bb7 ked tak - mali by sa dat nastavovat platnicky voci kotucom priamo na prasatu bez pouzitia kluca. co pri mechanikach dost casto potrebujes. podla recenzii je rozdiel v brzdeni minimalny. spyre ma vyhodu ze sa hybu obe platne teda by sa mali aj rovnomerne opotrebovavat, malo by to aj lepsie brzdit - lebo vodorovna poloha platnicky s kotucom je dolezita koli ucinku. mam spyke na MTB a brzdi to solidne, zatial ich neplanujem menit. mozes skusit este od force za 20€ :-D bol by som rad za recenziu :-) inac by som nic okrem BB7 alebo spyre na bike nedaval. mechaniky su uz mrtve :-( schopnych brzd na vyber nieje.
15.05.2019 - 16:32:03
00
Dik za info , tie spyre som chcel hlavne koli tomu ze sa hybu obe platnicky a nie len jedna ako u vacsiny mechanickych kotucoviek. Hydry bybaom rad ale tam by sa museli menit cele paky aj s hadicami a to su strasne palky. Kamos ma spyre na takom cx/gravel biku a lieta s tym po karpatoch a vravi ze s brzdami este problem nemal. Predpokladam ale ze mechanicke kotucovky budu brzdit ovela lepsie ako rafikove brzdy a to hlavne za mokra.
15.05.2019 - 19:28:58
00
Ak nebudes mat mokry kotuc :) /raz som tak vyskusal , v snehu :D/ .. ale pravda, vyschen rychlo. Mechanicke kotuce su fajn na taky bajk, ked nahodou pokazis hadicu, nemusis riesit hydrauliku. Avid BB7 by ale tiez mali mat to, ze sa obe platnicky priblizuju, tak nejak si to pamatam z davnych dob minulych, ked sa riesilo, ci kotuce ano, alebo nie :lol:
15.05.2019 - 19:38:01
00
na BB7 jedna platna stoji na mieste druha sa hybe a pritlaci kotuc o tu co stoji - vysledok je taky ze sa ti opotrebovavaju platne do sikma - cim viac zanedbavas nastavenie vzd. platni od kotuca tym horsie = horsi brzdny ucinok. BB7 ma cervene plastove kolieska na kazdej strane strmena a nastavenie platni by malo ist rukou.
spyre (cestne paky), spyke (mtb paky) - obe platne sa hybu rovnako - ako u hydrauliky. treba vsak tiez nastavit co najpresnejsie rovnake vzdialenosti platni od kotuca na oboch stranach - nutny je 3mm imbus. ked sa spyke nastavi ako ma brzdi do fakt slusne - ja som ich chcel len skusit stym ze to bude trapenie a pojdu na bazar, no ostavaju u mna. na XC to bohate staci (mam 70kg :-D ) mam snimi jediny problem a to taky ze pri dlhsom brzdeni ked sa brzda zahreje sa platne trosku rozladia, na konci celodnovky ich uz musim nastavovat - borci tam nedali aretaciu na nastavovacie sroby - pri organikach od shimana som ich nastavoval az moc casto. pri semimetalikach je to lepsie. teraz idem vyskusat metaliky. som zvedavy ako to bude brzdit. skusal som aj loctite nepomohlo. no je mozne ze mam vadny kus lebo mikto sa na to nestazoval.
pri mechanikach musis ratat stym ze ich budes neustale nastavovat ak chces aby to brzdilo tak ako ma.
15.05.2019 - 20:05:02
00
No ved toto ze to je dalsi velky plus pre mechaniky ze sa to neda zavzdusnit ako hydry a spravis to aj v lese kdezto ked sa nieco stane hydram tak si hladaj servis v takom svajci alebo dakde napr v macedonsku :)
Ratam s tym ze to nebude velmi casto vyuzivany bajk takze na nom vela jazd neurobim.
15.05.2019 - 20:09:18
00
Tie prasata Force nemali dobre ohlasy.Sice sa hybu 2 piesty a malo by to lepsie brzdit,ale ta paka na prasati,ktora hybe piestami,ci ako to spravne nazvat je vraj z moc uzka,tenka a nerobilo to dobrotu.Myslim,ze som to cital na ceskom fore,lebo som sa o ne minuly rok zaujimal.
15.05.2019 - 23:32:58
02
To sa fakt v sucasnosti este riesi spolahlivost hydier? Ved aj ti traja, co tu davali reportaz z Tour Divide, mali vsetci hydrauliky a ziadne problemy s brzdami nemali.
16.05.2019 - 07:14:06
01
Bb7 su hrozne brzdy. Mal som ich. Ano nastavit da daju. Moje mali dokonca kolecko ktore sa dalo rukou tocit. Lenze to sa pri prvej priletitosti zlomilo. Nastavenie nebolo plynule ale v skokoch. Samotny chod bol dost kratky, cize ak to clovek chcel dobre nastavit, nevyhol sa cinkaniu v zakrutach a nulovej modularite. Na cestaku som bud isiel alebo brzdil smykom. Nic medzi tym.
16.05.2019 - 08:16:19
00
Pani, ma tu niekto skusenosti s brzdami Formula Cura? Kedysi to tu sice bola tabu tema (Formula), ale fakt by ma zajimali tieto brzdy. Len nikde ziadne skusenosti tak po roku-dvoch pouzivania :?:
16.05.2019 - 20:18:50
00
Nemali by byť zlé ale zatial som skušal iba formuly s DOT kou
16.05.2019 - 22:29:15
00
Cital som zopár recenzií a určite by som do nich šiel. Cura 4 by som bral bez zaváhania :-) , ale vlastnú skúsenosť nemám.
17.05.2019 - 08:32:32
00
.


Naposledy upravil MATHEW_MC_DONALD dňa 17.06.2019 - 15:07:22, celkovo upravené 1 krát.

17.05.2019 - 16:44:19
00
dlhší kopec a viac brzdiť :)
17.05.2019 - 17:03:45
00
.


Naposledy upravil MATHEW_MC_DONALD dňa 17.06.2019 - 15:08:18, celkovo upravené 1 krát.

17.05.2019 - 17:10:06
00
prebrusil by som ich smirglom a odmastnil kotuce ak nepomoze,zahodit
17.05.2019 - 17:30:51
03
keyboard_arrow_up