Nie myslel som pozostalych nevinnych chodcov co zrazili alebo naburali do inych aut umyselne aj neumyselne lebo boli ozrati alebo sfetovani vodici. Pripad co si spomenul je sice smutny ale chlapec sedel v unikajucom aute a teda nebol nevinny ale spolupachatel, mal moznost vodica prinutit zastavit a mal moznost vobec nenastupit ked to bola ako sa vravi znama firma. S takym clovekom sa bud nebudem stykat, alebo schvalujem jeho konanie a som ako on. Ako inak by ho mali zastavit, kym bolo donucovanie primerane, robil si z nich srandu, unikal dalej a ohrozoval nevinnych (ten co snim sedel v aute podla mna az taky nevinny nebol).
Ano za chlapcovu smrt je zodpovedny vodic, ak by zastavil, dostal by len dalsiu pokutu a nikto by po nikom nemusel strielat.
Co si myslis ako sa k situacii postavia samotny hliadkujuci policajti ak ich budu trestat za chytanie pachatelov? Na vsetko sa vykaslu, len sa budu vozit v autach a v pripade incidentu sa budu pozerat na inu stranu. Potom tu bude hotova dzungla ale policajti na rozdiel od vacsiny chodia ozbrojeny tak mozu byt v pohode.
29.05.2019 - 13:29:08
09
toto je doslova bullshit....ak by ti takýmto spôsobom zastrelili dieťa ktoré má len blbého kamoša, rozprával by si inak...
29.05.2019 - 14:23:00
00
To neznamena, ze policajti sa maju len necinne prizerat. Ak niekto neuposluchne vyzvu na zastavenie, ma niest nasledky. A tie ma niest aj policajt, ktory pouzije zbran neprimerane. Bodka.
29.05.2019 - 14:25:57
014
Ak policajt nezastavi unikajuce auto,ako bolo vyssie napísané, moze toto auto zabit nevinnych ľudí v aute,na chodníku atd. Potom sa bude vyčítať policajtom ze prečo ho nezastavili? A ak bol 17 ročný po polnoci vonku,to tiež nie je v poriadku..potom nasleduje suhra nahod a prihod a hned vznikne viac taborov a nazorov...
29.05.2019 - 14:31:55
06
nie, treba hneď strielať jak Buffalo Bill....po polnoci je na chodníku premávka jak na Václaváku :D
29.05.2019 - 14:40:03
02
media.giphy.com
29.05.2019 - 15:19:16
00
Vobec nie staci svoje deti vychovavat tak, aby na vyzvu policajta uposluchli prikaz. To je vsetko, ak si niekto vychova nevychovaneho grazla alebo take hovado co ubilo na smrt ineho o polovicu mensieho moje simpatie mat nikdy nebude.
Cako85 je uplne jedno o kolkej hodine a kde to je, nikdy nemozes vediet co je za horizontom alebo zakrutou.
Vsimli ste si vobec, ze v podobnych pripadoch si to malokedy odskace vinnik?
To ci treba strielat alebo nie nieje na nas ale na zasahujucom, su na to skoleny aj cviceny (aspon v to dufam) a ten ponesie nasledky ak necha ujst pachatela ktory potom zrazi matku s kocikom alebo skolkarov na vychadzke. Kto ma ciste svedomie a umysel nema problem zastavit hliadke. Ostatni ako aj napr. pretekari z Polska mi na cestach naozaj chybat nebudu.
29.05.2019 - 15:23:07
011
Podla mna si to v drvivej vacsine odskace vinnik, len to nikto neriesi a nerozobera sa to. Len to halo, ked sa nieco pokazi vytvara dojem, ze furt sa vinnik vylize.
29.05.2019 - 16:02:22
00
Nebavíme sa o páchateľoch, ale o nevinnom chalanovi ktorý to schytal, pretože policajt si chcel zastrieľať. Je trestne stíhaný a tento rok bude mať súd, tak som zvedavý. Mimochodom, policajti v tom aute veľmi dobre vedeli o koho ide....mali s ním bohaté skúseností, keďže už predtým mal veľa priestupkov...ale nebol to vrah ani terorista. Nemal vodičák, o tom to bolo. btw: možno by mali viac trénovať, lebo strieľať na pneumatiku a zasiahnuť chalana na zadnom sedadle...to chce fakt dobrú mušku(nie, nebola to zblúdilá guľka).

petocervik - nereagoval som na tvoj koment


Naposledy upravil Cako85 dňa 29.05.2019 - 16:51:15, celkovo upravené 3 krát.

29.05.2019 - 16:07:09
03
Ja som reagoval len na vetu "Vsimli ste si vobec, ze v podobnych pripadoch si to malokedy odskace vinnik?".
Ak sa bavime o tom 17 rocnom chalanovi, tak to je presne ta ihla v kope sena, ked sa stretne viac hlupakov po kope a nieco sa posere.
29.05.2019 - 16:36:48
01
Bolo by fajn, keby v prípade neuposlúchnutia pokynu na zastavenie, sa prenášali všetky škody na zdraví a majetku na vodiča, ktorý sa pokúša utiecť. Je lepšie, ak dôjde k ujme na niekom z partičky, ktorá sa s tým vodičom vezie v aute (viď ten postrelený nešťastník), ako keby mali zraziť nejaké decko, prípadne nabúrať pri úteku iné auto. Keby som mal sedieť v aute s takým šialencom, zatiahnem pri prvej príležitosti ručnú brzdu. Teda áno, som za to, aby polícia mala právo použiť zbraň pri pokuse zastaviť unikajúce vozidlo, veď ono je tiež zbraňou, čo váži 1,5 tony. Ak bude postrelený niekto z posádky, zodpovednosť za to sa pričíta k vodičovi a nie policajtovi.

Inak dnes som prvý krát videl, ako v našej dedine polícia odchytila chlapíka na bicykli, práve odovzdával mastnú pokutu a ešte držal v ruke náustok, musel pekne nafúkať.
29.05.2019 - 17:15:15
07
Cako85 neviem co ta priviedlo k nazoru, ze policajt si chcel zastrielat ale jeho povinnostou bolo zastavit pachatela a vsetci co boli v aute boli spolupachatelia a nie nevinny. Nevinny su ti ktorych sa to vobec netykalo a ochranili ich tym, ze ich zastavili. Nikoho netesi zmareny zivot a uz urcite nie toho policajta.
Ohladom tvojho posudzovania streleckej zdatnosti len tolko, ze si pravdepodobne nikdy v ruke kratku zbran nemal a uz vobec z nej strielal.
Nemienim nikoho sudit ale policia je tu nato aby riesila vsetkych co sa nevedia spretat do koze, nato maju urcene postupy a tych sa drzia.
Nedavno bol tiez pripad mladeho poliaka co ohrozoval inych nebezpecnou jazdou a zastavili ho az rozstrielane kolesa, jednoduch pri niektorych to inak nejde.
29.05.2019 - 20:29:14
09
takže policajt vedel, že tí na zadnom sedadle nie sú rukojemníci? Lenže on ani nevedel či tam okrem vodiča niekto sedí. Odporúčam našim cowboyom pozrieť si nejaké videá z USA, tam strielajú stále, ale autá dokážu zastaviť bez strielby. Každopádne v tomto prípade bola cena za priestupok - smrť, to sa oplatilo ;)

btw: jeho povinnosťou bolo aj neohroziť ostatných, čo sa nestalo....
30.05.2019 - 06:48:25
01
Videá z USA? Tam určite idú policajti čakať nebezpečneho pred dom....
30.05.2019 - 06:51:39
00
Kde čítaš, že by mali ísť čakať pred dom? :D
30.05.2019 - 06:57:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up