Jak píše OBOR. Neřešit..Trvalo mi nějakou dobu než jsem se naučil s tím nějak jezdit..Začínal jsem na dojezdu 50km a dnes už bych dal i těch 100km. Kolikrát jsem měl na displeji červenou a na baterce ještě 25%. Stačilo přepnou z boostu či trailu na eco a jelo se dál..Ale u mě je ještě omezení že mi baterka zdechne kvůli řazení dřív..Myslím že mi to funguje jak má..A ty malé odchylky ?? To je myslím v normě...
14.06.2019 - 23:13:29
00
Ono či je to nádoda neviem.Ale všetko to začalo po tej diagnostike.Sa mi znížil aj dojazd.Aspon podla ukazovatela stavu baterie.Ak to ukazuje nepresne,nespolahlivo,tak sa budem musiet spolahnút iba na počet prejdených Km a nastúpaných metrov.Niektoré ebike nemajú vôbec displej a možno je to aj lepšie.Npr.Specialized s motorom Brose.S čím som spokojný je motor.Je fakt dobrý,ale SW je zatial slabina.Nechápem,ako nemôže byt zosynchronizovaný displej s baterkou.To by mala byt úplná samozrejmost mimo iných vecí súvisiacich s ebikom a ich el.komponentami.
15.06.2019 - 09:27:54
00
ma271bi napísal:
Ono či je to nádoda neviem.Ale všetko to začalo po tej diagnostike.Sa mi znížil aj dojazd.Aspon podla ukazovatela stavu baterie.Ak to ukazuje nepresne,nespolahlivo,tak sa budem musiet spolahnút iba na počet prejdených Km a nastúpaných metrov.Niektoré ebike nemajú vôbec displej a možno je to aj lepšie.Npr.Specialized s motorom Brose.S čím som spokojný je motor.Je fakt dobrý,ale SW je zatial slabina.Nechápem,ako nemôže byt zosynchronizovaný displej s baterkou.To by mala byt úplná samozrejmost mimo iných vecí súvisiacich s ebikom a ich el.komponentami.

To myslíš tu aktualizaci v tom obchodě?? No pokud nejsi spokojený zajdi tam..Reklamuj to.. Jak vidíš a čteš ,tak většině to šlape dobře..Je možné že je tam chyba..
15.06.2019 - 09:36:55
00
radohanno napísal:
To myslíš tu aktualizaci v tom obchodě?? No pokud nejsi spokojený zajdi tam..Reklamuj to.. Jak vidíš a čteš ,tak většině to šlape dobře..Je možné že je tam chyba..

Ano pôjdem tam.Horšie na tom je ,že tomu moc nerozumejú.Ako mechanike super,ale elektro no neviem.Dnes to ešte idem skusit.V BA na Žel.studničke je testovanie nových ebikov s motorom shimano.Hodím to cez Karpaty(kopčeky) a uvidím čo to urobí a ako sa to bude správat.
15.06.2019 - 09:41:48
01
Jaké nastavení režimů se vám nejvíce osvědčilo?
15.06.2019 - 16:21:07
00
Explorer je uplne v pohode
15.06.2019 - 16:46:05
00
Palo7 napísal:
Jaké nastavení režimů se vám nejvíce osvědčilo?

Teraz co vysiel novy SW od Shimano,nastavi na Eco rezime podporu 20% a 30Nm. Tak to je o nicom, po zapnuti neznat ziaden rozdiel oproti OFF.
Dnes som si dal nejakych 1500m vyskovych s nastavenim 35% a 25Nm. Dal som cca 1200 vyskovych, teda za svoje plus obcas pohon kym zmizla prva led. Takto nastavena pomoc, by som povedal na hrane vyvazenia vyssej vahy e-bajku. Ale, v strmsich pasazach, toto uz viac pomaha, nez len rozsdiel vahy. Ale to su take jemne nuancie, co si musi kazdy sam osahat a dostat do gebule. Cize celkovy dojem je, ze nizsie to davat nema uz zmysel.
Samozrejme bavime sa tu o zdravych akotak vykonnejsich amateroch.
15.06.2019 - 21:38:31
00
sorcerer

Zdravím, mal by som otázku, ten SW http://www.stepsunlocker.com/ funguje do FW 4.6.1? Ak mám 4.7.0 kde stiahnem tu 4.6.1 a ako to downgradujem cez mobil? nemám ten interface na PC. Dik
16.06.2019 - 21:20:33
00
[quote="@1492909"]sorcerer

Zdravím, mal by som otázku, ten SW http://www.stepsunlocker.com/ funguje do FW 4.6.1? Ak mám 4.7.0 kde stiahnem tu 4.6.1 a ako to downgradujem cez mobil? nemám ten interface na PC. Dik[/quote
Myslím že přes apku to už nepůjde..Leda by sis na začátku uložil původní stav.. Je tam možnost..Já na to přišel až pozdě, takže ji taky nemám..I když jsou zde lepší ajťáci tak možná poradí...
16.06.2019 - 21:59:45
00
zuko napísal:
sorcerer

Zdravím, mal by som otázku, ten SW http://www.stepsunlocker.com/ funguje do FW 4.6.1? Ak mám 4.7.0 kde stiahnem tu 4.6.1 a ako to downgradujem cez mobil? nemám ten interface na PC. Dik


zatiaľ do 4.6.1. myslím, že z novej verzie na túto to nepôjde, možno cez nejaký factory reset ak je v menu computra na bajku. ak ti ide len o zmenu trhu na US kvôli rýchlosti, možno stačí len trochu počkať, autor vydáva pomerne často updajty. ak chceš riešiť kompletné nastavenia, je presný návod na webe aplikácie. v princípe ide o to, že si z mobilu cez BT pošleš do computru na bajku súbory staršej verzie 4.3.2, on ich spozná ako 5.3.2, myslí si že je to update keď je číselné označenie vyššie ako posledné a nainštaluje. tieto súbory stiahneš na webe aplikácie, alebo ti ich môžem poslať mailom
17.06.2019 - 04:55:19
00
ano ide mi iba o tu zmenu na US 32km/h, mozno este teda mesiac pockam a uvidim. Ak sa ta 4.7.0 nebude dat prelomit tak urobim downgrade. Ak to teda spravne chapem tak 4.6.1 sa da nainstaloval len pomocou PC s interface SM PCE1 a verzia 4.3.2 aj cez BT s mobilom?
17.06.2019 - 08:44:48
00
takto, 4.3.2 verzia je nejako upravená autorom app a dá sa nahrať aj cez PC interface, aj cez BT. downgrade na klasickú verziu o level nižšie t.j. 4.6.1 nejakým štandardným spôsobom asi neurobiš ani cez jedno pripojenie. jediné čo ma napadá je factory reset ak je nejakým spôsobom možný, po tom som zatiaľ nepátral, fw bude potom vo verzii ako bicykel opustil výrobnú linku, ale neviem ako docieliť, aby potom E-tube nenahralo 4.7.0 verziu, ale 4.6.1. asi ti bude najlepšie počkať ešte nejaký čas

EDIT: a myslím že cez BT by to šlo, v tomto adresári na mobile sú uložené verzie fw
Android/data/com.shimano.etubeprojectmobile.droid.phone/files/FW
čiže pripojiť sa mobilom k PC, vymazať súbory s verziou 4.7.0, nahrať tam verziu 4.6.1 a tú ti potom E-tube nahrá do bajku
17.06.2019 - 09:06:56
00
no uvidim, potom ale pravdepodobne stratim moznost aktualizacie na skutocne novsie verzie :) aj ked neviem co este viac tam je nutne vylepsovat.
podla vsetkeho ale budu vsetky tieto verzie originalne "Above firmwares are 100% original without any modifications"
17.06.2019 - 09:24:41
01
ako mam stepsunlocker, e-tube app som ani raz nezapol :)
17.06.2019 - 09:55:50
00
sorcerer dakujem za info dnes vsetko nastavene a zatial vsetko ok zakkupil som plnu verziu [ide tam nastavit asi vsetko W,Nm, asistencia
23.06.2019 - 21:03:33
01
keyboard_arrow_up