RaddySVK ako to jednoducho povedat... s prstom v zadku :D
19.06.2019 - 00:34:30
01
dislukas napísal:
Ja som to šiel iba raz a tento rok, no v istej časti mi začalo zdvíhať predné koleso a to bola konečná


mal som ten isty problem a nie len na konskych hlavach. vyriesil to novy bike s lepsou geometriou ramu a spravnou velkostou (ten stary mi bol maly, ale to som zistil az pri vybere noveho). Konske hlavy som sice na nom zatial nedal, ale dvihanim predneho kolesa to nebolo. po celodennom vyjazde ked tam pridem uz nemam sil nazvys a dojdem tak do 2/3 a zvysok tlacim.
19.06.2019 - 12:59:51
00
ja to vidim na geometriu lebo so sucasnym bajkom mam vo vela strmych stupaniach problem vyslapat aj tam kde s predoslym, tazsim lacnejsim problem nebol a urcite som v ovela lepsej forme ako pred tym. Bohuzial tu mi stale dviha predne. Mozno skusim vratit tu vidlu na tych 100mm ale tak neviem ci to pomoze. Tam bude aj ine nieco.
19.06.2019 - 13:19:14
00
Tazisko .. najstrmsie kopce viem vyslapat len na bajku, ktory aj ked na nom bola vidlica 160mm a koleso sa nadlahcovalo, je kratky a tazky. Ale najlepsie na nom viem to tazisko umiestnit tak, aby sa dobre rozlozil pomer sily do pedalov vs. grip zadneho kolesa. V com mi , aspon si myslim /doteraz som si nenasiel cas to overovat/, pomaha sedlo so sirokou makkou spickou. Ak mas ale posed, kde pri sedeni si dost vzadu, tak sa stane prave to, ze nedokazes preniest silu na pedal bez dvihania predneho a potom to cele konci. No, je to len moj prozatimny nazor.
19.06.2019 - 13:26:46
00
ano, je to pravda, nedokazem si sadnut uz viac dopredu a zaroven efektivne sliapat
mam offset sedlovku, to moze byt prvy problem,
mam rebu na 120mm aj ked ram bol stavany asi na 100mm vidlu default
skusal som sa dat uz uplne najviac dopredu co to slo ale potom uz stracam grip na zadnom kolese rovnako ako pri stojke
nedavno som skusal v Beskydoch, bol tam taky 20m strmy kopcek s rozbitymi kamenmi a mokro a proste zly teren.
Skusal som tri krat rozne aj na sikmo a kadejak a neslo to. Zaroven tam boli so mnou rekreacni cyklisti na e-fulloch ktori to dali uplne na pohodu, som nechapal.
19.06.2019 - 13:31:15
00
mal si sa hecnut a dat to hrubou silou za nimi aj ty
19.06.2019 - 13:38:51
00
Iron ver ze som to skusal ale na tych mokrych kamenoch to smykalo a mne este aj dvihalo a nedal som, prisiel som do polovice a koniec.
19.06.2019 - 13:41:49
00
tych faktorov je viac, napr. dezen a tlak v kolesach, ci mas spd alebo flat pedale, ale to su len drobnosti ktore zavazia v pripade ze podobny kopec (asfalt, alebo menej strmy) dokazes vyslapat. Ja som zhodil 15kg, nabral silu v nohach, prestal fajcit a teraz len krutim hlavou nad tymi kopcekami ktore som nemal rad alebo musel tlacit 😁
19.06.2019 - 13:45:43
00
to ano len ja viem ze som ten kopec vyslapal ked som mal +20kg a tazsi bajk a teraz nie :D
19.06.2019 - 13:46:46
00
vidis, ale aspon sa ti teraz dviha predok, co by za to ini dali...
19.06.2019 - 13:54:56
00
mne sa dviha predok skor na hradzi, ked tam teraz v lete obcas zabludim :o
19.06.2019 - 13:57:04
08
scarinko: niekedy je nutne proste na to ist rychlo .. hruba sila, resp. rychlost
iron.hide: pozor na komare :D
19.06.2019 - 14:01:03
00
tak Konské hlavy som tiež nikdy nedal,vždy som sa tam ocitol vyš´tavený po dlhšej trase-cca 6 hod. šlapania,to nešlo nijako ... dal som to raz ,nedávno,ale na e-bajku,keď som ho testoval,priznám sa že na posledný strmší kúsok som prepol na BOOST... inak hlboký obdiv všetkým,ktorý to vyšlapú na biku,nie je to dlhé ale miestami hodne strmé a ešte aj zošikma,určite treba nadpriemernú kondičku a bike z dobrou geoškou-čo sa nedvíha v stúpaní na zadné :)
19.06.2019 - 14:07:58
00
Tam je len jedno blbe miesto (najprudsie), ktore ked bolo mokro som nedaval /inak presne takto som to kedysi daval na starom bajku s tazsimi prevodmi a po kupe noveho to neslo, aj ked bol o dost lahsi a aj lahsie prevody. Dalsi ram zase ok/ ... inak to nie je nic strasne. Obdiv treba tym, co vyslapu Cmelok po TZ .. to som dokazal len raz a to vtedy v spodnej casti neboli sutraky velmi. A to poniektori slapali na strednej (este v case 3prevodnikov) a este sa vykecavali :D .. a potom zo sedla Javorina na Certov kopec.
Sranda ale je, ze sa toto vzdy raz za cas po nejakej viacrocnej prestavke riesi dokolecka :lol:
19.06.2019 - 14:15:38
01
Strenki napísal:
Dnes na výjazde sme na Vydrickom stretli na roznych miestach 2 chudé, choro a veľmi biedne vyzerajúce líšky. Vôbec sa nebáli, stáli hneď na chodníku. Dávajte si pozor, môžu šíriť choroby (besnota?). Ani neviem, či to treba niekde ďalej hlásiť a ak áno, kde?


Pravdepodobnejsie je, ze mozu byt postrelene. Videl som taky stav niekolko krat. "Pani" polovnici strielaju na skodnu, ako hovoria liskam, brokmi a prakticky na stretnutie. Co je tak torcha westernovy styl, ak to mam nazvat lichotivo. Tak ako normalny clovek zastavi, ked zbada lisku a pouzije fotoaparat, polovnik pouzije pusku. S tym, ze kludne striala cez kriky na beziacu lisku ciastocne prekrytu stromom, "srncimi" brokmi velkosti 4,5mm ktorych je cca 20 v jednom naboji . Netreba byt genius, aby si clovek v takych podmienkach vedel predstavit nesmrtelne zranie, ktore vedie k pomalemu chradnutiu zvierata poskodenim vnutornych organov, alebo pohyboveho aparatu az do uhynu. "Skodna" sa lovi celorocne bez specialneho povolenia cize danu strelbu netreba ani hlasit ani strelenu zver dohladavat. Este je mozna otrava, ak je to v oblastiach s ludskou populaciou (zozerie otravene mysi potkany pripadne nejaku vyhodenu chemikaliou). To je preco vidite choro vyzerajuce, trapiace sa lisky. Je to proste pre to, ze nieste prvy clovek ktoreho stretli. Besnota s tym nema co robit.
19.06.2019 - 14:17:55
05
keyboard_arrow_up