som zvyknutý na navigáciu v držiaku na palubovke,preto to chcem riešiť takto,100 eur sa dá za slušnú zaplatiť,je to zasa na pár rokov-smartfón nemám,len obyčajný outodrový tlačítkový,nabíjam raz za mesiac,meniť neplánujem
09.06.2019 - 10:35:56
01
Kúpa dedikovanej navigácie nie je vyhodený peniaz, jednak tie špecializované majú (mali by mať) ergonómiu šitú na konkrétne použitie (napr. v aute, na lodi, whatever), netreba riešiť napr. neustále dobíjanie (spustená navigácia na telefóne je žrút baterky, ručné GPSko od Garmoša na 2 AA akumulátoroch ide pol dňa), anténky v telefónoch stoja za prd, v dedikovanej automobilovej sa napr. dajú pripojiť externé (nie na všetkých typoch, ale dá sa a tiež to robí slušný rozdiel) etc. Inak tá cena je neskutočná.
09.06.2019 - 12:00:02
01
tak som ju objednal,dodanie malo byť do 4 prac. dní ... na mail mi prišlo ,že:
Vážený zákazník,
ďakujeme za Váš nákup, objednávku sme v poriadku prijali. O jej spracovaní Vás budeme ďalej informovať e-mailom.
Predpokladaný dátum dodania do nášho skladu je 28.06.2019.
si robia srandu,odchádzam 27.6. :^)
ach jaj,zelený .....
09.06.2019 - 20:19:11
00
tulenik napísal:
netreba riešiť napr. neustále dobíjanie

- v tomto prípade Garmin uvádza výdrž "up to 1 hour", tiež aj v recenzii to potvrdzujú
tulenik napísal:
anténky v telefónoch stoja za prd

- zovšeobecňovanie nie je na mieste, mnohé mobily majú presnú polohu získanú za pár sekúnd, vo všeobecnosti používajú aj mobilné a wifi siete/bluetooth na lokalizáciu, x navigačných systémov...

Tiež takáto lacná navigácia nevie dobre (a samostatne) reagovať na aktuálnu situáciu v premávke, čo je podľa mňa najväčší problém.

https://www.techradar.com/reviews/garmin-drive-51-lmt-s
"We strongly recommend downloading the Garmin Smartphone Link app and using it with the GPS. Without it, we found that the GPS often took us on routes that took longer compared to what Google Maps recommended.

On a drive from Santa Cruz to Anaheim, California, the GPS recommended a route that would have taken an extra hour. That’s no small amount of time."
09.06.2019 - 21:11:47
00
Keďže v aute je zrejme stabilne pripojený na interné napájanie, výdrž nie je issué.
Tá "presná" poloha za sekundu nie je v skutočnosti presná, ako je aj vidno z analýzy niekoľkých takých "spustení a chytení". Je pravda, že akože vedia rýchlejšie kde +/- kilometer si (ak majú "iný signál"), ale nie je to to, čo chceš - presná, naozaj presná, teda GPS poloha.
Inak sa mi strašne páči, keď sa niekto snaží školiť o GPS geocachera :) (a to nie mestského telefónového, ale klasického outdoorového s 13 rokmi činnosti za sebou)
09.06.2019 - 22:36:09
00
Jezus napísal:
Tak co si zistil?

Asi zoxidované káble k elektrickému posilňovaču. No uvidíme... Potom som mal prehnitý chladič klímy, po vymenení a naplnení je to úplne tiché. Neskôr začal po zohriatí vibrovať stredný výfuk a pri ťukaní do plynu vydával hnusné zvuky, to som asi už cez víkend jazdami opravil, už som ho chcel meniť, ale tento rok do toho auta len lejem a lejem € Ešte asi aj zle urobili geometriu, keď idem rovno, volant nie je rovno, stále som mal divný pocit a už viem v čom je problém, len s väčším odstupom času to nevyreklamujem a dávať znovu € na geometriu sa mi nechce :(
09.06.2019 - 22:43:00
00
Ak nechces mat pneumatiku zoslahanu nejako divno(z jednej strany uplne) tak tu geometriu daj urobit-
10.06.2019 - 06:58:05
00
tulenik napísal:
Keďže v aute je zrejme stabilne pripojený na interné napájanie, výdrž nie je issué.
Tá "presná" poloha za sekundu nie je v skutočnosti presná, ako je aj vidno z analýzy niekoľkých takých "spustení a chytení". Je pravda, že akože vedia rýchlejšie kde +/- kilometer si (ak majú "iný signál"), ale nie je to to, čo chceš - presná, naozaj presná, teda GPS poloha.

+- kilometer nie je pravda, po určení polohy v priaznivých podmienkach je to zvyčajne do nejakých 5-10 m (po prenesení údajov o polohe na mapu je to dobre vidieť), v zastavanom území/s veľa prírodnými prekážkami samozrejme viac (stále to ale nie je kilometer pokiaľ nie si v nejakej diere, plus teda pochybujem, že to "ručné GPSko" zabezpečí výrazne lepšiu lokalizáciu v takýchto podmienkach).

tulenik napísal:
Inak sa mi strašne páči, keď sa niekto snaží školiť o GPS geocachera :) (a to nie mestského telefónového, ale klasického outdoorového s 13 rokmi činnosti za sebou)

Tiež mám nejaké skúsenosti a na základe nich viem povedať, že niektoré mobily nie sú práve najlepšie ak ide o navigáciu, ale na druhej strane som mal tiež v ruke zariadenia, ktorým sa ťažko dalo niečo vytknúť. Nepáči sa mi zovšeobecňovanie, aké do tejto debaty vnášaš. Ľudia by mohli nadobudnúť dojem, že "ručné GPS" sú nejaký zázrak a všetky mobily sú oproti nim podradné zariadenia, čo v prípade bežného používateľa nie je teda určite pravda (v prípade takého, ktorý sa nechce hrať s externými anténami alebo sa živiť zameriavaním).
10.06.2019 - 09:12:13
00
Ja to mam vacsinou takto: Waze na zapchy, nehody a kontroly + zabudovany TomTom.
10.06.2019 - 10:11:46
00
Ja mam origo nissan a zabludil som iba 5 krat za 4 roky.
10.06.2019 - 10:14:30
00
large napísal:
Ak nechces mat pneumatiku zoslahanu nejako divno(z jednej strany uplne) tak tu geometriu daj urobit-

Geometria je asi teda dobrá, len volant je nastavený mierne pod uhlom, asi keď ho upevňoval nedal ho do presne strednej polohy. Alebo neviem ako sa dáva volant do strednej polohy. Ani neviem či ešte nájdem bloček o geometrii, od začiatku roka sa mi nechce platiť 3. krát za drahú geometriu...


Naposledy upravil milos21 dňa 10.06.2019 - 11:33:30, celkovo upravené 1 krát.

10.06.2019 - 11:28:19
00
mapy.cz maju aj toto: (ale neskusal som)
• Offline hlasovou navigaci pro motoristy, cyklisty i pěší v 7 jazycích (čeština, angličtina, polština, němčina, francouzština, španělština a ruština).
10.06.2019 - 11:32:54
00
Porovnával som viaceré navigácie, ale v drvivej väčšine prípadov Waze pretromfne všetko. Aj ten prípad s uzávierkami kvôli pretekom v Petržalke, čo sa tu niekto rozčuľoval, je väčšinou cez Waze vyriešený najlepšie (ak majú nahlásené uzávierky). Niečo o tom viem, keďže pomáham s úpravami máp, nastavujem aj uzávierky, ktoré sa objavia v médiách. Tá komunita editorov máp funguje priam excelentne.
10.06.2019 - 11:42:56
04
milos21 napísal:
Geometria je asi teda dobrá, len volant je nastavený mierne pod uhlom, asi keď ho upevňoval nedal ho do presne strednej polohy. Alebo neviem ako sa dáva volant do strednej polohy. Ani neviem či ešte nájdem bloček o geometrii, od začiatku roka sa mi nechce platiť 3. krát za drahú geometriu...


Pri geometrii sa fixuje volant do roviny a nastaví sa geometria na náprave. Ak ho technik zafixoval nakrivo, nastavil geometriu volant zostal nakrivo - chyba mechanika.
10.06.2019 - 12:55:06
01
volant nakrivo nenasadis. mam podobny problem. volant sa zrovnava pri geometrii
10.06.2019 - 14:11:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up