Hosť napísal:
a rád jazdíš aj v zime ?
Jazdím celý rok. Najnižšiu teplotu počas výjazdu som mal -15°C. Ale na to nepotrebujem e-bike.
Hosť napísal:
...alebo nikdy si si nechcel spraviť dobrú náladu technickým výšlapom po dobrom lejaku ?
Tu už prestávam rozumieť. Sú miesta ktoré vyšlapem, ale po lejaku nie. Príde mi to logické. Neočakávam, že jedno a to isté miesto prejdem zhruba rovnako rýchlo/pohodlne. Nikdy som nemal problém potlačiť.
Hosť napísal:
...nechcel si nikdy zobrat kamosku/manzelku a ukázať jej nádherné výhlady trosku ďalej od civilizácie ? ....
Toto už je argument. Zvažujeme e-bike do rodiny, ale nie pre mňa. Ja idem tak ďaleko, koľko mi čas dovolí a primárne nie je pre mňa dôležité, ako ďaleko zájdem.
Pre mňa zatiaľ jediný racionálny argument na kúpu je: "Kúpil som si e-bike, aby som vládal s partou a nechcem ich brzdiť."
17.06.2019 - 16:23:26
03
co ma spolocne ebajk so zimou alebo s dazdom? jazdim v oboch podmienkach velmi rad, a ebajk na to fakt nepotrebujem
17.06.2019 - 16:42:53
04
domino napísal:
Ako ti prosím z toho vyplynulo, že treba presedlať na e-bike? Všetky štyri spomenuté veci sa ma týkajú, ale ešte ani raz som nerozmýšľal nad kúpou.


aký s tým je problém? každý nech si jazdí na tom, čo ho baví. keby si si tu prečítal viac príspevkov, tak vieš že tento kolega mal zdravotné problémy a jediná šanca pre neho ako sa dostať späť do sedla je ebajk
17.06.2019 - 16:54:58
01
Myslim, ze posledne prispevky stracaju kvalitu. Ja sa nehlasim do fora majitelov kabrioletov, aby som im zvestoval, ze ho nepotrebujem. Chceli sme vysvetlit, ze pedalovat sa da na ebiku aj bez motora. Ci uz v pripade nudze alebo len tak, ze sa mi chce.
17.06.2019 - 18:56:28
08
:y: :handshake: :y:
17.06.2019 - 19:10:09
00
sorcerer napísal:
aký s tým je problém?
No ja neviem. Ty povedz.
Radohanno má možno tie roky ako ja, možno tie isté úrazy ako ja... slušne som poprosil, ako on dospel k svojmu presvedčeniu. To je všetko. Opakujem, slušne a bez akéhokoľvek útoku.
Takže nie je nutné, aby ste sa správali ako členovia svorky, ktorej člena napadli. Nikoho som nenapadol, nikoho som neurazil, len so poprosil o informáciu. A myslím, že roky som v správnom fóre, hoci vďaka takým príspevkom o tom uvažujem, či naozaj.
17.06.2019 - 20:19:51
02
zle som si vysvetlil túto tvoju otázku, ospravedlňujem sa. riešime tu ebajky, skúsenosti s nimi a dôvody prečo si ich zaobstarať, nehľadáme dôvody prečo nie.
17.06.2019 - 20:43:14
01
Všetko je v pohode. Ja chcem rozumieť prečo áno. Ako som spomenul, rozmýšľame nad kúpou a chceme ísť na testovaciu jazdu. (Ale zatiaľ nie pre mňa.) Nepochybujem o tom, že ak niekto prejde 100km na e-biku, tak to nemá "zadarmo" a práve pri takýchto vzdialenostiach to môže byť dokonca ťažšie ako bez motora.
17.06.2019 - 21:04:58
01
Jedna rada odo mna : s ebikom sa pri troske euforie dostanes aj do terenov, ktore vyzaduju znacne skusenosti...preto daj pozor na riadny trening. Ja by som zvazil, ci kupovat kategoriu mountain ebike a vyssie jazdcovi, ktory nema zvladnutu techniku na klasickom horaku...prinasa to vela negativnych zazitkov....a to nikto z nas nechce.
17.06.2019 - 22:01:25
01
Dnes jsem dal trasu o délce 55km..Na klasickém kole bych to nedal..Prostě nemám na to..Díky e bike jsem to dal..A zítra mohu znovu a klidně každý den..Potřebuju trénovat a získat kondici..Ne se zničit do mrtva a pak ležet v příkopě s překyselenýma svalama...Kdysi jsem se rosekal na kole..pak nejezdil..Makal v práci jak barevný..A nyní se chci vrátit do sedla..Loni jsem pořídil ebike a najel za měsíc víc než předtím za 3 roky...Nijak neřeším názory..Už je mi to volné..Každý si říká co chce..Alespoň tady můžeme mít svobodu..Vždyť i cyklistika je svobodný pohyb...Mít dobrou kondici a nižší váhu jezdím na klasice..Je to levnější a sám si myslím že ebike je prostě trošku berlička...Ale když nemúžeš, máš padnout na hubu?? To raději tu berličku...Dá ti jistotu a o to mě šlo..Těšit se na kolo a moci vyjet i druhý den ...
17.06.2019 - 23:29:06
011
Ďakujem za info a prajem ti veľa pekných kilometrov. Riešil by som to ako ty, ak by som rozbitú panvu po páde z bicykla "nerozchodil".
18.06.2019 - 10:49:24
02
domino napísal:
slušne som poprosil, ako on dospel k svojmu presvedčeniu. To je všetko. Opakujem, slušne a bez akéhokoľvek útoku.

Jedna vec je ako si to myslel a druha ako to vyznelo. Vzhladom na kontext a ine diskusie tento tvoj prispevok vyznel (asi pre vacsinu) silne ironicky az provokacne. Aspon ja som sa teda cudoval, ze preco zrovna ty mas potrebu ich provokovat :)
18.06.2019 - 11:20:46
01
k veci-reálna skúsenosť z pohonom Shimano step E8000 je,že pri vypnutom motore sa pedálovať dá relatívne v pohode,motor nekladie žiadny odpor,keďže nie je pri vypnutom móde(OFF) mechanicky spojený z pedálmi-limitom je v tomto prípade váha 12,7 kg a plášte maxxis HR2 3C 27,5 x 2,8" ...
bežne na výjazde prepínam počas jazdy na OFF - ak je rovinka alebo len mierne stúpanie
18.06.2019 - 13:05:26
01
Dnes vyrážím s přítelkyní..Předělal jsem jí moje celopéro a tak opět pojedu 15-20km offbatery..žádné kopce,90% stezky..Minule jsem dal 24km a šlo to.. Pěkně pomalu...Je to žena a nikdy na kole nejezdila..Takže ano..Dá se ujet celkem dost bez baterie,ale za určitých podmínek..Cyklostezka a rovina...Jak píše Dano ,nejvíce brzdí gumy 2,8 a hmotnost.22kilo.. Což je stejně jako moje první MTB kolo Velamos Sobotín.. Stačí sednout na silničku a hned cítíš rozdíl...
18.06.2019 - 13:26:39
01
Co sa týka šliapania bez motora, ako viacerí spomínali veľmi zaleží aj od motora, napr. z mojej skúsenosti Bosh ma bez motora citeľný odpor, napr. po 25km / h keď vypne pohon. Spetialized / Brose necítiť, aj keď bez motora zväčša nejazdím, skôr si upraví, výkon ECO na 5% (miesto default 20) napr. keď idem s kamarátom bez motora. Potom je to tak vyrovnané, aj keď stále aj tých 5% pomáha.

Keď už sa bavíme o baterke, ešte jedna vec ktorá tiež výrazne ovplyvňuje dojazd je váha jazdca. Pri rozdiele 20kg môže byť rozdiel v dojazde aj 10tky km.
18.06.2019 - 18:46:25
02
keyboard_arrow_up