lto napísal:
Ono by asi bolo lepsie upravit najazd na tu cast od pamatnika/sochy, ci co to je, od zltej .. ale i tak teda musim znovu vyjadrit uznanie pre Brudyho, ktory zacal a dost porobil a potom Silvu + jej muz, ktora(i) dokoncila a spravila koniec az na BK. To len aby sme si vazili ich pracu :)

Bla bla bla
20.06.2019 - 19:26:41
02
Dalsi , co ma problem sa vyjadrovat ? :) Zda sa, ze Dankova skola ma siroky zaber :) . ked mas problem, tak ho formuluj zrozumitelne, takto to vyzera, ze si prebral :)
20.06.2019 - 19:58:16
00
Boze moj to nemozem, nieco napisat bez toho, aby som rozputal nejaky flame. Kaslite na to som slepy, ako patron so 4kami dioptriami jazdim v ciernych okuliaroch a pozeram na koleso, lebo sa bojim ze padnem do jamy. Ak tam nebude dialnicky pripajac s 3x4m tabulami tak to miniem. Dam si to do navigacie nabuduce a bude pohoda. Ak mam priniest nejake znacenie zo sebou, tak dajte vediet ake. Mam niekde aj trocha fosforeskujucej farby :x
20.06.2019 - 20:08:33
00
Nie je to tvoja chyba. Proste su ludia, ktori potrebuju nutne denne davku nenavisti, alebo nespokojnosti. S tym nic nespravis. Stale si na tom lepsie ako ja, pretoze som sa dozvedel, ze mozem za nieco, o com som doteraz ani len netusil. Co uz. Hejtovat je vzdy lahsie, nez sa snazit o porozumenie, alebo zmier. Taka je doba.
20.06.2019 - 20:24:01
01
Lubo , boha uz prestan byt najmudrejsi vsadebolko vsedkovidelko,
Co ti brani upravit najazd , oznacit zaciatok a pod. Reagoval som na tvoj prispevok co kto porobil, vela nas tam nebolo, ale reci je a bolo kopu
20.06.2019 - 20:43:47
03
A vás čo? Komáre dostipali??? 😂
20.06.2019 - 21:56:34
04
Som pozeral reportáž na jojke, redaktori obsypaní komármi. Šak to je námet na horor.
20.06.2019 - 22:39:25
00
Roman74: ok ... ja som nechcel aby to takto vyznelo. Len sa ma dotklo, ze takto reagujes na obycajny navrh. Ja som v poslednych rokoch neprispel k ziadnemu singlacu viac, ako obcasne nieco odrezanie (prevazne ale aj po Slovensku), to je pravda. Ale na druhej strane .. stale si myslim, ze som dost vela pracovnych hodin odrobil na Cerovke (a nebolo ich malo, to mi ver, v ramci mojho volneho casu .. mozno viac, ako by si si myslel .. naozaj ver mi .. singel sv. vrch je oproti tomu nic ;) .. sam si po cerovke najazdil spustu km a vycital som ti nieco ? - cely kus od asfaltky na Maly Slavin az po Maly slavin som odrobil cisto sam vlastnymi rukami) na to, aby ked nieco napisem, co ma (dufam) hlavu a patu, nebolo chapane ako pokus o urazku, ale cisto len prakticku pripomienku bez akejkolvek blbej kritiky. Chap, ze ja som pomahal robit kdeco v MK skor, nez si ty tam nieco robil (nie konkretne tento singel ale ine), a predo mnou toto robili dalsi ludia, ktori to robili davno predtym, nez som tam robil nieco ja a za par rokov zas budu dalsi, co budu (dufam) robit dalej (nieco) .. a nebude to 1.svatojurska. Proste .. zivot. Ja to nekritizujem v zlom. Len som chcel navrhnut vylepsenie, pretoze viem ako sa da pobludit teraz, ked je vsetko zarastene. Tak ak som to napisal nevhodne, tak mi to prepac... nebolo to myslene nijak zle, ako si casto kdekto mysli. Nemam uplne dobre vyjadrovacie schopnosti .. hlavne nie v tomto novodobom svete plnom fejsbukovych messengerovych smajlikov. Viem, ze ty sam si hodne sa narobil v tejto lokalite. Je to praca, o ktorej bud nikto nevie, alebo casom sa na to zabudne. Takto treba aj brat... inak to nejde... nehnevaj sa :) ..nezvyknem sa vyjadrovat k veciam, ktore nemaju zmysel.
20.06.2019 - 22:40:11
05
lto strucnost nieje tvoja cnost 😁
20.06.2019 - 23:56:36
02
lto dost zle sa citaju prispevky co by sa dalo a ako by sa dalo a preco by sa to malo a pod.
vela je takych co vedia radit a su v tom naozaj dobry a tam to aj naozaj skoncilo.
tvojich prispevkov je tu naozaj vela ( ani neviem ako dokazes okrem ( o jedle) na vsetko reagovat a ako , a preto som aj tak pisal.
ja sa v ziadnom pripade nepotrebujem a ani nechcem hadat a dotahovat
len nas je naozaj malo na upravu singlov a trailov, ale jazdit by chceli vsetci
21.06.2019 - 06:34:27
01
lto napísal:
ze som dost vela pracovnych hodin odrobil na Cerovke (a nebolo ich malo, to mi ver, v ramci mojho volneho casu ..

Potvrdzujem ;)
Luboš bol z tích, ktorí odpracovali na Cerovke najviac. :y:
21.06.2019 - 07:54:04
02
Zas diskusia na urovni, a zakladna otazka zostala, ako vzdy nezodpovedana :(
Lubo naozaj sa namakal asi najviac na trailoch, ak ide o to... Nie kazdy ma stale cas, chut...
Od roku 2009, ked sa zacal budovat prvy OFICIALNY singletrail Cerova draha sa toho v okoli spravilo naozaj dost. Pribudli dalsie traily, takisto na Kamziku sa dobudovali dalsie zjazdove traily, pribudli podobne nad Racou - TBK 1,2,3...
Ale nezodpovedane ostalo toto... ak si vedia vybavit oficialne povolenia viaceri spravcovia singletrailov nielen v BA, aby sa traily stali legalnymi, neboli problemy s uradmi, lesnikmi ci ochranarmi... PRECO doteraz to nevedli ti, co vybudovali traily Svaty vrch, Mociarna,Osek, Banske, Skala... ???
Cakaju, kym sa tam nieco stane, a zacnu sa restriktivne riesit bikeri , najma na uzemi Lesy SR ? Co moze viest i k zruseniu trailov, nielen nelegalnych...doba je zla...
Nechapem... :(
21.06.2019 - 08:11:58
01
pokial si dobre pametam tak definicia lesnej cesty/chodnika bola nejednoznacna, takze vymenovane traily sa mozu povazovat za lesne chodniky a cyklisti po nich mozu jazdit legalne, aj ked nie su oficialne znacene. Takze nie je moc potreba to riesit. Alebo sa mylim?
21.06.2019 - 08:54:43
01
foobar:
mylis sa...treba si lepsie nastudovat legislativu... nic v zlom...
Okrem ineho, lesna komunikacia ci chodniky maju svoju databazu... nic svojvolne sa neda budovat... to plati pre vsetkych...
Samozrejme jazdit mozes aj po neznacenych chodnikoch... ale legalnych...
Ak vybudujes trail, nemas povinnost ho oznacit... napriklad "C", ale na samotne vybudovanie trailu potrebujes povolenie, aby si tam mohol jazdit...
21.06.2019 - 09:02:51
01
"Ale nezodpovedane ostalo toto... ak si vedia vybavit oficialne povolenia viaceri spravcovia singletrailov nielen v BA, aby sa traily stali legalnymi, neboli problemy s uradmi, lesnikmi ci ochranarmi... PRECO doteraz to nevedli ti, co vybudovali traily Svaty vrch, Mociarna,Osek, Banske, Skala... ???"
Nemuzu mluvit za autory vyse uvedených trailu...ale z vlastni zkusenosti vim, ze najit vhodnou lokalitu na trail, vybudovat trail a hlavne se o nej. i v budoucnu nadale starat(odhrabat listi na podzim, kontrola trailu po bourkach, po zime, odstraneni padnutých stromu, odvodneni, atd. atd.) stoji nemalo hlavne! 1.casu(tzn. misto toho abych sel napr. 3x v tydnu jazdit, tak jdu 2x tydne makat na trail a jsem rad, kdyz si 1x vubec zajezdim...samozrejme chodíme do prace, mame rodiny, apod.), za 2. spousta fyzicke namahy(kazdy, kdo uz neco budoval jiste potvdri...), 3.penez- naradi neco stoji, popr. drevene prvky + pletivo taky neco stoji, atd. atd. Takže naprosto chápu, že kdyz autori vyse uvedench trailu(zatim nelegalnich...) daji radsi prednost(casouvou, fyzickou i financni...) vystavbe trailu, at je kde jezdit a nemusime stale jezdit to stejne dokola, pred behanim po uradech a vybavovani nej. povoleni...
Za mne by byl asi idealni scenar, kdyby se jedna skupina/cast lidi venovala hledani/vystavbe/udrzbe trailu a druha skupina/cast lidi by se starala o povoleni, papirovacky, apod.
21.06.2019 - 09:10:59
04
keyboard_arrow_up