Ten jeffo 27 bude dobry.Na tom spectrale by si velky rozdiel oproti tomu stumpovi nepocitil podla mna.Tie comencali su uz tazke tanky na prasaciny cisto
21.05.2019 - 14:23:10
02
apropo vysku mam 187/86kg yt mi pise ram XL pri spectrali je to Lko, stumpa mam Lko


Ja by som ti tiez tu XL odporucil viac. Ja mam 178/82(nohy)/Vaha vela a mam L-kovu 29 Capru, ani zdaleka nie je ten bajk pocitovo dlhy, sedel som aj na XL a stale to bolo fajn, ziadny autobus ako Geometron/Pole/etc. to stale nebude.

Ten narast reachu je totiz velmi rychlo vykompenzovany skranenim posedu a na dlhsi wheelbase si zvyknes rychlo. A na to ze tam narves 180mm dropper si zvyknes este rychlejsie ;- ).

Inak ja som pred tym nez som kupil 29tku, ani raz ju nejazdil. A ze by som sa na nej citil menej hravo alebo obratne by som nepovedal, dokonca som prvy den ani nevedel rozpozorovat moc rozdiel… pri velmi strmom svahu to az trochu "citim" vzadu ale ja mam fest kratke nohy takze to sa da trochu cakat...tento ehm..risk.
Ale nechcem byt jak kazatelia 29tiek spred par rokov tak ta nebudem presviedcat :- ). Len podla mna pri tvojej vyske a velkosti bajku tam ta 29 proste pasuje.

Inak tie Commencal kazdy ospevuje, a maju prijemnejsiu linearnejsiu kinematiku nez YT (Toto niekomu sadne a niekomu nie, ja osobne som to chcel) a na druhu stranu su o cosi tazsie. Do nasich koncin je lahsi bajk podla mna univerzalnejsi.
21.05.2019 - 20:46:44
01
Vdaka Ti velmi pekne;)
21.05.2019 - 21:01:07
00
Meta rozhodne nieje bike na celodenne vylety ako sme spominali. A co sa tyka jeffsyho tak tento rok to posrali soudruzi s tym ze ten najlacnejsi je strasne slabo ohadzany a ten nad nim je uz aj celkom drahy. Osobne by som pozrel toho remedyho pripadne mondraaker mozno nieco co sa da vyskusat na co sa da posadit a neist silou mocou do internetovych obchodov. Uznavam ze yt robi ozaj pekne biky ale dnes je moznosti kopa
21.05.2019 - 21:27:28
00
MecoTrance napísal:
ten najlacnejsi je strasne slabo ohadzany


Len pre moju zvedavost, nejdem sa o nic hadat, co konkretne ti pride na nom zle ? Lebo mne napr. pride ako lepsi deal nez ten stredny model :- ).
TRS teleskopka je jedina taka diskutabilna vec, ale aj nizsi model (bez 'plus') ich kazety, kolies a kluk by som mal daleko radsej nez kovadlinkovu ale o nic vykonnejsiu NX/GX sadu (nehovoriac o tych klukach).
Este mi pride ze DPS je poddimenzovany, ale (bez pro)Deluxe je skoro to iste, a Reaktiv na to iste kopyto. Kazdy by najradsej videl X2 aj na XC bajku ale vacsina vyrobcov to takto osadila kvoli cene, moc sa tomu neda uniknut.
21.05.2019 - 22:01:00
00
Ja pozeram po tom compe
21.05.2019 - 22:14:11
01
MecoTrance napísal:
Meta rozhodne nieje bike na celodenne vylety ako sme spominali.


nesuhlasim, Meta TR je na to stavana
22.05.2019 - 07:47:32
00
Ak mam teda 187 vysku a rozkrok +/- 85 tak YT XL radsej ako L?
23.05.2019 - 15:07:34
00
Juraj_KSL napísal:
......lenze tam ti zas bude vadit ten sedlovy uhol lebo ta posunie nad zadnu osku kolesa moc.
YT je o triedu modernejsi v geometrii.

Vybava je sekundarna, rozhodol by som sa skor podla tohto.

Inak 29" bicykle su teraz o tolko inde nez kedysi ze by som si na tvojom mieste kludne skusit jeden updatovany, kludne aj najnovsi Stumpjumper (resp. Evo).

podla mna ta velka sedlova problem je ako si pisal, kedze sa dnes pouzivaju cim dalej tym dlhsie teleskopy a potom moze byt problem s kratkymi nohami, ale uhol sedlovky treba zase trosku kuknut ako to meria canyon a YT a samozrejme aj ostatni
canyon to meria rovnobezne so sedlovou resp os sedlovek rury, ale YT cez stredove
stale bude strmsi YT ale nie len o 1-2 stupne podla toho ci 27 alebo 29"

kazdopadne bral by som skor toho jeffa 29

edit: XL
23.05.2019 - 17:33:46
01
Yogisz napísal:
podla mna ta velka sedlova problem je ako si pisal, kedze sa dnes pouzivaju cim dalej tym dlhsie teleskopy a potom moze byt problem s kratkymi nohami, ale uhol sedlovky treba zase trosku kuknut ako to meria canyon a YT a samozrejme aj ostatni
canyon to meria rovnobezne so sedlovou resp os sedlovek rury, ale YT cez stredove stale bude strmsi YT ale nie len o 1-2 stupne podla toho ci 27 alebo 29"

kazdopadne bral by som skor toho jeffa 29

edit: XL



Toto je nedorozumenie, hlavne vdaka tomu ze Canyon malokedy udava oba rozmery naraz, a nespecifikuje ktory vzdy pise, i.e "realny" a "efektivny" uhol.
Ja som samozrejme porovnaval v oboch pripadoch ten isty, cize "efektivny" ( od stredu BB po stred zamku na urovni stack-heightu).
Spectral CF ma tieto uhly 70.5 (realny) a 74.5 (efektivny). Jeffsy CF 70.7 (realny) a 76.5 (L)/ 77(H) (efektivny).

Canyon paradoxne pise raz jeden (CF9), raz druhy (CF7), a v grafikone ma nakreseny realny. Ale to je ich problem tento bordel co uz roky maju na webe, velakrat to clovek potom musi najst v realnej recenzii.
Ani efektivny neni uplne smerodajny sam o sebe pre ludi co maju dlhe nohy ale je samozrejme uzitocnejsi.
23.05.2019 - 18:20:25
00
uprimne neviem aky je rozdiel medzi realnym a efektivnym (realny cez sedlovu a efektivny cez BB?)
dokonca som si otvoril stranku canyonu aby som sa kukol na tu nezrovnalost a pri oboch pisu 74.5
z udavanych udajov geometrie(ktore ako som pochopil mozu byt udavane mylne) sa to da dopocitat(co asi nie je tiez spravny postup) cez tg(a)
napriklad aj pri stack canyon podla obrazku udava tento rozmer od vrchu hlavovej po stred osi kolies pricom YT po stred BB
23.05.2019 - 22:16:17
00
Ano, realny je os sedlovej trubky, efektivny je virtualna os od BB stredu po referencny bod (zvacsa stred zamku ale niekto stred sedadla, uz to nerobi velky rozdiel).
A Canyon to naozaj pise hala bala, nevymyslam si to, tu mas screenshot ich najdrahsieho 9SL modelu :- ) 70.7 je samozrejme realny uhol, vsade inde vsak uz pise 74.5.

Co sa tyka stacku, tak ten je spravne od BB tiez, nie po os medzi kolesami. Cize Canyon tam nespravne nezapocitava drop. Ale kludne ho tam mozno aj zapocital len ma nespravny graf.
Stack&Reach si definoval Transition, takze to ze to u nemcov daky brigadnik nakreslil a predefinoval je uz ich vec :- ).

Ako tie dva stupne nie su samozrejme ziadna katastrofa a su ludia ktori to uprimne preferuju a nielen z konzervativnosti. Ale napr. moje SQ-Lab sedadlo ma lyziny tak strasne vpredu namontovane ze to az ako by som mal offset na nom, cize ja by som si posunutim sedla uz nevedel vytvorit strmsi uhol o vacsi rozdiel nez mozno 1 stupen. Cize 76.5 je lepsi vychodzi bod lebo si viem vyrobit aj 75 (klasika) aj 78(Geometron style,etc..) podla vkusu a preferencii.

Prílohy:

canyon.jpg
canyon.jpg 156.04 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2019 - 23:18:45
00
jasne ja ti verim, len pisal si CF9 nie CFR ram tam sa vyskztuju este ine drobne rozpory s cislami
24.05.2019 - 01:13:28
00
keyboard_arrow_up