Trochu som tu rozdúchal debatu,no rád si ju prečítam a s vela vecami súhlasí.Ano Shimano trochu motor kope.Zo začiatku mi to dost vadilo,ale zvykol som si na to.Mne kombinácia kopce,rovina výjde cca na 80Km a to mám dost kíl.Jazdím poväčšinou eco ,len strechy bost.To sú kúsky v Karpatoch tak 150-200m.Takže som zatial spokojný čo sa spotreby bat.týka.Moja váha 95kg,vietor, kopec hovorí samé za seba.Tento rok najazdené 600km klasika a 530 ebike.Vo všeobecnosti spokojnost....(len tá retaz na ebiku blatová.myslím kvalitou.)
04.05.2019 - 17:46:30
03
Myslím že časem shimano ještě doladí systém. Předloni jsem četl v Bikeru jak špatně jede Spešl levo a loni už vytvořili upgrade který vše odstranil.. Tak doufám že to kopání a občasné padání systému se odstraní novým upgradem.. Podle toho jak přetěžuji kolo ...jsem 100+ bude můj test o tom kolik systém vydrží při dlouhodobém přetížení... :-) .Stejně tak i všechny komponenty kola dostávají záhul.. Jezdím v okolí měst Kroměříž-Otrokovice-Zlín.. Kde velké hory nejsou..Ovšem rovina vypadá jinak...Řetěz jsem měl KMC a nyní má shimano .. uvidím kolik najede.. na KMC jsem dal 1100km a sundal ho i když je ještě OK.
04.05.2019 - 19:15:34
01
Ve středu jsme v pěti lidech byli testovat ebiky v Brně. Jako jediný jsem měl zkušenost ebikama. Zkoušeli jsme asi 9kol, Bosch jsme se shodli všichni, že ne. Nikomu se nelíbil projel. Yamaha v Trance šla, ve Stance byla o dost horší. Jeden z pěti by bral Trance. A zbyli čtyři (včetně mně) Shimano. Bylo nejlepší jak v Krossu, tak v Kellysu a ještě v něčem. Takže bych opět skončil na Steps 8000 ;-)
04.05.2019 - 19:48:37
02
Bafang a Comp znatelně slabší, ty k těm třem mají zatím stále daleko. Asi tam nikde nebyl ten nový Bafang, tak ten nemůžu posoudit. Bafang i Comp jsme jeli v Apache
04.05.2019 - 19:50:29
01
sorcerer napísal:
... tym minusom, motor kope, to bolo asi prve co som si vsimol, ale nie je to nic na co by si clovek nezvykol uz pri prvej jazde....

Neviem teda ako citlivi si niektori ludi na to ze motor "kope" ale E8000 urcite nekope, ani nahodou.
V eko rezime isto nie, v Trail a Boost pokial to nemas na MAX z troch rezimov, tak tiez nekope.
mam najazdene na tom cez 11tis. km, asi by som si nieco vsimol aj zena by to ofrflala:-}
Ved nastup z NE-pohonu do PO-honu musi trosku znat, ta ňe? A prave Shimano to ma naozaj plynule, bajk ti neuteka spod zadku.
04.05.2019 - 22:30:45
00
Palo7 napísal:
Ve středu jsme v pěti lidech byli testovat ebiky v Brně. Jako jediný jsem měl zkušenost ebikama. Zkoušeli jsme asi 9kol, Bosch jsme se shodli všichni, že ne. Nikomu se nelíbil projel. Yamaha v Trance šla, ve Stance byla o dost horší. Jeden z pěti by bral Trance. A zbyli čtyři (včetně mně) Shimano. Bylo nejlepší jak v Krossu, tak v Kellysu a ještě v něčem. Takže bych opět skončil na Steps 8000 ;-)
V tom casopise to pekne vystihli - "Pokud chcete využívat elektrokolo jako sportovní nástroj,chcete jezdit hodně aktivně a velkou část jízdy chcete mít motor zcela vypnutý, tento motor vám nebude pravděpodobně
příliš vyhovovat."
--
Takto su pekne chraketrizovani, ti zdravi a amatersky vykonni cyklisti ako ja, co to proklate elektorkolo pozuivaju pre zabavu, pozitok. Kedy nie je problem dat 2100vm a cez 100km a domov doviez este 30% kapacity baterky, hehe.
04.05.2019 - 22:40:54
00
obor napísal:
V tom casopise to pekne vystihli - "Pokud chcete využívat elektrokolo jako sportovní nástroj,chcete jezdit hodně aktivně a velkou část jízdy chcete mít motor zcela vypnutý, tento motor vám nebude pravděpodobně
příliš vyhovovat."
--
Takto su pekne chraketrizovani, ti zdravi a amatersky vykonni cyklisti ako ja, co to proklate elektorkolo pozuivaju pre zabavu, pozitok. Kedy nie je problem dat 2100vm a cez 100km a domov doviez este 30% kapacity baterky, hehe.

Nerozumiem,čo si tým chcel napísat "povedat"Nikto si tu nekupoval ebike,aby vozil motor+baterku iba tak s recesie.
04.05.2019 - 23:12:01
01
@obor to utekanie spod zadku som myslel obrazne, ze to ma velku silu a je to velke pozitivum. jazdil som na kamaratovom Boschi a nastup a vypnutie motora pri 25 km/hod. je o dost plynulejsie ako na Shimane, podla mna ten motor naozaj kope :) ked mas na tom tolko odjazdene uz to ani nevnimas, ja som to prestal registrovat pocas prveho vyjazdu, clovek si zvykne rychlo
05.05.2019 - 06:47:43
00
Nemohu přesně porovnat neboť jsem kromě shimana jel jen Bafang a ten mě nesedl..Ani ne motorem ale hlavně celkovou jízdou..Byl na levném kole a celý systém je neintuitivní..Neviděl jsem na display,Moc informací a málo kontrastní, kostrbaté ovládání,prapodivné čudle* A nástup síly je takový moc rychlý.Prostě i na malý výkon pomáhá hodně...Toho kopání u shimana jsem si všiml ..Ale příjde mi že prostě když se motor zapne a nebo vypne je tam malá hranka..Mě naprosto neobtěžuje..Coby uživatelé shimana, se prostě shodneme na tom, že je nejlepší.. :-) :-)
05.05.2019 - 09:17:38
01
ma271bi napísal:
Nerozumiem,čo si tým chcel napísat "povedat"Nikto si tu nekupoval ebike,aby vozil motor+baterku iba tak s recesie.

Jaj, niekto necital s porozumenim :-).
Ok. Tak to vylozim.
Napisal som, ze ako zdravy a s kondickou jedinec využívam elektrobajk ako sportovy nástroj,jazdim velmi aktivne a velku čast jazdy mam motor vypnutý.
No a takych nas je viac co e-bajk NEPOTREBUJEME, ale CHCEME,lebo je to zas dalsi rozmer cyklistiky. Len ma zaujalo, ako to pekne v kratkoasti zhrnuli v tych testoch. A potopili SHIMANO pohon, asi to videli len na obrazku, pricom sa s tym super jazdi.
Ale toto skor patri do temy kde sa hejtuje proti e-bikom. tak to zmazte alebo co :-).
06.05.2019 - 00:57:29
02
obor napísal:
Jaj, niekto necital s porozumenim :-).
Ok. Tak to vylozim.
Napisal som, ze ako zdravy a s kondickou jedinec využívam elektrobajk ako sportovy nástroj,jazdim velmi aktivne a velku čast jazdy mam motor vypnutý.
No a takych nas je viac co e-bajk NEPOTREBUJEME, ale CHCEME,lebo je to zas dalsi rozmer cyklistiky. Len ma zaujalo, ako to pekne v kratkoasti zhrnuli v tych testoch. A potopili SHIMANO pohon, asi to videli len na obrazku, pricom sa s tym super jazdi.
Ale toto skor patri do temy kde sa hejtuje proti e-bikom. tak to zmazte alebo co :-).

Ok,pochopené a súhlasím.
06.05.2019 - 09:01:41
00
Mozno by sa hodila zvlast tema motorom aj s tabulkou a skusenostami (detailami). Tu je to uz celkom dost offtopic.
06.05.2019 - 16:03:33
00
https://www.youtube.com/watch?v=PIwLJsbVXQY
Spousty novinek..Výrobci motorek vyrábí kola..Ve 14 minute se mi líbí Raymon vložená baterie jak Lapierre..https://www.youtube.com/watch?v=onOx7rbOrYw
07.05.2019 - 17:33:46
01
radohanno napísal:
https://www.youtube.com/watch?v=PIwLJsbVXQY
Spousty novinek..Výrobci motorek vyrábí kola..Ve 14 minute se mi líbí Raymon vložená baterie jak Lapierre..https://www.youtube.com/watch?v=onOx7rbOrYw

To su fakt motorky. Hnusne, skarede, obroovske, tazke. Vsetci sa serepetinkaju za Nm. Ako kedisy u foto za megapixelami. Snad ich to coskoro prejde a zacne to ist smerom,e-bajk - nerozoznatelny od klasickeho biku, v ramci moznosti samozrejme, ale nie hento. fuj.
07.05.2019 - 22:16:14
00
obor napísal:
To su fakt motorky. Hnusne, skarede, obroovske, tazke. Vsetci sa serepetinkaju za Nm. Ako kedisy u foto za megapixelami. Snad ich to coskoro prejde a zacne to ist smerom,e-bajk - nerozoznatelny od klasickeho biku, v ramci moznosti samozrejme, ale nie hento. fuj.

Plne s tebou súhlasím.Naozaj je to škaredé a už pomaly to s bicyklom nemá nič spoločné.
08.05.2019 - 09:09:58
00
keyboard_arrow_up