ifko hlavne si demonštroval ty, že ni(e?)čomu nerozumieš. Ja som písal, že pri normálnom dávkovaní je riziko adverse effects prakticky nulové. Nie pri ročnom žraní, čo si neviem predstaviť, akého magora napadlo.

V SPC sa píše:

Doba trvania liečby

Doba trvania liečby má byť čo najkratšia (pozri časť 4.2) a nemá byť dlhšia ako 8 až 12 týždňov, vrátane doby potrebnej na postupné znižovanie dávky. Dĺžka liečby nemá prekročiť tento časový interval bez predchádzajúceho prehodnotenia stavu pacienta.


a teraz mi zdokumentuj, ako toto dodržala ošetrujúca lekárka.

"ale asi ich motivuje biznis" - iste, riskovať problémy pri průsere sa strašne oplatí, obzvlášť pri lieku za pár drobných (zhruba euro pade za 30 tbl, fakt strašná ryža, najprv si over aspoň fakty, v našom prípade ceny, kým začneš "ísť agendu")
nehovoriac o tom, že ak by aj výrobca tlačil na predaje, je tu aj druhá strana, na ktorú sa v argumentácii medzi bežnými smrteľníkmi notoricky zabúda, a to zdravotná poisťovňa, ktorá nemá záujem platiť zbytočnosti a blbosti - a poisťovňa vidí, kto koľko čoho predpisuje

("Zaujímavé" je, že keď poisťovňa nejakej bionáne nepreplatí - úplne správne - neúčinnú terapiu, napr. homeopatiká, tak nastane v "médiách" pohoršený prskot, rovnako ako keď si dovolí nezaplatiť cytostatickú liečbu niekomu, kto má chemorezistentný nádor, kde to okrem zbytočnosti môže ešte zhoršiť kvalitu života pacoša.)
30.05.2019 - 01:15:57
00
"normálne dávkovanie" je abstraktný pojem, lebo človek, ktorý to raz skúsi (benzáky) ako prvú pomoc pri úzkostiach a pod., po tom siahne zas a zas a je to potom ako snehová guľa dole kopcom - dávky pacient nekontrolovateľne zvyšuje, lebo telo to proste pýta (presne ako píše Ito hneď na začiatku). V praxi to "normálne dávkovanie" musí ustrážiť lekár!!! inak sa nedá spoľahnúť na to, že pacient sa bude riadiť zdravým úsudkom alebo výstrahou v príbalovom letáku. Ale keď to lekár neustráži aj napriek tvrdohlavosti pacienta, urobí z pacienta prakticky feťáka a je ešte vo väčších sračkách ako pred návštevou lekára...

na margo tohto, čo píšeš: "ale asi ich motivuje biznis" - iste, riskovať problémy pri průsere sa strašne oplatí, obzvlášť pri lieku za pár drobných (zhruba euro pade za 30 tbl, fakt strašná ryža, najprv si over aspoň fakty, v našom prípade ceny, kým začneš "ísť agendu")
nehovoriac o tom, že ak by aj výrobca tlačil na predaje, je tu aj druhá strana, na ktorú sa v argumentácii medzi bežnými smrteľníkmi notoricky zabúda, a to zdravotná poisťovňa, ktorá nemá záujem platiť zbytočnosti a blbosti - a poisťovňa vidí, kto koľko čoho predpisuje"

asi nemáš ani tušenie, aká je prax... ja nemám potrebu "ísť si agendu", ale ruku na srdce - ty máš s predpisovaním BDZ osobnú skúsenosť? alebo aspoň nejaký tvoj blízky? ak nie, tak nevieš aká je prax, ver mi. ty sa spoliehaš na zodpovedný prístup lekárov a poisťovní? nenechaj sa vysmiať... nedávny výpadok Lexaurinu iba potvrdilo, aký je reálny stav - tisíce ľudí išlo do paniky, lebo sú proste na tom závislí. a kto im to predpisuje? mne stačí ten môj prípad a viem, aká je prax.
30.05.2019 - 08:32:13
01
krajší ilustračný príklad "idenia si agendy" na základe anecdotal evidence (ako sa toto preloží bez straty zmyslu do SVK?) si v zásade už poskytnúť ani nemohol :D
mimochodom, sám som na lx bol zhruba 3 týždne do nástupu účinku SSRI, keď som AD 1996 dostal nepríjemné kopandy, takže ma lx v podstate zobral hrobárovi z lopaty
ale to je tiež anecdotal a ako také je to nepodstatné
a čo sa týka výpadku, médiá toho boli plné, ale ja som si nijakého panikára nevšimol :D

"mne stačí ten môj prípad a viem, aká je prax" - a presne takto to NEfunguje
30.05.2019 - 12:22:40
00
Nejaké tie Specified Substances. Mailed by runner.

Prílohy:

20190608_093950.jpg
20190608_093950.jpg 258.46 KiB thumb_up0thumb_down

08.06.2019 - 09:41:20
00
Astma?
08.06.2019 - 10:09:53
00
Kdeze, chysta sa porazit kristofera.
08.06.2019 - 10:17:19
05
warloo93 Jo, raz za 3-5 rokov príde blbý rok.
08.06.2019 - 10:19:01
00
Ja už tretí rok mám "blbý rok".
08.06.2019 - 10:22:48
00
poraďte nejaké kvapky do očí,pelová alergia u mňa u mňa graduje práve teraz,z nosa mi moc netečie,ale oči neskutočne štípu,pocit ako keby nafúkalo piesok
08.06.2019 - 10:37:14
00
Nejaké kromoglykáty, prípadne kortikoidy. Allergocrom, alebo obyčajný hydrocortison.
08.06.2019 - 10:52:55
00
dá sa kúpiť aj bez lek.predpisu?ak nie,aké sa dajú kúpiť bez,dík.
08.06.2019 - 11:09:13
00
určite to bude peľová? ja som vysadil tabletky na pel minulý mesiac na odporúčanie alergologičky a zatiaľ a žiadny problém.
08.06.2019 - 11:19:31
00
u mňa určite áno,pred 10 r. som ukončil dlhoročnú liečbu-v zimných mesiacoch
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/pollinex-rye-183399.html
pod kožu,teraz relatívne normálne existujem,ostalo len to pálenie v očiach a mierne soplenie,koncom mája,za čiatkom júna,keď je najviac pelu tráv (pred tým som nevedel tých pár týždňov ani vyjsť von)
08.06.2019 - 11:22:33
00
Dano5 reálne účinné veci bez predpisu na toto nezoženieš.
08.06.2019 - 11:39:40
02
antihistaminika v malých baleniach
08.06.2019 - 11:55:24
00
keyboard_arrow_up