mam slusne
mapy v .jpg formate, ale ani za ..., ich neviem prehodit do suboru .map, ako a s cim sa to robi??? viem si to spravit do ozf2,3 v oziPC ale to mi oziCE nechce zobrazit. v piatok idem na oravu a ma porazi ked to nebudem mat...
Nerozumiem. Keď si vieš skonvertovať mapu do formátu .ozfx3, tak musíš mať aj súbor .map.
Po skalibrovaní nejakého obrázku mapy v Oziexploreri napr.
tatry.jpg sa ti k nemu vytvorí kalibračný súbor
tatry.map. To ti už naznačil v nejakej odpovedi
pišta v inej téme (rovnaké otázky patria do rovnakej témy, lebo ináč vzniká zmätok). Pomocou programu
Image to ozf si z tejto dvojice vytvoríš novú dvojicu
tatry.ozfx3 a
tatry_ozf.map. Pričom súbory s príponou .map sú len pridružené kalibračné súbory o veľkosti pár kB k súborom obrázkov máp (jpg, bmp, png a pod., alebo ozfx2, ozfx3).
OziExplorerCE nemá problém so zobrazením súborov vo formáte . ozfx3 (novší) a .ozfx2. Sú to jediné formáty, ktoré pozná. S otvorením mapy vo formáte .ozfx3 alebo ozfx2 môže byť v OziCE problém, ak má v názve znaky s diakritikou.
v piatok idem na oravu a
ma porazi ked to nebudem mat...
Ak si si stiahol už tie návody, na ktoré som ti nechal odkaz, tak odporúčam samoštúdium.
... aj tak si však myslím, že ťa v piatok porazí.