uplne bezne, ti chodci tam chodia na cervenu stale lebo ved ked nejde elektricka tak uz nic dalsie neexistuje
ja tam po nich kricim ked vidim ze su zas farboslepi
05.04.2019 - 09:16:26
00
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 18:56:11, celkovo upravené 1 krát.

05.04.2019 - 09:24:04
01
Psy su psami, deti neskusene, a dospelaci neohladuplnymi. My s tym nic nespravime, akurat nam ostava chranit si vlastne zdravie,majetok (bike), a pripadne vlastne dusevne zdravie, cize netrapit sa az tak kvoli tomu, co nevieme ovplyvnit :-D.
05.04.2019 - 10:22:37
09
Presne ako pisete. Mna minuly rok dorazilo, ked si na Petrzalskej hradzi rodinka pustala sarkana...
05.04.2019 - 11:03:52
00
Tiez som sa pri Safku uz raz zrazil s chodcom co prebehoval cez cestu. Ale nastastie do nemocnice som nemusel, to on tam musel.

-- ale nie, vtip :) jemu nebolo nic, a ja som si len rozbil laket o asfalt
05.04.2019 - 11:07:41
00
Btw, nezabudnite ze nedelu je v BA maraton, cele nabrezie uzavrete od rana az do druhej

Prílohy:

2019-04-05_12-54-41-PM-mapa-1.jpg
2019-04-05_12-54-41-PM-mapa-1.jpg 318.55 KiB thumb_up1thumb_down

05.04.2019 - 12:31:38
01
Aby sme neohrozovali ľudí čakajúcich na zastávke MHD spravili nám v Nitre peknú cyklocestičku poza búdku.

Prílohy:

Ob49.jpg
Ob49.jpg 219.39 KiB thumb_up0thumb_down

10.04.2019 - 22:30:03
01
Asi bolo malo penazi na asfalt, ze nezacina este pred zastavkou :-).
10.04.2019 - 22:44:05
03
To máš jedno, aj v BA pri Botanickej záhrade je cyklotrasa poza zástavku, a práve tam stoja pesiaci. Este sú tam aj stĺpy, takže rozhľadové podmienky minimálne...
11.04.2019 - 13:30:31
03
Ahojte neviem presne do ktorej temy napisat, opytat sa a poprosit nazor a radu.
Dnes som si po vyjazde v MK umyval bycikel pred barakom na trave (Bratislava, Ružinov) tak ako to robim poslednych 7 rokov. Vedro s cistou vodou, flasa a kefa z Ikea.
Zrazu isla okolo mna pani s dvoma psami a zacala mi nadavat, ze preco to robim. Pytam sa co a ona ze to. Nemala slovnik ani poriadne povedat co jej vadi a co robim zle. Vraj si mam precitat pravidla a nech ma tu uz viac nevidi, lebo zavola mestsku policiu.
To akoze ona so psami moze chodit vsade po celom sidlisku, parkoch a celom meste, jej psy ocikaju a okakaju kazdy kus travy v meste a ja si nemozem s vodou umyt bajk pred barakom kde vlastnim byt?!?
Normalne ma to sokovalo a ked som sa s nou chcel rozpravat tak ona nechela sla prec hlucha nema iba jej smutny nestastny den (alebo zivot) no a vybliakala sa na mna. Nikdy predtym sa mi to nestalo a to som bajk umyval milion krat na roznych miestach, roznych mestach a roznych krajinach.
01.06.2019 - 22:01:09
00
kludne to tak rob dalej, kludne zacni pouzivat aj cyklokozmetiku (vsetky su ekologicke, biologicky rozlozitelne) a na kravu ser ...
01.06.2019 - 22:10:32
00
Ta pani ma pravdu. Mesta zakazuju a upravuju svojimi VZN napr.

§ 3 Dodržiavanie čistoty a poriadku na verejných priestranstvách
1. Právnické a fyzické osoby sú povinné dodržiavať čistotu a poriadok na verejných priestranstvách. Nesmú najmä:
a) odkladať a odhadzovať rôzne predmety (papier, obaly, krabice, fľaše, plechovky, ohorky od cigariet, zvyšky jedál, ovocia, zeleniny a iné nepotrebné veci) na miesta, ktoré nie sú na to určené,
b) vysypávať a rozsypávať smeti a prepravovaný materiál,
c) skladovať smeti a odpadky a spaľovať ich,
d) skladovať stavebný materiál a odpad bez povolenia alebo nad rámec povolenia,
e) roznášať blato a iné nečistoty z pozemkov na komunikácie kolesami vozidiel,
f) vylievať tekutiny, vyklepávať prach a vyhadzovať odpadky z okien a balkónov a iným spôsobom znečisťovať verejné priestranstvo,
g) umiestňovať plagáty, reklamy, inzeráty na iných miestach ako na to určených,
h) obťažovať zápachom a vypúšťať škodlivé plyny nad obvyklú mieru stanovenú hygienickými predpismi,
i) znečisťovať verejné priestranstvá odpadovými vodami, fekáliami zvierat, splaškami a inými znečisťovacími
j) tekutinami, zákaz sa vzťahuje aj na umývanie a čistenie vozidiel každého druhu na verejných priestranstvách,
k) znečisťovať verejné priestranstvá odpadkami zo stolového a stánkového predaja,
l) vylievať znečistené úžitkové vody do uličných kanalizačných otvorov, na chodníky a ostatné verejné priestranstvá v zmysle platných hygienických noriem...
01.06.2019 - 22:14:05
01
nejako tam nevidim žiaden bod co by porusoval ... ze hlinu zo zeme splache z bajku vodou naspat na zem ? ale vidim ze to tu zase bude riadny flame war
01.06.2019 - 22:22:32
04
i) znečisťovať verejné priestranstvá fekáliami zvierat
to by realne nemohol ziaden pes ist von na travu a psickarov je milion len v Bratislave
ak ma pani pravdu, porusujem bod j) a ja si nemozem na trave umyt bajk cistou vodou (a ona zaroven moze so psom na to iste miesto a ona neporusuje bod i) tak to je zle pravidlo a budem ziadat o zmenu pre bicykle. vsak to je nezmysel si nemoct umyt bajk pred barakom.
kebyze vytrepem auto alebo traktor a zacnem saponatom umyvat tak nepoviem ...
01.06.2019 - 22:23:45
00
Strenki napísal:
Ahojte neviem presne do ktorej temy napisat, opytat sa a poprosit nazor a radu.
Dnes som si po vyjazde v MK umyval bycikel pred barakom na trave (Bratislava, Ružinov) tak ako to robim poslednych 7 rokov. Vedro s cistou vodou, flasa a kefa z Ikea.
Zrazu isla okolo mna pani s dvoma psami a zacala mi nadavat, ze preco to robim. Pytam sa co a ona ze to. Nemala slovnik ani poriadne povedat co jej vadi a co robim zle. Vraj si mam precitat pravidla a nech ma tu uz viac nevidi, lebo zavola mestsku policiu.
To akoze ona so psami moze chodit vsade po celom sidlisku, parkoch a celom meste, jej psy ocikaju a okakaju kazdy kus travy v meste a ja si nemozem s vodou umyt bajk pred barakom kde vlastnim byt?!?
Normalne ma to sokovalo a ked som sa s nou chcel rozpravat tak ona nechela sla prec hlucha nema iba jej smutny nestastny den (alebo zivot) no a vybliakala sa na mna. Nikdy predtym sa mi to nestalo a to som bajk umyval milion krat na roznych miestach, roznych mestach a roznych krajinach.


Podla mna tu ide o moralnu dilemu. Cistit bike na trave, s vedomim, ze z neho opadavaju/stekaju aj latky, ktore nie su ekologicky koser, a pridat sa tak ku skupine psickarov, ktorych psy znecistuju okolie, fajciarov, ktori odhadzuju spaky kade-tade, a pod. .. alebo ist na najblizsiu cerpacku/k odtoku verejnej kanalizacie a tam si ho na asfalte ocistit.
Pani-pokrytcom by som sa nezaoberal, bo pravdepodobne ju uz nikdy nestretnes :). Dolezite je vsak mat cisty stit, do buducna.
03.06.2019 - 10:25:59
02
keyboard_arrow_up