mne sa pacilo riesenie myslim ze v zeneve to bolo. vsade farebne vyznacene miesta, jedna farba pre rezidentov, jedna pre vsetkych, jedna pre neviem co uz atd... kto stal mimo alebo na zlej farbe, tak sa tam dlho neohrial

ked si si siel prihlasit auto, tak sa ta rovno opytali ze ci mas kde parkovat. ci mas nejake vyhradene miesto. ak nie tak ci vazne chces prihlasit auto, lebo podla tych vyznacenych miest riskujes ze proste sa nezmestis a auto budes mat dlhsie na odtahovke ako pru baraku :)

v ba je aut proste vela, aj keby si zrusil komplet vsetkych dochadzajucich, aj tak sa zvysny nezmestia na parkoviska a budu parkovat kadetade pomimo. nieco socialne nevymyslis, akonahle daku skupinu uprednostnis, tak sa to zacne odrbavat. vzdy to skonci pri tom, ze kto ma peniaze sa zmesti viac :)

ja som zvedavy ci 'free' parkoviska pri hypermarketoch ostanu free aj nadalej alebo pekne vsetci zavedu nejake zavory. uz teraz to u nas vyzera tak, ze najviac zakaznikov napr v bille je hlavne v noci :D
04.05.2019 - 00:22:08
00
Neviem preco by malo byt v noci parkovisko pri obchode prazdne. Ak je obchod otvoreny, kludne dat 1 - 2 hod zdarma a ostatne spoplatnit, pripadne zdarma dolozenym dokladom o kupe tovaru. Ale ak je zatvorene je luxus to nechavat prazdne, na to nemame priestor.
04.05.2019 - 11:44:37
01
ak je to súkromné miesto, tak je to diskutabilné...neviem si predstaviť, že sused bude parkovať u mňa vo dvore svoje auto, len preto, že tam mám voľné miesto :-) možno na to mali myslieť, keď tie pozemky predávali
04.05.2019 - 15:58:29
01
Tak nejako :) https://www.topspeed.sk/dan-za-parkovanie-maju-ju-politici-moralne-pravo-zriadit-/16039
05.05.2019 - 17:24:03
01
lubor1: lidl na Trencianskej (pri Bajkalskej to tak maval, neviem ako teraz).
dotm: v BA (ale aj inde) sa vzdy premysla penazenkou .. ale nie tou nasou :lol: .. ale inak co sa tyka sukromneho .. castokrat byva verejny zaujem nadradeny nad sukromnym. Inak konkretne co sa tyka pozemkov, tak nie je mozne, ze by si ako firma(alebo aj fyzicka osoba) kupil pozemok a postavil na nom parkovisko, lebo chces. Predchadza tomu povolenie a tam zacinaju tanecky :D
05.05.2019 - 17:28:28
00
lto napísal:


Este by som doplnil,ze by parkovaciu politiku mali zacat riesit z mestskej kasy,kam prudili peniaze z prenajmov parkovisk 30 rokov a az potom tahat peniaze z ludi,ktori tu maju trvaly pobyt a ponuknut im nieco konkretne a nie ze "mozno zaparkujes"
05.05.2019 - 19:32:48
00
vsetci mudri ako radio, vsak sa prihlaste do miestneho parlamentu a realizujte sa...alebo vlastne radsej nie ;)
05.05.2019 - 19:43:24
00
Ty si mudry takisto,len inym smerom,takze mozes to skusit,alebo radsej nie😉
05.05.2019 - 19:54:58
00
Frflat ti ide dokola ako babke demokratke, ale realny navrh ziadny. Ak si si urcite vsimol (ked tomu venujes tolko energie), tak po celom meste sa chystaju stretnutia k parkovacej politike - tak tam chod a prezentuj svoje navrhy a riesenia. https://www.facebook.com/pg/vallo.primator/events/?ref=page_internal
05.05.2019 - 19:58:08
05
Realny navrh je napr. dat moznost platit za parkovanie ako doteraz(parkovacie boxy) aby mali dalsie peniaze,rezidentom rozdat na jedno auto pre domacnost kartu,druhe tretie spoplatnit atd. tak ako to maju vymyslene.
Bola by moznost pre tych co platit chcu a aj pre tych co platit nechcu.penazi by dostali rovnako a mohli by sa realizovat
05.05.2019 - 20:05:12
00
a naco to vypisujes sem? :) chod na stretnutie a prezentuj to tam, ak chces nieco zmenit
05.05.2019 - 20:13:48
03
Lebo je to verejne forum a riesi sa to aj tu🙂
05.05.2019 - 20:18:00
00
ok, riesi sa tu, ale tu sa nevyriesi :) tiez z toho nie som nadseny, budem si priplacat, aby sa mi horsie parkovalo :D ale zial dopracovali sme sa do stavu, ze su oblasti kde je sucasna situacia doslova neunosna a s casom sa to len zhorsuje (a ked sa nic nezmeni aj zhorsovat bude). Teraz mame jedinecnu sancu sa aspon vyslovit k tomu, co s tym dalej :) najhorsie je, ze to zozerie peniaze, z ktorych "nic" nebudeme mat (posilnenie MP, cely system vydavania a kontroly parkovacich opravneni), ale inak sa uz asi neda... Ale ak sa prihlasia ludia na TP, z casti ubudne nepotrebnych aut a uvolnia sa chodniky pre chodcov a zacne sa doprava komplexne riesit, z mojho pohladu to bude krok vpred.
05.05.2019 - 20:37:09
00
bodaj by si mal pravdu :)
05.05.2019 - 21:02:09
00
ak sa ľudia prihlásia na TP, tak tu hlavne budú ostávať ich dane...
08.05.2019 - 12:54:49
02
keyboard_arrow_up