Asi pred 5 dňami som kúpil Scott Addict RC 20 2019. Cena 2799 €. Keď som prišiel domov dobre som si poobzeral detaily rámu a komponentov a zistil som nedokonalosť na ráme, konkrétne na ukončení sedlovej trubky do mufny (stredu).
Nejaké esíčko, ktoré je nesymetrické. Očakával som, že bike za 2800 € bude dokonalý, bez chyby. (karbónový monokok, že vraj). Na mojej meride hliníkovej RAce lite 905 za 350 € je všetko OK.
Nedalo mi to, tak som pozeral fotky a videa na nete, obzrel som nejaké aj iné modely v obchodoch, ale nikde nič takéhoto neestetického charakteru.
Tak som sa vybral do obchodu, kde som bicykel kupoval, že to chcem reklamovať, že to tak nemá byť na takom drahom biku. Jasné, že nikto nič nevedel, a že to je taký model. Dotyčný predajca po mojom naliehaní napísal niekde mail do obchodu Scott do čiech a odfotil si miesto nedokonalosti. Potom mi volal, že foto čo poslal, že tam nie je nič vidno, že mu mám urobiť 3 fotky z rôznych uhlov a poslať kópiu faktúry, záručného listu a pošle to do Scottu na posúdenie. Tak teraz čakám na odpoveď. Môj názor je taký, že je to čistá reklamácia celého bicykla, a podľa mňa majú firma Scott vyrobenú celú zlú sériu týchto modelov, a v pohode to predávajú. V predajni mi tvrdili, že to asi tak má byť, a ja im hovorím, že bike skoro za 3000 €, by mohol vyzerať trošku symetricky.
A to nehovorím, že bike osadili ofsetovou sedlovkou 25 mm, a ja som chcel bez ofsetu, tak ako je na stránke Scott v popise a na obrázku ku konkrétnemu modelu. Jasné že mi to nechcú vymeniť, že výrobca si na zmenu komponentov vyhradzuje právo, že keď chcem, že nech si kúpim s 25% zľavou druhú. Tak asi tak.
Prikladám fotky a keď niekto má skúsenosti s týmto modelom, tak za dobré rady a názory ďakujem.

Príloha:
IMG_20190618_163733.jpg
IMG_20190618_163733.jpg 579.72 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
IMG_20190618_163826.jpg
IMG_20190618_163826.jpg 762.27 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
IMG_20190618_164041.jpg
IMG_20190618_164041.jpg 439.04 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
IMG_20190618_163746.jpg
IMG_20190618_163746.jpg 595.28 KiB thumb_up0thumb_down

18.06.2019 - 23:42:56
00
mas tam presmykac, mozno je to kvoli nemu. Ja mam na karbonovom specialized epic kvoli presmyku ovela vacsiu asymetriu
19.06.2019 - 00:37:27
00
Dik, aj mňa to napadlo ako dôvod, že tam zosilnili trúbku, alebo kvôli ťahu na píle,cpočkam si na odpoveď od výrobcu. Ináč bike ide dobre, ľahko sa ovláda, pevný, ľahký, pružný, koľko sily mu dáš, tak ide. Oproti hliníkovej metóde je to niečo iné.
19.06.2019 - 01:44:07
00
Hliníkovej Meride.
19.06.2019 - 01:46:45
00
Scot vyraba karbonove ramy ako sa hovori “hand made”, (v podstate vzdy pri vyrobe karbonoveho ramu sa rucne zakladaju platy do formy) a ak by si si pozrel tieto procesy, tak zistis ze taketo anomalie na ramoch su normalne. Mozno na dalsich 20 modeloch by bola zrovna tato cast ramu podla tvojich predatav, ale tie by zas mali nejaku anomaliu v inej casti, pre teba nepodstatnej. U americkych vyrobcov je tento jav dokonca rozsirenejsi. V Cannondale, Specialized a v Treku by ti o tom tiez vedeli rozpravat. U aut to iste. Pokial tam nie je prasklina, vsetko je v poriadku. Ale je dost mozne, ze Scott ti to uzna. Ale skor by som sa na tvojom mieste obaval toho ako pises, ze bike je pruzny ?
19.06.2019 - 17:09:43
00
Dik, predajca poslal mnou nafotené detaily výrobcoci na posúdenie, tak čakám na odpoveď, dám vedieť aké vysvetlenie som dostal.
19.06.2019 - 22:07:06
00
Pružný som myslel, že je komfortnejší, ale zároveň je dosť pevný na prenose sily do kľúk, keď to porovnám s hliníkovou mojou meridou RAce Lite 905, tak je to oveľa lepšie, rýchlejšií, pevnejší, komfortnejší, ja mám na hliníkových cesťákoch najazdených ročne asi 6000 km, a pravidelne jazdím už 15 rokov. Keď som sadol na ten Scott, rozdiel bol cítiť okamžite :).
19.06.2019 - 22:13:59
00
Ak by bol nespokojný s verdiktom výrobcu cez predajcu /v tomto prípade to budú posudzovať vo Švajčiarku/, skús si to poriešiť sám a priamo sa nakontaktovať na Scott do Švajčiarska. Z osobnej skúsenosti ti môžem povedať, že komunikácia s nimi na priamo bola ok a za dva týždne od prvého mailu sme mali nový rám na ceste.
19.06.2019 - 22:22:10
00
ja by som taku hovadinu neriešil , asimetrických ramov je na svete vela v dnešnej dobe, a handmade nikdy nieje identický... pokial to jazdí ako má nerieš.. cenová hladina je stale len v strednej triede. kde su male odchýlky bežné :) aj na bikoch 5000e vyššie su odchýlky :)
19.06.2019 - 23:09:20
01
riesite to, ze sedlova trupka nie je symetricka? dobre tomu rozumiem? Ak je toto ten dovod, tak Vas mozem upokojit, ze s najvacsou pravdepodobnosotu ide o zamer, u Trek Domane urcite je asymetricky riesena prave tato cast kvoli prenosu energie pri pedalovani. dobre vediet, ze to ma aj Scott, nie vsetci to maju, mne to ako menej kadencnemu jazdcovi takto velmi vyhovuje. Trek tam ma aj nalepku "asymetric" tusim design a cely ten koncept nazyva ako "power transfer".

pokial riesite ako je ten plat vzduty a je tam vpredu taka mala hrca a nakrivo, tak to by mohla byt malo kvalitna praca, otazka je, ci taku reklamaciu uznaju, ci vam to tak vadi, a ci to ma funkcny nedostatok.
19.06.2019 - 23:14:52
00
Poslal som detail cez predajcu k výrobcovi, že ak to je úmysel, že 1/3 šírky sedlovej trubky od stredu k prešmykaču je zámerne hrubšia ako tá zvyšná, ako si povedal, kvôli lepšiemu prenosu sily na strane prevodníkov, a takto to aj zdôvodnia, že je to tak orginál, tak potom je to ok, ale ak náhodou vyrobili zlú sériu, videl som takto trúbky aj na videu a obrázkoch na modeloch roku 2018 (model 2019 je to isté, len iné nástreky), ale videl som aj, že napr. vyšší model Rc, čiže RC PRO (jazdci tipu Yates ), tak tam to v detaily bolo symetrické. Tu sa jedná o základný race model RC. Tak som zvedavý, čo mi nato povedia. Ak to tak má byť origoš, že to má opodstatnenie konštrukčné, tak potom OK. Pocit z jazdy na biku veľmi dobrý. Tu je spokojnosť.
Díky.
20.06.2019 - 00:03:08
00
Pozeral celý deň net, a určite toto nie je zámer výrobcu ale chyba na ráme. Modely RC disc takéto deformácie nemajú, ani RC PRO modely, čiže žiadne že kvôli ťahu, to sú domnenky, proste veľká firma Scott predáva zhybridené nedokonalé rámy, nejaká séria im nevyšla a posielajú to na východný trh cez Česko, a skúšajú komu to bude vadiť alebo nebude vadiť. Čiže žiadna technológia na ráme, to si vačšinou všetci potom dajú ako technológiu do popisu, a o tom tu nie je zmienky nikde. Aj automobilka Volkwagen zavádzala o spotrebe a motoroch, sám jej šéf klamal, takže a nkoniec museli zaplatiť veľkú pokutu, alebo sťahovať autá na opravu. Takže jedno či je to značka, lepia to všade po svete. Už sa mi dostal aj prevodník 52 zubový čo mal niekde inde navŕtanú dieru a bol nepoužiteľný. Nepodarky treba vrátiť, nech si ich nechajú. Je to vizitka značky. Mňa to osobne sklamalo, a vôbec ma to nebaví riešiť, ešteže mám aj druhý bike. A keď povedia, že je to dobré, tak ak to je také geniálne, tak potom to nebude ťažké predať.
20.06.2019 - 14:10:05
02
na fotkach co som si nasiel je ta sedlovka od spodu hrubsia pre tvoj model. takze som zvedavy, nepaci sa mi inak trosku vpredu vypuklina, inak mi to pripada normalne ak som tie fotky dobre pochopil. ak to nevedel maloobchodny predajca tak to nie je dobre, slaba predajna, nevyznaju sa v znacke, cakal by som vacsiu odbornost, zaujimal by ma pristup znacky a dalsi vyvoj, tak daj vediet co a ako. ale skratka netreba od karbonovej sedlovky cakat tvar ako ma lacny hlinikovy bike, nejaku dokonalost a snad toto nie je iba zalezitost osobneho perfekcionizmu na ukor funkcnosti a zameru dizajnera. ja hned citim nizsiu stredovu tuhost ak som na inom biku co ma iny tvar ramu, takze mne by to rozhodne nechybalo. ak by to oznacili nejakym patentom a napadom, napisom, trosku by to kopirovalo asi patenty co ma na to pinnarelo ci trek a dalsi. asi je to taky ofajc znacky co robi asi hlavne MTB stroje.
20.06.2019 - 15:16:19
00
Prikladám ešte lepší detail. Napr. na modeli Scott addict RC 15 disc, to je tá istá geometria to bolo pekne symetrické. Určite majú sériovú chybu a kšľú na to. Aj na pretekárskych modeloch RC PRO všetko symetrická, tak o nejakej sile ale prenose sily tu nejde. Jednoducho zhybridené rámy, ktoré predávajú. Na konci sedlovej trubky, na úrovni prešmykača by sa mala tá trubku jemne aspošťovať a na oba smer symetricky rozširovať a na spoji v jemnom oblúku tvarovať. Ja to mám na jednej strane zduté a potom to ide do nejakého vytočenia. Áno, dá sa všetko zniesť aj jazdiť, ale keď zaplatím za ich značku, a mám nosiť ich nápis, tak nech je to OK.

Prílohy:

IMG_20190618_163833.jpg
IMG_20190618_163833.jpg 468.43 KiB thumb_up0thumb_down

20.06.2019 - 15:36:11
00
Aj na logo UCI je vidno, ako je to stočené.
20.06.2019 - 15:37:44
00
keyboard_arrow_up