Zjavne nevies s kym sa bavis ;)
21.06.2019 - 12:59:39
01
morca A cia je to chyba, ze nevie ?

Mozno som naivny, ale behanie po uradoch sa uz v dnesnej dobe da celkom dobre riesit emailom. Aspon mne sa celkom dari. Ak je nieco co je mozne vyriesit na dialku (z Vojky nad Dunajom, inak nemam ako) tak ponukam pomoc.
Nemam sice s legalizaciou trailov ziadne skusenosti, ale zato z uradmi a statnou spravou velmi bohate. Tiez si myslim, ze to treba zlegalizovat. Totiz ako raz to bude na paiery tak uz ten trail nezmizne. Aj keby sa stal kratkodobo nezjazdny tak sa bude dat legalne obnovit.
21.06.2019 - 13:19:50
01
Zmizne pod prvym listim ci uz bude legalny alebo nie. Mame tu niekolko legalnych trailov kde popadane stromy casto riesime tu cez forum a pilia ich dobrovolnici bikeri na vlastne naklady vlastnym naradim.Vyzinacku tie legalne traili vidia mozno raz za rok ak vobec. Takze ak mas dojem ze ked jenieco legalne ze sa to sa to sprejazdnuje cisti a podobne spravcom trailu alebo pozemku, tak to tak vacsinou nie je.
21.06.2019 - 13:27:36
06
tou legalizaciou je podla mna skor sledovane to, ze ked ta nejaka lesna straz najde s motorovou pilou na ilegale, tak sa to asi bude tazsie vysvetlovat ako keby ta stretli na Cerovke. Ak toto riziko su ochotni brat stavitelia trailov na seba, nemam s tym ziadny problem. Naopak chapem ze ked "si" niekto spravi a udrziava trail v ramci nejakej malej partie, a nechce aby sa mu tam nahrnuli masy ludi, tak ho nebude legalizovat, ani prilis zverejnovat... viac jazdiacich = viac roboty s udrzbou...
21.06.2019 - 13:38:41
00
morca napísal:
Zmizne pod prvym listim ci uz bude legalny alebo nie. Mame tu niekolko legalnych trailov kde popadane stromy casto riesime tu cez forum a pilia ich dobrovolnici bikeri na vlastne naklady vlastnym naradim.Vyzinacku tie legalne traili vidia mozno raz za rok ak vobec. Takze ak mas dojem ze ked jenieco legalne ze sa to sa to sprejazdnuje cisti a podobne spravcom trailu alebo pozemku, tak to tak vacsinou nie je.


Nie myslel som to tak, ze ak je raz trail legalny a partia v co ho vybudovala uz dalej nebude mat chut/cas sa tomu venovat. Bude jednoduchcie aby to po nich niekto prebral. A tiez presne ako pise foobar je ine ked prides do lesa s naradim robit na legalnmy trail a ine, ked ta obvinia ze vytvaras novy, alebo ze kradnes drevo. To ze si to niekto lajsne je mile, ale som presvedceny, ze na legalny trail by sa zisla vacsia brigadnicka skupina.
21.06.2019 - 14:00:07
02
iron.hide napísal:
neviete niekto, ci uz lietaju svatojanske? uz by mali, minuly rok boli uz od polky juna. Snad dnes este nebude moc prsat, pojdem vecer kuknut, lebo zajtra ich splachne.

Uz lietaju 😉
21.06.2019 - 14:06:12
01
diky :party: jedna z najkrajsich veci co sa da u nas v lese vidiet :) skoda, ze som nemal cez tyzden vobec cas, ale aspon dnes to pojdem napravit.
Pred tyzdnom este vobec neboli, zrejme sa to posunulo kvoli chladnejsiemu maju.
21.06.2019 - 14:12:23
01
Nie Kenai, kedze som bol aj pri tvorbe legalneho trailu, nema to vplyv na to kolko pride ludi pomoct. Je to bohuzial tak.
21.06.2019 - 14:32:31
03
iron.hide napísal:
diky :party: jedna z najkrajsich veci co sa da u nas v lese vidiet :) skoda, ze som nemal cez tyzden vobec cas, ale aspon dnes to pojdem napravit.
Pred tyzdnom este vobec neboli, zrejme sa to posunulo kvoli chladnejsiemu maju.


Nikdy som ich nejako nesledoval, ako,kde a kedy (napr. po západe slnka, neskôr, po polnoci v najvacsej tme) najlepšie na sv.mušky?
21.06.2019 - 14:53:59
00
"A tiez presne ako pise foobar je ine ked prides do lesa s naradim robit na legalnmy trail a ine, ked ta obvinia ze vytvaras novy, alebo ze kradnes drevo. To ze si to niekto lajsne je mile, ale som presvedceny, ze na legalny trail by sa zisla vacsia brigadnicka skupina.[/quote]" Krasny prikladem je trail TBK. Je to 100% legalni trail,oznaceny "Cckem", podle mne ho jezdi kvanta lidi/bikeru a to denne...smutne je, ze presto ze je to legalni trail se "vsim vsudy..." tak na pravidelnych brigadach(ktere jsou cca 1x za 14dni) se bezne schazi kvuli vystavbe/uprave trailu max. cca 10 lidi...coz je podle mne dost malo nato, kolik realne trail TBK pravidelne vyuziva... Takze legalni/nelegalni...vsichni chteji jen jezdit a jezdit a robit se nechce nikomu-
cest vyjimkam!
21.06.2019 - 15:07:42
04
Tomasek, kenai, sorry , ale za posledne 3 roky som nestretol (cest vynimkam=vedia ktory) nikoho kto by mal pilku,hrable,klieste na kriky v batohu a trepal sa s nimi na bajku.
Uz som pisal , ze bolo vela takych ze pomozu a tam to aj ostalo. A ak niekto aj nieco porobil tak ho dali za to dolu a pisali o nom 4 dni
21.06.2019 - 20:12:55
02
Cykloturista napísal:
Nikdy som ich nejako nesledoval, ako,kde a kedy (napr. po západe slnka, neskôr, po polnoci v najvacsej tme) najlepšie na sv.mušky?

Tiez som uz vecer videl zopar sv.musiek, u nas ked ides hore od figara na ahoj, pred vjazdom do lesa smerom na kamzik ich byva hodne... Predpokladam, ze najvacsi vyskyt bude 24.juna - na jana... Ja mam odskusane najlepsie hned po zotmeni.
21.06.2019 - 21:55:36
00
Roman74 napísal:
Tomasek, kenai, sorry , ale za posledne 3 roky som nestretol (cest vynimkam=vedia ktory) nikoho kto by mal pilku,hrable,klieste na kriky v batohu a trepal sa s nimi na bajku.
Uz som pisal , ze bolo vela takych ze pomozu a tam to aj ostalo. A ak niekto aj nieco porobil tak ho dali za to dolu a pisali o nom 4 dni

Roman 74...to, ze jsi mne jeste nestretol na biku s pilkou, hrablama, apod. jeste neznamena, ze to tak neni! :-) Nechci aby se tato debata ubirala smerem "kdo z nas dvou dal docika" Klidne se muzeme nekdy stretnout na biku v lese a dokazu ti jak hluboce se mylis... :-)
22.06.2019 - 09:07:22
01
Dnes vyzinanie tbk3 ( aby bolo k debate 😉)

Prílohy:

20190622_115232.jpg
20190622_115232.jpg 1.19 MiB thumb_up1thumb_down

20190622_121333.jpg
20190622_121333.jpg 1.07 MiB thumb_up0thumb_down

22.06.2019 - 14:06:51
022
Roman74 - viem, ze to nechces pocut, ale pouzitie tej pilky, kliesti a pri istom vyklade aj hrabli vacsinou znamena porusenie niekolkych paragrafov. Uz nie su divoke 90roky, uz prichadza nova doba paragrafov a bude hur... A preto by bolo v zaujme vsetkych si to uvedomit a spravat sa podla toho.
22.06.2019 - 16:33:03
03
keyboard_arrow_up