Ja to napisem inac. V Slovenskom raji je strasne vela krasnych a dostupnych miest kde sa da dostat bikom po existujucich chodnikoch, cestickach alebo zvazniciach. Trvalo 10 rokov kym bikeri presvedcili kompetentne organy , ze prirode to neublizi a SNPSR povolila a vyznacila trasy pre bikerov. Je pravda, ze vele ich nieje ale su to napriek tomu velmi pekne useky. Najvecsi problem nam ale robili ti ktori nam hadzali klatiky pod nohy, lebo oni su freerideri a mozu si jazdit kade chcu. Tak o com sa tu niektori bavia ? O nezodpovednosti, o porusovani zakonov ? A ak to nezvladnu tak ich zo slamastiky musia tahat ti pre ktorych je to robota naviac. Je bezne, ze dnes ide sanitka k opilcovy a niekde niekto caka s infarktom. Trosicku sebakritiky by fakt nezaskodilo. Kaslat na identifikaciu tychto hlupakov, ale toto predsa nemoze byt cesta ako si bike uzit. Bikeparky, singletracky nam vyrastaju kazdy rok vdaka dobrovolnikom a ludom ktory to robia dobrovolne, ale vzdy sa musia najst exoti so zmyslanim ako tito experti, ktory kazia meno vsetkym normalnym bikerom.
04.05.2019 - 11:51:06
08
Myslim ze sebakritiku aj priamu kritiku od hzs si ti dvaja uzili. Poznam viac ludi z horskej a viem ze dotycnym vedia, ked treba, riadne vycistit zaludok. Nespochybnujem ze ti dvaja spravili neuvazenu vec. Ja spochybnujem tuto temu aj s jej nazvom.
04.05.2019 - 13:17:26
08
Upravil som nazov temy aby si mal dusu na mieste, ale z mojho pohladu su to blbci aj tak. A vobec ma nezaujima, co im povedali chalani z HZS. Ako vystraha pre podobnych "ekspertov" porusujucich najzakladnejsie pravidla pohybu v prirode je tato tema viac nez vhodna a ma take iste opodstatnenie ako tema o skusenostiach s vodicmi. Lebo nielen medzi vodicmi su blbci, ale aj medzi cyklistami. A treba na take pripady poukazovat. HZS svojim prispevkom na FB na nich tiez poukazala, akurat ze oni v nom museli byt politicky korektni...
04.05.2019 - 15:27:31
01
Ja by som temu premenoval na lavicu hanby, tamti blbci su cestnymi predsedami. A treba sem pridavat na vystrahu dalsich.
04.05.2019 - 16:00:58
00
Jezus napísal:
.... z mojho pohladu su to blbci aj tak...

Podľa môjho názoru môže byť Jezus blbec tiež a možno, keď by som ho stretol naživo, tak by som si poopravil názor. Hentí chalani tiež nemusia byť blbci a po osobnom pokeci s nimi, alebo záchranármi, by si možno zásah videl ako odôvodnený. Len to by si musel priznať, že si tvor omylný a ego by utrpelo.
04.05.2019 - 17:01:45
013
doporučujem tento rozhovor, rozoberá tam tému o výjazdoch RZP, je to cca od 16min., lebo úvod je o inom, ale tiež zaujímavý
https://video.aktualne.cz/dvtv/zachranka-jezdi-k-blbostem-rikal-ted-konci-uz-to-neni-ani-sp/r~b48619aa709611e9819e0cc47ab5f122/
07.05.2019 - 13:01:21
00
Pozdravujem debila z Trencina :x

12.06.2019 - 17:36:05
03
Neskutocna suverennost, tusim mu ani nenapadlo sa aspon obzriet do zadu. Ja sa obzeram za seba este aj ked kanal obchadzam.
12.06.2019 - 18:47:51
09
Ono je rozdiel ked som bez biku a na nohach mam vibramy alebo som s bikom v lese v tretrach. Poviem si ved som tam uz bol peso a presiel som tadial a naraz zistim, ze sa neda v tretrach a s nestabilnym zavazim.
A tadial kde som nebol, tam by som sa nespoliehal na chodniky. Radsej na mapach.cz pozriet prevysenie. Ak je velke neist tadial, pokial to nepoznam.
Zveceri sa a skoncil som.
12.06.2019 - 19:10:16
00
ved siel cez prechod nie? mal prednost :-D v dnesnej dobe by fakt mali na bicykle davat vodicaky pokial uz nejaky nevlastnis. pravidelne vidim starsich ludi a vseliakych podivinov v meste jazdit tak ze sa divim ze este ziju. a fakt kazia meno normalnym cyklistom. hlavne ze maju na sebe polorozpadnutu prilbu, reflexnu vestu a milion odraziek - no kde maju davat komu prednost anilen netusia - ta vesta a odrazky ich fakt nezachrania
12.06.2019 - 21:28:04
04
Cyklista nedal znamenie o zmene smeru jazdy, (v dnešnej dobe ho nedávajú mnohí motoristi).

Motorista predbiehal na prechode pre chodcov, rep. v jeho tesnej blízkosti (jeho rýchlosť v obci a použitie smerovky je otázne).

1 :1
13.06.2019 - 03:36:42
00
Ach Zoja, co to bol tvoj brat? Nasilu sa snazis najst co i len hypoteticku pricinu aby si mohla napisat "1:1". Teda oko za oko, zub za zub. Mozno mal vodic auta v ruke telefon, v ustach cigaretu a neplatnu emisnu. Teda 4:1.
V obci sa nepovažuje za predchádzanie, keď vozidlá v jednom jazdnom pruhu idú rýchlejšie ako v inom jazdnom pruhu.

Jednoznacne to ten cyklista prehnal a moze byt rad, ze neskoncil v nemocnici.
13.06.2019 - 06:22:33
05
Och zoja... Keby vodič nezhamoval a niečo by sa nebodaj stalo (nikomu neprajem), tak si tú mantru "1:1" môže cyklista opakovať do konca života na tom vozíku... Ak takto uvažujú ľudia, tak sa fakt nečudujem, čo dokážu "vymyslieť".

A k tým pochybeniam vodiča... Keď idú blízko cyklistu, je zle, keď ho obiehajú (ako tuná) v druhom pruhu, opäť zle...
13.06.2019 - 06:38:24
03
Vodic nikoho neobiehal ale preradoval sa do vedlajsieho pruhu davajuc prednost pripadnym autam iducim z lava. A zaroven tak daval viac priestoru cyklistovi ktoreho registroval.
Ale vedel som ze sa najde pacient co si nieco vyfabuluje, aby bol cyklista ten chudacik.. ;)
13.06.2019 - 09:12:03
018
zoja napísal:
Cyklista nedal znamenie o zmene smeru jazdy, (v dnešnej dobe ho nedávajú mnohí motoristi).

Motorista predbiehal na prechode pre chodcov, rep. v jeho tesnej blízkosti (jeho rýchlosť v obci a použitie smerovky je otázne).

1 :1


To, ze predbiehal na prechode pre chodcov je konstatovanie alebo vycitka? Lebo neviem o tom, ze by to bolo zakazane.

EDIT: Tak nic, mylil som sa. Je to zakazane. Je to § 15 v zákone č. 8/2009 Z. z.


Naposledy upravil petocervik dňa 13.06.2019 - 11:20:52, celkovo upravené 1 krát.

13.06.2019 - 11:04:06
00
keyboard_arrow_up