Akurát riešim rovnakú otázku...cesťák do 2000€. Defy, aj TCR som mal vo veľmi úzkom výbere, ale odrádza ma ten ich systém bŕzd...ináč by som bral TCR. Nechápem, prečo tam nedali normálu 105-ku brzdy, škoda. Tak som sa rozhodol pre Canyon, no tam mi to prekazil zasa termín dostupnosti...až 29.9. a toľko čakať nechcem, takže to zasa padlo. Nakoniec som sa dopracoval k Scott Addict. Ak sa nič nezmení a nenájdem niečo nebodaj ešte zaujímavejšie, ako ten Scott...tak zostávam pri ňom. Všetko čo som hľadal, tak ponúka...karbón, pevné osi, komplet SH 105, kotúče. Narozdiel od Canyonu má dlhé ramienko na prehadzovačke a tak mám možnosť nahodiť, aj 11-34 kazetu, ak by mi bolo málo.

https://www.coolbike.sk/produkt/scott-scott-addict-20-disc-2019-cestny-bicykel-velkost-l

www.imageworld.sk

www.imageworld.sk
15.05.2019 - 16:55:20
02
a co je za problem s ich brzdami ak sa mozem spytat?
15.05.2019 - 19:58:59
00
Oni používajú svoj Conduct Hydraulic Brake System, kde na predstavci je box čo to celé ovláda a páky by mali byť lankové s tým, že lanko ide do toho boxu a tým sa ovládajú brzdy. Zdá sa mi to zbytočne komplikované a navyše to ani nevyzerá esteticky dobre na tom predstavci...môj názor. :)

www.imageworld.sk


Naposledy upravil daniel_po dňa 22.05.2019 - 11:34:31, celkovo upravené 2 krát.

15.05.2019 - 20:21:53
00
aha kukam ze wahoo bolt na ten bike nepripevnim, to je celkom haluz, uz som bol dost na neho zmotany :D
15.05.2019 - 23:52:19
01
obzerám sa po novom cesťáčiku a najviac sa prikláňam k Canyon Ultimate CF 7 a Trek Emonda Sl5. O iných bikoch neuvažujem.

Canyon o 400 Eu lacnejší, v cene Emonda SL5 už možem mat canyon s disc brzdami, 23 mm ráfikmi a continental plášťmi. Aké mate skusenosti so značkou Canyon ? je Trek o tolko lepší, že by sa oplatil radšej ten ?
23.05.2019 - 10:49:59
00
Máte niekto skúsenosť s bicyklami zn holdsworth? Konkrétne tento, oplatí sa za tú cenu?
https://www.planetx.co.uk/i/q/CBHOLSPRIV22/holdsworth-super-professional-sram-rival-22-road-bike
23.05.2019 - 10:56:08
00
skúsenosť mám, kúpil som rám Competition, veľká spokojnosť
ak sa s nákupom neponáhľaš, tak sleduj stránku dlhší čas (pol roka,...), nechaj si posielať newsletter,
aby si mal prehľad, kedy aké akcie bývajú
ja som rám Competition kúpil pred rokom začiatkom júna za plnú cenu a o 2 týždne nato bola akcia 50%....
tie akcie sa opakujú
23.05.2019 - 11:32:50
00
Ok dik
23.05.2019 - 11:40:42
00
tulinko napísal:
obzerám sa po novom cesťáčiku a najviac sa prikláňam k Canyon Ultimate CF 7 a Trek Emonda Sl5. O iných bikoch neuvažujem.

Canyon o 400 Eu lacnejší, v cene Emonda SL5 už možem mat canyon s disc brzdami, 23 mm ráfikmi a continental plášťmi. Aké mate skusenosti so značkou Canyon ? je Trek o tolko lepší, že by sa oplatil radšej ten ?


Kazdy ti napiste to svoje. Predajca ttekov z BB ti povie ze canyon je skoda a trek je BMW. Moj nazor to je tiez. Trek su detailnejsie esteticky spracovane, emonda sl5 2019 maju aj v krasnej belasej verzii ktoru by som urcite bral a canyon taketo ani nema. Trek dava aj dozivotnu zaruku na ram, nemci asi stale iba 6rokov, hmotnostne neviem, si porovnas, emonda je aj celkom pohodlny a obratny bike a posed vyzera byt viac vzpriamenejsi nez u ultimate co ma pretekat sky natuahnuty posed, zalezi aj od ucelu pouzitia. Cenovo porovnavat trek a emondu mi pripadal neobjektivne a take slovenske, canyon su sedive a lacnejsie biky so slusnou hmotnostou, trek je trosku emotionalnejsi a taku emondu vyvijali dva roky, trek ma najviac inovacii na biky a mozes to pokojne porovnavat so specialized. Neho orim ale ze canyon su zle biky a nemas si ho kupovat ak ti zalezi na cene alebo chces pretekat trebars.
K tomu BMW porovnaniu, trek ma done je najrychlejsi pretekarsky bike a trek speedster je najrychlejsi bike vobec. Canyon aeroroad skoncili s odstupom.
23.05.2019 - 23:36:12
00
Veľmi odvážne tvrdenia, synku.
24.05.2019 - 01:15:12
06
https://youtu.be/QUUh_QeNRVE takže aeroad má od treku madone odstup? Nezdá sa mi..
24.05.2019 - 04:32:47
01
tulinko - všetko záleží predovšetkým od toho, čo sa Ti páči, a k akej cene sa dostaneš. U Canyonu vieš na čom si, cez Tour možno bude ešte nejaká akcia (50 až 150 Eur dole odhadom), u Treku vieš ísť nižšie oproti katalógu. Canyon určite nie je o toľko horší, ale má viac závodnú geometriu. Émonda má geometriu niekde medzi Endurace a Ultimate. Ale nakoniec, každý sa dá troška prispôsobiť - predstavcom, podložkami, v extréme riadidlami. Takže by som sa riadil rozpočtom (resp. tým, čo si ochotný za to dať) a okom (čo sa Ti páči). Ešte pár vecí k špecifikácii, Canyon bude v tejto verzii ľahší, má Aksiá kolesá, v tejto kategórii klasika, sú to držiaky. Kolesá na SL5 budú tiež základ, ale ako na tom sú v porovnaní s Aksiami, netuším. SL5 má navyše hliníkovú sedlovku (resp. nástavec sedlový - majú to naopak). A tiež ďalšia vec, či chceš niečo meniť na tom. Canyon má vpredu 52/36, Émonda 50/34. Vzadu Canyon 11-34, Émonda 11-28, takže Canyon bude vhodnejší do kopca, Émonda má zas jemnejšie odstupňovanie (to len ak by Ti to niečo hovorilo - netuším, čo si mal doteraz, čo jazdíš, to musíš vedieť Ty, čo Ti vyhovuje). Vyberal som z toho čo Ty v podstate a nakoniec som skončil pri Émonde SL6 (vďaka dobrej ponuke). Zásadný rozdiel v kvalite ale nebude (napriek tomu, že mám Trek, nedovolím si tvrdiť to, čo edy34).
24.05.2019 - 06:59:04
02
edy34 napísal:
Kazdy ti napiste to svoje. Predajca ttekov z BB ti povie ze canyon je skoda a trek je BMW. Moj nazor to je tiez. Trek su detailnejsie esteticky spracovane, emonda sl5 2019 maju aj v krasnej belasej verzii ktoru by som urcite bral a canyon taketo ani nema. Trek dava aj dozivotnu zaruku na ram, nemci asi stale iba 6rokov, hmotnostne neviem, si porovnas, emonda je aj celkom pohodlny a obratny bike a posed vyzera byt viac vzpriamenejsi nez u ultimate co ma pretekat sky natuahnuty posed, zalezi aj od ucelu pouzitia. Cenovo porovnavat trek a emondu mi pripadal neobjektivne a take slovenske, canyon su sedive a lacnejsie biky so slusnou hmotnostou, trek je trosku emotionalnejsi a taku emondu vyvijali dva roky, trek ma najviac inovacii na biky a mozes to pokojne porovnavat so specialized. Neho orim ale ze canyon su zle biky a nemas si ho kupovat ak ti zalezi na cene alebo chces pretekat trebars.
K tomu BMW porovnaniu, trek ma done je najrychlejsi pretekarsky bike a trek speedster je najrychlejsi bike vobec. Canyon aeroroad skoncili s odstupom.


Ehm, čo je to ten Trek Speedster? :)
A dáš aj nejaký link na potvrdenie svojich tvrdení? Rád by som videl ten test kde skončil ,,aeroroad´´ s odstupom za tým Speedsterom.
24.05.2019 - 10:15:25
02
edy34 napísal:
Kazdy ti napiste to svoje. Predajca ttekov z BB ti povie ze canyon je skoda a trek je BMW. Moj nazor to je tiez.

Ha, ha, to uz je asi trochu prehnane... Oba su dobre bicykle, myslim Emonda a Ultimate, skor do kopcov ak na roviny, Ultimate je ale lahsi a v testoch (RoadBIKE, RennRad a pod.) vacsinou poraza Emondu, mozes samozrejme namietat, ze su to nemecke casopisy. Za vsetko jeden citat pre Ultimate CF SL 8.0, ktory ma Ultegru a kolesa DT Swiss:
"Na takovémto kole nejezdí dokonce ani všichni profesionálové!“ Německý prémiový časopis RoadBIKE neměl pro model Ultimate CF SL 8.0 jiná slova než samou chválu. Popisoval jej jako „vynikající silniční kolo s pevným rámem“ a udělil mu v testu 91 z 100 bodů. To je skutečně skvělý úspěch!"
https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/race-bikes/ultimate/ultimate-cf-sl-8.0/2151.html?dwvar_2151_pv_rahmengroesse=2XL&dwvar_2151_pv_rahmenfarbe=RD%2FWH
24.05.2019 - 13:35:23
00
Takze ak nevadi direct sale odporucam Ultimate CF SL 7.0 a casom vymenit kolesa...
24.05.2019 - 13:37:28
00
keyboard_arrow_up