Perorálne a lokálne niektoré áno, ale načo to kupovať, keď to hradí poisťovňa?
Inak keď máte psa alergika, tí berú na kilogram hmotnosti desaťnásobné dávky... konkrétne loratadinu. Vtedy mi kamoška, čo takého má, zvykne vybieliť chladničku :D
08.06.2019 - 12:04:24
00
Moje + Zirtec keď je zle..

Prílohy:

15600019210007734706433324046934.jpg
15600019210007734706433324046934.jpg 696.74 KiB thumb_up0thumb_down

08.06.2019 - 15:53:39
00
viperkiler ten homeopodvod od Boironu zahoď a žer skutočné antihistaminiká...
08.06.2019 - 16:57:07
07
Desloratadin Zentiva 5 mg alebo pre pokrocilejsich Zodac 10 mg. Oba na predpis. Zaberie hned prva tableta, z toho Zodacu mozes byt unaveny pri prvych davkach, potom sa telo adaptuje.
09.06.2019 - 10:11:40
00
Hlavne keď sa reálne nelieči a žere placebo, tak si následky napr. v podobe našej kamarátky astmy vypestuje podstatne pravdepodobnejšie. So skutočnými liekmi môže fungovať prakticky bez obmedzení, s občasným horším dňom. Treba si uvedomiť, že počas výkonu hyperventilujeme vzduch plný niečoho, čo nám nerobí dobre. Kancelárska krysa, ktorá dýchať takmer nepotrebuje, prežije aj "liečená" placebom, pre nás je to overkill.
A samozrejme, vďaka skutočnej liečbe má šancu sa alergie zbaviť. Ak zhruba 6 rokov nebude mať reakciu na konkrétny alergén, tak imunitný systém "zabudne", že ho daný alergén vytáča do červena. Tento luxus, samozrejme, nie je zaručený (tuším pred rokom začala sezóna o skoro mesiac skôr, takže som ešte nebol "pod vplyvom" a tie prvé alergény sezóny sa prejavili), ale s podvodmi homeomafie je zaručené, že sa nevylieči nikdy. V dôsledku toho už na bazu nemám reakciu roky (tým mi to niekde na ZŠ začalo) a sezóna sa mi posúva ďalej a trvá kratšie.
(Sme off topic, Jezus neupraceš to do tej diskusie o liekoch pls?)
09.06.2019 - 11:54:37
01
Dano5 napísal:
poraďte nejaké kvapky do očí,pelová alergia u mňa u mňa graduje práve teraz,z nosa mi moc netečie,ale oči neskutočne štípu,pocit ako keby nafúkalo piesok


Neskusal si Flixonel ? Ja mavam kazdorocne od zaciatku aprila oci, nos a "svrbi" ma podnebie v ustach.Tento rok som sa rozhodol, ze ho skusim a fungujem uz 2. mesiac na jednom streku do kazdej nosnej dierky bez akychkolvek priznakov alergie. V minulosti claritin, zodac atd... a toto mi pride ovela lepsie.
10.06.2019 - 08:14:29
00
Dano5 presne ten livostin do oci co mas na fotke od Baho par prispevkov vyssie boli najlepsie co som maval. som zvedavy na tuto sezonu - vlahy bolo dost, vegetacia rozbujnela.
10.06.2019 - 09:17:44
01
ja dlho uz berem Omarit, lebo som po nom az tak unaveny ako po zodacu, ale tento rok mi zabera asi tak na 2-3 hodky
viete odporucit daku nahradu? osobne ma trapia len silne sople, ocit a podnebie ma netrapia vobec
13.06.2019 - 10:53:30
00
Ja som bral asi 2 roky Cezeru (na predpis). Posledne testy (minuly rok v novembri) boli s vynimkou macacej strsti uz negativne, takze som ju prestal brat. Mam ju v zalohe keby nieco.
13.06.2019 - 11:03:29
00
tulenik napísal:
A samozrejme, vďaka skutočnej liečbe má šancu sa alergie zbaviť. Ak zhruba 6 rokov nebude mať reakciu na konkrétny alergén, tak imunitný systém "zabudne", že ho daný alergén vytáča do červena.


Sranda, mne sucasna alergologicka tvrdila, ze alergia je chronicke ochorenie a neda sa ho zbavit. Predchadzajuca (odisla do dochodku) zas, ze sa da. Clovek potom nevie komu verit :-D.

Z osobnej skusenosti je pre boj s alergiou okrem liecby liekmi dobre doplnit aj dalsimi prostriedkami na podporu imunity - vela sportovania, otuzovanie, zdravsie stravovanie a pod.
13.06.2019 - 11:19:51
00
Alergia samotná je "too much immunity", takže len pekne nič "neposilňuj"...
https://invivomagazin.sk/new/neverte-nezmyslom-o-podpore-imunity-alebo-neblahe-dosledky-posilnenia-imunitneho-systemu_318.html
13.06.2019 - 12:52:30
01
Tym posilnenim som mal na mysli, aby fungovala optimalne. Vhodnejsie pomenovanie ako "too much immunity" mi pride "pomylena imunita" ako pomenovanie reakcie na nieco, na co reagovat nemusi. Vdaka za clanok.
13.06.2019 - 13:19:38
00
ok skusim tu cezeru dakujem :)
13.06.2019 - 14:54:29
00
Lieky mavaju skor vedlajsie ucinky. Homeopatika tiez nechcem. Najlepsie je vhodne stravovanie a k tomu vhodne oblecenie a podany spravny vykon. Pokial mam prechladnut ci odpadnut od unavy, tak sa radsej zrieknem jazdy. A miesto celaskonu vytlacit citron. A k antibiotikam u ktorych sa moze mliecne, nie tabletky na regulaciu criev ani retazcove kvaziprobio jogurty ale napriklad 100% ovciu bryndzu.
https://probiotikapredeti.sk/najlepsie-prirodne-probiotika/
Imunitu staci trenovat po troche. Radsej 10 koleciek po okoli miesta kde sa mozem zlozit, vyspat, prezliect, najest vhodnu stravu ako zajst niekam kde bude problem ak ma zachyti dazd, ci pride unava a dojde jedlo.
Unaveny uzimeny premoceny clovek v krcme vedla nachcipaneho ozrana v krcme kde budem pit v slabo umytom pohari a jest nevhodne jedlo plne lepku nieje dobre ani pomysliet.
13.06.2019 - 19:27:31
00
init základný poznatok je, že nijakým ľudovo-amatérskym spôsobom imunitu nemáš šancu ovplyvniť a manipulácie s ňou sú dosť kritické
zaujímavé je, že keď ňou manipulujeme, spravidla ide o jej znižovanie - napr. imunosupresia po transplantáciách, aby si ten orgán, čo si LTT dostal, hneď neodvrhol, podobne pri autoimunitných ochoreniach (reuma a pod.) keď ide do tuhého tak ťa nacpeme napr. aj metotrexátom, aby si nezežral sám seba
"veľa športovania", mimochodom, tiež vedie k imunosupresii :) čo sa síce zdá bežným ľudkom kontraintuitívne, ale je to holý fakt

Vuk kde si došiel na tú znôšku chobotín, napr. hneď na prvú vetu per se? V Zemiaku a fete? Kotlebštajnskom poslovi? Vestníku biopučí?
13.06.2019 - 19:57:32
00
keyboard_arrow_up