Zdravim.Ked chytim kazetu oboma rukami za napr.najvacsie koliesko a kyvem s nou blizsie a dalej od kolesa ma volu.Je to v poriadku alebo na servis?
Ide totiz o to ze pri pomalsom zabere v kazete praskne.

Dik za kazdy nazor.
01.09.2006 - 10:57:08
01
Mal by si to zaniesť do servisu(alebo si to dotiahni sám ak si zručný), ak tam niesu aj iné chyby tak ti to spravia za 5 minút, kazetu pravdepodobne stačí len dotiahnuť, vôla by tam mala byť minimálna resp. žiadna, pokiaľ sa mýlim tak ma opravte :)
01.09.2006 - 11:02:08
00
Treba skusit dotiahnut kazetu. Ak nieje povolena, treba rozobrat naboj, orech a vybrat spod misky jednu najtensiu vymedzovaciu podlozku. Ak je vola len minimalna, treba to nechat tak, lebo ked tu podlozku vyberies, moze potom ist orech tazko. Na to aby si rozobral orech ale potrebujes kluc na maticu kazety, konusove kluce, a kluc na povolenie misky v orechu (opacny zavit). Toto sa da zvladnut aj ruskym klucom :lol: ,t.j. kladivo+srobovak. Ked to ale otvoris, vysype sa na teba milion guliciek, tak ak si to este nerobil, tak bez do servisu, lebo to mozno nedas dohromady. :wink:
01.09.2006 - 11:40:25
02
Najbežnejšia závada-treba dotiahnuť kazetu. Provizórne to spravíš aj doma. Najlepšie je však dotiahnuť to riadne špeci nástavcom. Trvá to asi 32 sekúnd (+- 26).
Tá druhá vec, čo popisuje audino je dosť málo pravdepodobná. Ale...?
01.09.2006 - 12:58:29
00
Tá druhá vec, čo popisuje audino je dosť málo pravdepodobná. Ale...?


Si si istý, že som niečo popisoval?
01.09.2006 - 13:00:27
00
Tá druhá vec, čo popisuje audino je dosť málo pravdepodobná. Ale...?


Si si istý, že som niečo popisoval?


štulo nám už trošku horšie vidi, ale to nic... :D
01.09.2006 - 13:09:09
00
AHA! prepáč, máte dosť podobné obrázky, tak som si automaticky myslel, že je to od teba. Ešte si hovorím "o čo mu ide, veď to tu píše o tých orechoch a nábojoch".
BTW, bol si včera na vode?
01.09.2006 - 13:12:41
00
Treba skusit dotiahnut kazetu. Ak nieje povolena, treba rozobrat naboj, orech a vybrat spod misky jednu najtensiu vymedzovaciu podlozku. Ak je vola len minimalna, treba to nechat tak, lebo ked tu podlozku vyberies, moze potom ist orech tazko. Na to aby si rozobral orech ale potrebujes kluc na maticu kazety, konusove kluce, a kluc na povolenie misky v orechu (opacny zavit). Toto sa da zvladnut aj ruskym klucom :lol: ,t.j. kladivo+srobovak. Ked to ale otvoris, vysype sa na teba milion guliciek, tak ak si to este nerobil, tak bez do servisu, lebo to mozno nedas dohromady. :wink:


Len doplnim ze niekedy staci trochu prebrusit ten konus (ten s opacnym zavitom) lebo je velka pravdepodobnost ze ak das prec jednu s tych podloziek bude to ist tazko.A ked sa uz fakt rozhodnes to rozoberat tak si daj pod koleso lavor aby si potom nehladal gulky. A spet tie gulky das za pomoci nieakeho mazadla (vazeliny) budes ich tam ako keby len nalepovat, ale nedavaj vazelinu na klapky!!!aby sa to tam casom nezasekavalo.
:wink:
01.09.2006 - 16:23:13
00
Ja by som nič neprebrusoval, není to zrovna šťastné riešenie, ak sa v tom moc nevyznáš tak narobíš viac škody ako úžitku. Behni s tým do dobrého servisu a máš pokoj a po starostiach a určite to nebude ani veľa stáť :idea:
01.09.2006 - 16:47:48
00
Kazeta bola dostatocne dotiahnuta,takze to bolo v orechu.V servise mi dali novy a to obcasne prasknutie pri zatiahnuti sa uz neobjavuje.Kyvanie je vsak postrehnutelne aj tu a aj na novom biku v obchode bolo(samozrejme vramci tolerancie ).Ta odchylka je uz o nieco mensia.Podla mojho skromneho nazoru bola chyba v praci orechu a nie v jeho voli.Tod pre tych co by mali moj problem.
07.09.2006 - 21:25:07
01
Ahojte nechcem vytvárať novú tému dufam teda ze ešte tu dostanem odpoveď
Ako je uz názve témy mám problém s vôľou v kazete.
Menil som kazetu z 10sp na 11sp a teraz mam vôľu medzi pastorkami na všetky smery hore dole doľava do prava ako kebyže sú drážky/výstupky na náboji o niečo užšie.
Prosím vás neviete čo môže byť vo veci stretol sa niekto s podobným alebo rovnakým problémom?
Ďakujem.
14.06.2019 - 17:39:32
10
L3GI0N Mal som podobný problém na jednom orechu. Vyriešil som to pomocou tejto podložky. https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/pastorky-diely/shimano-podlozka-za-kazetu-y1z807000-61509.html Vložil som ju na orech ako prvú pod kazetu a poriadne dotiahol.

Edit: Pokiaľ je vôľa (v smere hore, dole) väčšia ako 1mm vieš použiť aj viac podložiek. Podľa potreby.

    18.06.2019 - 20:09:33
    10
    Vďaka :) presne takto som to vyriešil :)
    18.06.2019 - 21:38:59
    00
    Viete poradiť,ako dotiahnuť orech? Hybe sa asi 1mm do strany. Neviem či to teda niečomu vadí,mal som to už na novom biku..
    31.07.2020 - 11:39:05
    00
    Pri dedine kazety SRAM mi pomohla výmena zaisťovacej matice od Shimano. (mala kratší závit)
    31.07.2020 - 11:52:29
    00
    keyboard_arrow_up