https://dennikn.sk/1462679/vallo-prichadza-katastrofa-tak-musim-zmenit-zvyky-ludi-s-autami/?ref=tit1

Prílohy:

FireShot Capture 001 - Vallo_ Prichádza katastrofa, tak musím zmeniť zvyky ľudí s autami – D_ - dennikn.sk.pdf [3.98 MiB]

09.05.2019 - 17:16:03
07
Frajer je to. 👍 Klobúk dole, že našiel odvahu spraviť niečo, čo malo fungovať už dávno, ale všetci z toho boli posraní.
09.05.2019 - 22:51:10
02
https://palko.blog.sme.sk/c/508476/vallova-parkovacia-politka-najvacsi-podvod-v-dejinach-bratislavy.html :)
10.05.2019 - 08:53:21
02
Aky otec taky syn... len aby sa ukazal ze je v opozicii Vallovi. Uz je v klube s Hrckom a Cahojovou ?
10.05.2019 - 09:53:38
01
Uz druhy odstavec a cire klamstva "Niekde viac, niekde menej kritická, vlastnú fungujúcu parkovaciu politiku má Staré Mesto a Karlova Ves." Zaklinadla ako BPS Park, ci rozne komunitne parkovacie OZka a odpor nemalej skupiny obyvatelov KV voci tej parkovacej politike, ktora je zavedena len na par uliciach... Priklad ako ideologicky fanatizmus (katotaliban) robi z mudrych ludi uplnych idiotov. Premarneny ludsky potencial, konstruktivne ani tuk.

a pozrimeho, nakonci vlastne priznava, ze BPS Park si robi v Starom Meste co sa mu zachce a nikto na nich nema paky :D
10.05.2019 - 09:56:05
00
Oba pohlady na problematiku su zaujimave, najdolezitejsie je aby sa pripomiemky prediskutovali, vecne riesili a nepresadzovali politickou mocou. Najhorsie su polovicne informacie ktore sa zverejnuju a len matu ludi. Niekde som cital, ze ak novinar nema pristup k podkladom na clanok, tak si nieco vymysli. Ak na to pridu, napise opravu a ma clanky dva.
10.05.2019 - 10:13:14
00
https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1255522131272450&id=891749924316341
16.05.2019 - 00:41:43
05
bude ako nebolo :) vyhodenie vsetkych aut od cezpolnych neporiesi situaciu ale kus pomoze. niektore auta zapustia korene, lebo daky dochodca radsej nepojde nikam alebo ma cas a pojde busom nez by uhol autom a riskoval ze mu dakto obsadi miesto a bude musiet ist parkovat bohvie kam... polku aut treba proste dostat prec a bude to fajn

a konecne mozno nebude musiet tehotna zena v dazdi odtlacat 4 auta na parkovisku aby mohla vyparkovat...
16.05.2019 - 07:18:29
00
“Fér je najprv pripraviť lepšiu MHD a záchytné parkoviská.”

Keď som tu minule kritizoval, že NAJPRV mali predstaviť tieto opatrenia a AŽ potom rozprávať o tom, koľko peňazí chcú vyberať, tak ste ma tu išli ubiť pumpičkami. A zrazu to čítam v linku, čo sem Jezus postol. Vallovi hádam doplo.
16.05.2019 - 08:41:03
03
ano, kritizovali sme ta, ale prave pre to, ze toto vallo tvrdi od zaciatku a ty si ani naznakom nepocuval ked sme ti to vraveli - ze v parkovacej politike je uz teraz v plane minut tolko a tolko na zachytne parkoviska, a ine veci, este pred zavedenim poplatkov.....
16.05.2019 - 09:28:44
00
Problem ale vznikol z prvotnych polovicnych informacii z medii. Mozno to bolo zamerne aby bol clanok zaujimavejsi ale to len sposobilo rozne debaty o zbytocnostiach a zvysilo ludom krvny tlak.
16.05.2019 - 09:59:49
00
Odcitujem len cast z mojho prispevku par stran spät. Hlavne treba udrziavat paniku. :)

Jezus napísal:
Takze este raz a veeelmi pomaly - bolo treba narychlo odkomunikovat informacie o realnych cenach pripravovanej parkovacej politiky v case, ked uz sa sirili po nete hoaxy o stovkach eur.

Lubor, ak si si poriadne precital tie informacie, tak by si z nich mal vediet identifikovat, ze su to tezy, ktore este treba dopracovat a doriesit v nich detaily. Boli zverejnene len narychlo kvoli panike co sa zacala sirit medzi ludmi. Tzn. je uplne zbytocne, aby ste tu vsetci vyplakavali vopred na zaklade svojich domnienok. Pockajte si na oficialne a finalne pravidla. Najprv sa musi schvalit parkovacia politika, potom sa musia doriesit detaily a zverejnit oficialne informacie.
16.05.2019 - 10:30:26
00
Na toto som zvlast zvedavy: "Pribudne 8 expresných liniek MHD " . Odkial-kam povedu a kde budu stat :-).
Par tyzdnov dozadu som mal s frajerkou diskusiu na temu parkovacej politiky a MHD a vyjadril som nazor,
ze nam tu chybaju expresne linky, ktore by viedli z jednej okrajovej stvrte do protilahlej, napr.
- z DNV do Race
- z Lamaca do Vrakune
- z Cunova do Race
a pod., stali by len na par zastavkach v stvrti odkial vychadzaju a kam smeruju a na zastavkach-tzv. uzloch, kde by sa tieto expresne linky krizovali. :-) Samozrejme by nemali chybat bus pruhy na kritickych miestach trasy linky.
16.05.2019 - 11:19:19
00
chcel by som vedieť dôvod tej expresnej linky.
edit: teda význam.

čo bolo skôr? kura alebo vajce? čo má byť skôr? parkovacia politika alebo záchytné parkoviská + MHD? prvá vec naserie ľudí ale garancia že mám penia z čoho financovať druhú polovicu, pri druhej veľké investície s otáznym návratom. rozhodli sa pre prvý variant, evidentne :)

inak v minulosti tu už jeden priekopník s návrhom politiky bol, v inchebe. P+R. článok :
https://imhd.sk/ba/doc/sk/13977/Vyskusali-sme-parkovisko-P-R-v-Inchebe-Je-nepouzitelne
Vallo sa evidentne inšpiroval s tou pálkou za 0,5 €/hod :)
16.05.2019 - 11:47:39
00
Aky vyznam ? Dostat ludi z jedneho konca BA na druhy bez toho, aby museli ist autom, teda za relativne rychly cas.
16.05.2019 - 11:59:57
00
keyboard_arrow_up