Ahojte ,

Potrebujem pomoc pri výbere s bikom od skúsených kolegov.

Už dlhšie sa hrabem po internete a zhánam bike podla mojich potrieb a zatial mi najlepšie vychádza toto:

https://www.canyon.com/cs-cz/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8.0/2035.html?dwvar_2035_pv_rahmenfarbe=RD&dwvar_2035_pv_rahmengroesse=XL


Moje potreby sú: Hardtail, Preferujem vyžší zdvih na vidle ako 100mm. Pevné osky, minimum 20 prevodov , cena okolo 1300e max

Skúste mi dať možno nejaký ekvivalent k tomuto Canyonu. Prípadne nejaké rady . Obávam sa totiž eshop predaja. Aký bude servis na bike atd. atd.

Berte do úvahy že som začínajúci biker ktorý sa rozhodol pre vážnejšie jazdenie.

Ďíky za pomoc
09.06.2019 - 12:17:37
00
V pohode by som šiel do toho canyonu, je to bicykel ako každý iný - takže servis ti spravia všade v cene ako by to bola hociktorá iná značka. Sú obchodníci, ktorí majú inú cenu servisu na u nich kúpené bicykle a inú na bicykle značiek, ktoré nepredávajú, takže maximálne zaplatíš o niečo viac. Jedine, že by servisovali iba bicykle, značiek , ktoré zastupujú a ostatné nerobia vôbec, záleží i od vyťaženosti servisu a pod. Okrem rámu je všetko ostatné +- rovnaké
10.06.2019 - 08:39:42
02
Super, ukludnil si ma 👌 tak ci tak ale, ak by boli moje požiadavky splnené od inej značky co dokážem kúpiť v kamennej predajni a reálne aj vyskúšať bol by som radšej. Ale prešiel som stránky viacerých výrobcov a nikto neponúka to co chcem ja. Jedine tento Canyon...

Počkám na výplatu a idem do toho ak sa nenaskytne dovtedy nič lepšie 😉
10.06.2019 - 13:07:46
00
Pozri Ghost Kato 9.9 // - zdvih len 100 mm, nemá pevné osky // + komplet na XT, lepšie brzdy
10.06.2019 - 13:32:19
00
Vela veci si zoservisujes sam, aj MTBiker ma plno navodov (clanky, videa) ako na zakladny servis plus komentare k nim vedia tiez velmi pomoct.
Osobne si myslim, ze ine ceny servisov pre direct sale bicykle su diskriminacne a mohli by zaujimat aj SOI, ale naco stracat cas a nervy, najdes servis, ktory ti ziadne prirazky davat nebude.
Tvoje poziadavky az na vidlicu splna Kellys Gate 50 za 1200, asi by si vedel aj nejaku zlavu vyjednat.
Ale ten canyon vyzera super, cena/hodnota vynikajuce.
10.06.2019 - 15:45:21
00
Práve tá cena/výkon ma láka. Asi jediný výrobca čo splna všetky moje "skromné" požiadavky :D Jeden biker mi napísal personálnu správu, za čo mu dakujem :-) , že mám počkat na tour de france, vtedy Canyon dáva zľavy na bicykle. Našiel som na internete že minulý rok to bolo 10percent na všetky biky v ponuke. Počkam ešte ten mesiac a kúpim ho v zľave :-) . +Pomocou mtbikera a youtubu to zoservisujem aj sám.
10.06.2019 - 16:15:04
00
Tiez servisujem pokial mozem sam odkedy som platil za odvzdusnenie..skratenie jednej brzdy pomaly 20e.

Planujem kupovat v podobnej cene, rozmyslam podobne Canyon (Grand Canyon AL SL 7.0) ale teraz mi posledne kolega odporucil ze este lepsie HT ma Cube, tam by si nasiel aj vyssi zdvih pokial vyuzijes pri modeloch, pozri Reaction modely. Potom som este pozeral Radon Cragger, Kellys Gibon ale tam su 27.5+ default.. podobne Trek Roscoe..

V miestnom shope ma lakali v podobnych cenach, ze by som mohol mat aj celoodpruzeny ale to by bol dost kompromis pravdepodobne. Prave chcem nieco aj lahsie, par veci by sa dalo upgradnut.. xc a rychlejsie, strmsie traily.
Geometriou sa mi paci este Rock Machine Blizz...

Daj review ako budes spokojny :)
11.06.2019 - 10:43:43
00
keyboard_arrow_up