ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy

25.05.2019
2. kolo - Slovenský pohár XCM
2019. kolo - XCM Tour
2. kolo - Východ MTB Liga
3. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Levoča (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto
www.cyklospis.sk

Levočské vrchy privítajú 25. mája bikerov, ktorí si budú môcť užiť ďalší MTB maratón v krásnom prostredí.

Šiesty ročník pretekov, ktorý organizuje Cyklo Spiš, bude zároveň tretím kolom série ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Na výber budú tri verzie tratí, plus novinka Family. Najdlhšia meria 72,2 km s prevýšením 1 994 m. Známe úvodné stúpanie vynesie pretekárov nad 1 100 m n.m., kde na milovníkov kopcov čaká horská prémia Františka Kotrádyho, rodáka z Levoče. Jednoduché to nebudú mať ani bikeri na strednej trati s dĺžkou 47,6 km s prevýšením 1 080 m. Pre menej náročných a tých, ktorí nemajú toľko skúseností, bude atraktívna krátka trať, kde sa môžu kochať krásnymi výhľadmi na Tatry a pritom si užijú 25,1 km a nastúpajú 515 m. Novinku pod názvom Family si organizátor pripravil trasu o dĺžke 8 km, kde si preteky tak môžu naplno užiť aj rodiny s deťmi a navyše dostanú šancu zasúťažiť si o pestré ceny.

Štart:
09:00 – Dlhá trať
10:00 – Stredná trať
10:30 – Krátka trať
10:40 – ŠKODA Family rodinná trať
24.05.2019 - 10:16:30
00
A ako bonus blato po týchto dažďoch.😁
Alebo sa mýlim?
24.05.2019 - 10:45:18
01
Laborecká nastavila blatovú laťku dosť vysoko ;-)
24.05.2019 - 12:10:00
00
aj pred rokom takto pršalo cely tyzden a nakoniec v sobotu bolo super. dost horuco a sparno zajtra bude asi repete ;)
24.05.2019 - 13:02:59
01
výsledky
25.05.2019 - 16:11:22
00
Bol som videl som :)
Ak su tu aj organizatori,tak par poznamok :) za dazde a 20 cm hlboke brazdy blatom nemozu :)
Avsak bol som sklamany z tychto veci:
1. casti trate uplne hore a zaciatok zjazdu. Ked sa trat odklonila od sirokej cesty a viedla dototal strmeho rozbahneneho kopca pomedzi mlade smreky, ktore nam vsetlym trocha oslahali ruky.
2. Tie dvojmetrove dropy, ktore som fakt nikoho nevidel zist na biku. Aj pri smykani sa dole popri bicykli bolo co robit. A asi na 2-3 miestach bol cez trap padnuty priemerom asi 40cm. Mohlo to byt upratane.
3. Kapustnica ako jedlo,.. no ok, mozno moznosti "kuchyne" nedovolovali pripravit nieco zlozitejsie. Som vsak velmi sklamany ze v nej nebol ani jediny kusok masa, klobasy, udeneho,.. hociake maso. Kludne zvyste startovne o smiesne jedno euro a vyzbierate 700 eur viac za ktore mozte kupit takmer 200 kg masa :( fakt velke sklamanie. Myslel som si ze "gulas" zo sulova spred dvoch rokov s jednym zemiakom uvarenym vo vode bez chuti a asi 2 kuskom masa uz nic neprekona. Mylil som sa.
4. Ked viete ake bahno tam byva po dazdoch, 2 vapky na cistenie bicyklov bolo zalostne malo. Niektori tam cakali aj takmer 2 hodiny :(

Chcel by som vsak pochvalit prostredie a miesto startu. Fakt prijemne tam bolo.
Zero waste sa mi tiez velmi pozdaval.

Suma sumarum, pacilo sa mi :) prostredie je tam uzasne, len zopar drobnych veci, ktore nestoja takmer ziadne peniaze by to chcelo vylepsit a bude to topka.

Pevne verim ze buduci rok bude nejaka alternativna trat, hlavne ta vrchna cast so smrekmi a 2m dropmi
25.05.2019 - 19:35:50
01
vyborny pretek, super znacenie ...
za blato organizator nemoze, minuly rok bolo blata vyrazne menej
chvalim aj oproti minulemu roku premiestnenie zázemia z malickeho parkoviska vedla registracie na kupalisko, a tiež zriadenie uschovne bajkov ...
ale ...
vega kapustnica (a masovy gulas za priplatok 4,50) a 2 wapky (s hodinovym radom cakajucich spinavych bajkerov), to je mega fail ... palec dole ... ale co uz ked organizacii sefuje zena, ktora si mysli ze organizuje garden party pre kolegyne, a nie cykloMARATON, a pre ktoru je ekologicke ponatie podujatia dolezitejsie ako potreby ucastnikov ...
25.05.2019 - 20:29:16
00
Na fóra píšem minimálne, ale dnes musím. Trať fajn, blato neriešim, koniec koncov to mal každý rovnaké a nedá sa s tým skoro nič robiť. Ale ešte sa mi nestalo aby som na umývanie biku čakal hodinu. Dve wapky na podujatie takéhoto rangu je poriadny lapsus. A jedlo v cieli...po náročnom preteku jesť kapustnicu, tak to radšej vôbec nič.
25.05.2019 - 21:05:22
01
Ahojte!
Tiež musím reagovať na tú "kapustnicu" - spomenul som si ,že nem. zajatcom ju dali ,keď mali "defile" na moskovskom námestí po skončení vojny- za nimi išli čistiace autá...Ja som tak nechcel dopadnúť,ale myslím, že by sa až tak nemuselo šetriť na pretekároch.Mal som z toho veľmi zlý pocit. A pivo neakoholické - myslel som že mi načapovali kofolu,otras. Ale blatko som si užíval ,vyššie spomenuté dropy som prešiel na biku - to len konštatujem.Ostatné organizačné - klasika - výborné.
25.05.2019 - 21:43:59
01
Ešte že si na každé preteky pripravujem vlastné jedlo :lol: Ale tie wapky boli fakt biedne no... zlatý svätojurský maratón tam ich bolo tuším cez 10 či kolko. Ale tak ja som to dnes zvládol aj v potoku a trvalo to len cca. pol hodky :D
25.05.2019 - 21:56:12
00
Tie wapky asi každého pekne nahnevali :fubar: ja som sa naštval a išiel nižšie do potoka umývať mašinu. Pani v domčeku mi požičala smetáčik a 20minút som sa kúpkal ]:) Blata bolo až až až bicykle zaplakali ale čo sa dá robiť na to ich máme. Zaparkovať bolo kde najesť sa bolo kde ( čo podávali som neriešil prišiel som jazdiť nie sa naobedovať takže kapusnica akurát....vôbec som neriešil čo tam bolo síce pred rokom bol guláš ale mäsom som tam nemal tak aspoň zdravá kapusta ako zemiak :rofl: ) Jedno čo mi ale vadilo bola zimná voda v sprchách ale bolo to kúpalisko takže to je iba môj problém inač organizácia OK ďakujeme za možnosť sa prísť povoziť výhľady dnes vyšli super :y: Nabudúce prídem opäť mne sa ten okruh polovičnej trate páči inač garmin mi ukázal 47km / 1400up.
25.05.2019 - 23:00:16
04
jaljan napísal:
Bol som videl som :)
Ak su tu aj organizatori,tak par poznamok :) za dazde a 20 cm hlboke brazdy blatom nemozu :)
Avsak bol som sklamany z tychto veci:
1. casti trate uplne hore a zaciatok zjazdu. Ked sa trat odklonila od sirokej cesty a viedla dototal strmeho rozbahneneho kopca pomedzi mlade smreky, ktore nam vsetlym trocha oslahali ruky.
2. Tie dvojmetrove dropy, ktore som fakt nikoho nevidel zist na biku. Aj pri smykani sa dole popri bicykli bolo co robit. A asi na 2-3 miestach bol cez trap padnuty priemerom asi 40cm. Mohlo to byt upratane.
3. Kapustnica ako jedlo,.. no ok, mozno moznosti "kuchyne" nedovolovali pripravit nieco zlozitejsie. Som vsak velmi sklamany ze v nej nebol ani jediny kusok masa, klobasy, udeneho,.. hociake maso. Kludne zvyste startovne o smiesne jedno euro a vyzbierate 700 eur viac za ktore mozte kupit takmer 200 kg masa :( fakt velke sklamanie. Myslel som si ze "gulas" zo sulova spred dvoch rokov s jednym zemiakom uvarenym vo vode bez chuti a asi 2 kuskom masa uz nic neprekona. Mylil som sa.
4. Ked viete ake bahno tam byva po dazdoch, 2 vapky na cistenie bicyklov bolo zalostne malo. Niektori tam cakali aj takmer 2 hodiny :(

Chcel by som vsak pochvalit prostredie a miesto startu. Fakt prijemne tam bolo.
Zero waste sa mi tiez velmi pozdaval.

Suma sumarum, pacilo sa mi :) prostredie je tam uzasne, len zopar drobnych veci, ktore nestoja takmer ziadne peniaze by to chcelo vylepsit a bude to topka.

Pevne verim ze buduci rok bude nejaka alternativna trat, hlavne ta vrchna cast so smrekmi a 2m dropmi



Ahoj, nedalo mi nereagovať na tieto blbosti. Nehnevaj sa, ale nedalo sa to ani celé prečítať. Takže postupne.
Ak si v ochrannom pásme, môžeš byť vôbec rád, že ti tadiaľ dovolia prejsť na biku, nie ešte povoliť vysekanie vetiev na stromoch. Ja som tadiaľ šiel a čuduj sa svete ja vôbec nemám ošľahané ruky a ani jeden z nás, čo sme tadiaľ šli na čele. Ale poďme ďalej. Asi nevieš, čo je to drop, resp si žiadny nešiel, leho ja som nič také tam nevidel. A tých pár úsekov nadol je najkrajšia časť trate. A zasa sa budem opakovať, ale všetci, čo sme tadiaľ šli sme ani raz nezoskočili z biku.
K jedlu a k predchádzajúcim hejtom sa dá vyjadriť aj stručne: Ak chceš ísť bikovať niekde po ceste, kde nieje poriadny (aj keď toto až taký poriadný nebol) terén, treba si nakúpiť špekačky, slaninu, pivo a ísť s kamarátmi do parku opekať. Samozrejme po asfalte. Na čo míňať zbytočne peniaze na štartovné? ?
25.05.2019 - 23:18:15
02
Jasne, vzdy sa musi najst niekto, kto nevie slusne vyjadrit nazor, ale musi druhych urazat ...
A k tomu nezmyslu, ze co tu niekto riesi stravu ked tam siel bajkovat ... nuz az sa byde dat zaplatit startovne bez stravy, tak stravu nebude nikto riesit ... ale dokial bude sucastou startovneho strava, tak sa strava riesit bude ... chapeme sa ?
25.05.2019 - 23:37:19
00
Ja som nikoho neurážal a za ďalšie, vždy sa musia nájsť takí, čo sú sústavne s niečím nespokojní. Ja som veľmi rád, že mám ísť kam na preteky a vážim si organizátorov, lebo väčšinou to robia ľudia vo svojom voľnom čase na úkor rodiny a iných záujmov, len aby sme mali kde pretekať a zabaviť sa. Každý môže niečo zorganizovať, nech si skúsi, čo to všetko obnáša. Žiaľ je veľmi smutné, že to väčšinou "hodnotia" takí, čo nemajú o tom ani šajnu a odoberajú chuť a motiváciu ľuďom, čo sa to snažia robiť pre nás.
26.05.2019 - 00:24:55
09
AK4477 Nebol som, ale na druhej strane každý má právo vysloviť svoj názor a aj kritiku. Dať 20 - 25 € za štartovné + povedzme doprava na miesto konania je celkom veľký peniaz. Nikto predsa nenadáva organizátorom, že to bol zlý pretek. Nájdu sa však veci, ktoré ľuďom vadia a do budúcna by sa to mohlo poriešiť. Napr. umývanie bicyklov alebo strava. Niekomu nesadne kapustnica po preteku, mne by tiež vyvrátilo žalúdok. Najlepšie je podľa mňa nejaké rizoto, ktoré je neutrálne a aj vhodnejšie a výživnejšie.
Aj trať vníma každý inak. Každý sme iný. Ty si rýchlik, keď my pomalší sme v 2/3 trate a všímame si viac detailov, ty už máš umytý bicykel :D
26.05.2019 - 08:32:22
09
keyboard_arrow_up