-jo
V ráme bez re-centrovania, lebo brzdy mám dobré ;-)
02.05.2019 - 12:02:38
00
lto napísal:
Ak treba precentrovavat prasiatko po vymene dosticiek, tak s tou brzdou nie je nieco v poriadku :) Rovnako ked sa opotrebovava viac jedna strana ako druha. Povacsine sa s tym da normalne fungovat, ale nie je to normalny stav.


S tym suhlasim, fintu s povolenim strmena stlacenim brzdy a dotiahnutim je dobre robit len v terene, alebo ked clovek nema vela casu na zabavky. Ked su piestiky v poriadku (vycistene a premazane) musia chodit rovnako a tym padom staci pri vytiahnutych platnickach vycentroval strbinu strmena presne na stred oproti kotucu a po zalozeni platniciek, pokial je rovny kotuc, nemoze nic suchat ani cinkat
02.05.2019 - 12:16:39
00
Ja este doplnim, ze ked nechodia spravne piestiky (alebo sa nevracaju) u Avid brzd (tiez SRAM aspon do nedavneho casu), tak problem nie je (mozno okrem extra vynimiek) v piestikoch, ale v packe. Konkretne byva problem v tesneni, alebo v kvapaline (ak teda je cca odvzdusnena).
02.05.2019 - 12:25:50
00
03.05.2019 - 06:37:54
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up