juju_pepe napísal:
Ako dam 3 vyjazdy na 2 vyjazdy ? :)
Ty vyznam.

Aby som to uzavrel,existuje sposob ako tie vyjazdy spojit dokopy.

Aj keď ich spojíš, tak budeš mať vo výjazde dlhú čiaru od konca prvého výjazdu po začiatok druhého.
Videl som, že aj iní ľudia na nete požadujú od stravy, aby sa dala časť trasy komplet vystrihnúť. Napríklad, idú úsek kompou, lanovkou, výťahom, autom. Ale aj pri stlačení pauzy je tam ten úsek pridaný. Pre teba najlepšie riešenie do budúcnosti je nahrávať to ako samostatné výjazdy, pred nástupom do auta vždy ukončiť aktivitu. Starší tracklog je možné rozdeliť na niekoľko menších a vymazať tak presuny autom.
26.05.2019 - 11:14:08
00
Cako85 napísal:
tak toto zas ja nechápem :D

Rozdelím výjazd na časti, úseky kde blúdim vymažem, ostatné uložím ako .gpx a výjazd spojím v jednoduchom textovom editore do jedného celku (samozrejme čistý čas + pauzy je stále rovnaký, výjazd to celkovo nijako časovo neskráti). Potom zo stravy vymažem všetky úseky a nahodím ten jeden spojený :) Viem, nikto by sa stým takto nesral, ale keby som nechcel mať pekné trasy, tak nemám žiadny dôvod používať Stravu alebo iné GPS záznamy... Našťastie je to práca navyše do 15 minút, takže aby som veľa úsekov nemazal, snažím sa pri prestávkach vždy stopnúť záznam. Ak mám presun autom alebo dlhá prestávka napr. doma. Tak mám za deň aj 2-3 výjazdy, ešte navyše ak idem za jedne deň na 2 bikoch :D
26.05.2019 - 12:45:17
00
A toto zasa ide ide mimo mňa prečo by som mal z tracklogu vymazávať blúdenia, nepredvídané brodenia močiarmi a divočinou. Na staré kolená si rád pozriem, kade som sa trepal :rock: . Strava heatmap ma netrápi a istým spôsobom považujem prehnané prikrášľovanie výjazdu za cheating.
Sorry, že sa tu rozohňujem, celý týždeň ležím s horúčkami a niet do čoho pichnúť :coffee:

Ináč chalani tuto z fóra jazdia nejakú vrchársku korunu a presúvajú sa autom medzi pohoriami. Tým by sa vymazanie časti trasy zišlo. Neviem si ale predstaviť, ako by taký tracklog vyzeral.
26.05.2019 - 18:29:43
04
Ja tiež jazdím vrchársku korunu a u mňa jeden výjazd je jeden presun autom. Na jeden výjazd dám tak 3-4 vrcholy + niečo okolo a na celý deň mi to stačí :)
A k tomu prikrášľovaniu, tak tento rok som začal hľadať kešky a nechcem tam mať aj pešiu turistiku... Proste sa mi páčia trasy pekných výjazdov :) Len ľutujem, že som to nerobil už skôr, mohol som mať pokreslenú oveľa väčšiu časť Slovenska :(
PS: inak, ak to blúdenie znamená, že sa nevrátim späť na pôvodné miesto, tak to nemažem, nechcem mať v trase rovnú čiaru :lol:

Prílohy:

keeffe.jpg
keeffe.jpg 653.95 KiB thumb_up2thumb_down

strava.jpg
strava.jpg 231.18 KiB thumb_up1thumb_down

26.05.2019 - 21:28:33
01
Zdravím, by som potreboval pomoc, do stravy mi zapíše výjazd, ale sa tam neobjaví. Ani keď tam dajú ostatní výjazd. Napíše len Data sync failed...čo to znamená? Prečo mi to neotvorí? Dík...
31.05.2019 - 18:28:42
00
Ragan, ak si nahrával aktivitu androidom, tu sú nejaké rady od stravy: https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216919037-Troubleshooting-Syncing
31.05.2019 - 20:03:23
01
Ako je možné že pri spoločnom výjazde mne ukazuje priemer wattov 250 a kolegovi 210...hmotnost?
01.06.2019 - 08:05:39
00
Ano okrem ineho, tam je velmi vela faktorov.

Ale je jeden, ktory dokaze mimoriadne skreslit priemerny vykon a to ci mas v Garmine oznacene aby ratal do priemeru nulu, ked nepedalujes (Include zero), alebo nie.
01.06.2019 - 08:11:02
00
Ahojte. Možno sa to tu už niekto pýtal, ale dá sa počas výjazdu zapnúť aj satelitná mapa ? Občas by sa to zišlo, ako len tú "Normal" verziu
10.06.2019 - 19:36:17
00
na taketo veci skus inu app..napr Locus
10.06.2019 - 20:37:20
00
Prosím vás riešil niekto podobný problém ako ja, že keď mi z gps (Lezyne super gps) natiahne jazdu do stravy, tak mi nenahodí nastúpané metre s gps, ale ako keby si strava dala svoje? Bežné mi dá strava aj sto, dvesto výškových metrov menej ako nameria Lezyne.
Zo začiatku, keď som potom odklikol na strave "correct elevation" tak mi to akotak opravila na +- pár metrov, ale v poslednom čase si to hádže dve svoje čísla.
Ani pri nahrávaní sa nedá nikde zakliknúť, aby zachovalo dáta z gps
11.06.2019 - 12:08:04
00
mal som ten problém so Sigmou ROX 10 a keď som aktualizoval software, resp. stiahol najnovšiu verziu, tak sa to napravilo
11.06.2019 - 13:09:47
00
Rumakk napísal:
Jano86 to mas za 2 dni alebo ti zle mera tachac ? :D

To mam za jeden deň... Nechcel som založiť novú tému..ALE PORAĎTE Mi NEJAKÚ APKU NA ZÁZNAM TRASY ALEBO NECH MI NIEKTO VYSVETLI TU STRAVU.. PO ENG NEVIEM DO KELU... Ked je chuť v poho dávam také objemovky
16.06.2019 - 19:39:39
01
Cykjany napísal:
To mam za jeden deň... Nechcel som založiť novú tému..ALE PORAĎTE Mi NEJAKÚ APKU NA ZÁZNAM TRASY ALEBO NECH MI NIEKTO VYSVETLI TU STRAVU.. PO ENG NEVIEM DO KELU... Ked je chuť v poho dávam také objemovky

Len čisto na záznam trasy strava apka stačí. Ak chceš počas výjazdu sledovať viac údajov, poobzeral by som sa po runtastic bike a podobné. Ten by som zosynchronizoval/ prepojil s mojím účtom na strava stránke.
Strava apka:
V prvom rade by som si založil účet na strava.com Odporúčam s emailom ("use my email" okienko), nie facebookom, alebo google účtom. Možno ti príde potvrdzovací email, kde treba odkliknúť, že si to ty.
V apke klik vľavo hore na čiaročky, settings a mal by si tam zadať email a heslo, s ktorými si otvoril účet na strave.
V apke na úvodnej stránke dole klik na plusko a z menu vybrať "record activity" (oranžové koliesko). Tam budeš mať ikonku topánky, alebo bajku, klikni na to a vyber aký druh športu chceš zaznamenať, asi bajk :) . Klik na štart, na konci výjazdu na tlačítko so štvorcom, potom na finish a potom vpravo hore na "save". A o chvíľu by malo byť vidno aktivitu aj na strava.com na tvojom účte.
Edit: kľudne si apku aj doma vyskúšaj, je tam len pár základných slov, ak nebudeš vedieť je tu téma strava.com .. Po tlačítku finish je dole ikonka koša, tú stlač a potvrď, ak chceš aktivitu vymazať, miesto uloženia. A klobúk dole pred tvojimi výjazdmi. Uvidíš, že nebudeš ľutovať, ak ich budeš mať uložené online.
16.06.2019 - 22:40:26
02
Ďakujem pekne... Keby niečo ešte napíšem 😉
17.06.2019 - 07:47:02
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up