Všeličo sa dá nájsť na Malom Slavíne keď čakáš kým prehrmí búrka... :bug:

Prílohy:

20190622_163317.jpg
20190622_163317.jpg 814.15 KiB thumb_up1thumb_down

22.06.2019 - 20:34:45
05
Na Kamziku kusok pred switchbackom je padnuty vacsi strom, dajte si pozor
23.06.2019 - 21:14:13
02
Je dost depresivne, ked sa uz samotni bajkeri dotahuju o tom, ze odhrabanie nejakeho padnuteho konara na chodniku moze byt problem :( .. ked kolkokrat vidim , ako tahanie dreva kompletne rozdrbe vsetko naokolo vratane novej asfaltky postavene z EU fondov (ktore samozrejme su peniaze z dani SR poslane do EU a poslane spat skrz casto nezmyselne projekty). Ziadne divoke 90te roky to neoboli .. ochrana prirody vtedy fungovala a odhrabanie chodnika nikto nemal preco riesit. Dnes ochrana nefunguje a kto je polovnik, tak si spravi rovno prijazdovu cestu. Kde je vela ludi pokope, uz treba pravidla viac, ale buzeracia a rakusky predposraty styl nie je ok.
24.06.2019 - 08:46:32
02
Niektory den cez vikend 29-30/6 sa chystam prejst od Smolenic do BA, rano odchod vlakom z BA asi o 6:00, pooobede nejak o 16tej+- prichod do BA. Mam v plane ist prevazne po cyklotrasach s prestavkou na Pezinskej Babe, stredne rychlym tempom, bude to aj s obchadzkami mozno 80-90 km max . Ak sa chce niekto pridat staci napisat :)
24.06.2019 - 10:18:21
03
lto Ze niekto druhy rozdrbe a rozkradne polovicu lesa nie je argument. Rovnako, ako ohananie sa nejakou priposratostou.
Kazdy je zodpovedny sam za seba a svoje ciny. Ale ak nieco robim ako clen urcitej skupiny a nebodaj v jej mene, tak si davam kua pozor, aby som to robil absolutne legalne, transparentne a tak, aby si na mna nikto nemohol otvorit hubu.
Pretoze len tak mozem ist prikladom a len tak zarucim, aby za moje ciny nebudu pykat vsetci ostatni, v tomto pripade cyklisti.
Ak nieco nerobim celkom cisto, tak o tom nikomu nehovorim a uz vobec sa pri tom nefotim a nepropagujem to...

Problem, ked sa nerobi podla zakona a pravidiel je v tom, ze sa to zarucene zvrtne. Ty pises o odhrabani padnuteho konara (na to treba hrable?), ale toto forum je plne vacsich chutoviek, ludia do lesa tahaju krovinorezy, motorovky, sekery, motorove
fukare, ryle a kadeco ine a robia si tam co ich len napadne, pretoze sa chcu vozit na
bicykli...
24.06.2019 - 10:39:33
01
cokupit: chapem co chces povedat, ale ty nechapes, na co som chcel poukazat ja, lebo sme sa nepochopili (teraz ked citam tvoj prispevok tak uz chapem, ja som skor smeroval vseobecne, nie na teba) ... problem vyplyva dost z podstaty pohladu na lesny pozemok. V zapadnych krajinach boli lesy prevazne v sukromnom vlastnictve . U nas nie (asi aj vdaka Marii Terezii). A toto sa ale zacina menit. Poukazoval som na to pred asi 10 rokmi, vysmievali ma. Uz sa to zacina hybat, stale tomu asi vacsina nerozumie, inak by sa takto nevyhrocovali spory. Ty to prave chapes :) .. spolocnost sa meni, ale zaroven si pod sebou pili konar a nevie o tom.
roman74: ja prispevky nepisem na mobile (snad okrem extremnych vynimiek), mne to cas neberie.
b0b0: ak ten clovek nema pohotovost, tak ho firma nema co otravovat mimo pracovny cas /nepocitam male rodinne firmy/, leda ak mu bude platit :)
24.06.2019 - 11:23:24
01
cokupit napísal:
lto Ze niekto druhy rozdrbe a rozkradne polovicu lesa nie je argument. Rovnako, ako ohananie sa nejakou priposratostou.
Kazdy je zodpovedny sam za seba a svoje ciny. Ale ak nieco robim ako clen urcitej skupiny a nebodaj v jej mene, tak si davam kua pozor, aby som to robil absolutne legalne, transparentne a tak, aby si na mna nikto nemohol otvorit hubu.
Pretoze len tak mozem ist prikladom a len tak zarucim, aby za moje ciny nebudu pykat vsetci ostatni, v tomto pripade cyklisti.
Ak nieco nerobim celkom cisto, tak o tom nikomu nehovorim a uz vobec sa pri tom nefotim a nepropagujem to...

Problem, ked sa nerobi podla zakona a pravidiel je v tom, ze sa to zarucene zvrtne. Ty pises o odhrabani padnuteho konara (na to treba hrable?), ale toto forum je plne vacsich chutoviek, ludia do lesa tahaju krovinorezy, motorovky, sekery, motorove
fukare, ryle a kadeco ine a robia si tam co ich len napadne, pretoze sa chcu vozit na
bicykli...


Svoju cast singlu Sv. Vrch som nerobil ako clen ziadnej skupiny ani v nikoho mene. Ked mate vsetci taky problem s tym ze je ilegalny, jednoducho tadial nejazdite a je po probleme. Ved ukradnute bike by ste tiez dobrovolne nepouzivali, ci? Ja sa verejne ospravedlnim, zahrniem to naspat listim a vsetci budu spokojni lebo tam nebudu bikeri a nikto nebude moct obvinovat bikersku komunitu.
A ked budete mat zaujem, mozte si zalozit obcianske zdruzenie a znovu to legalne odhrabat. Ja na to nemam ani cas ani naladu.
24.06.2019 - 12:36:09
05
lto napísal:
V zapadnych krajinach boli lesy prevazne v sukromnom vlastnictve . U nas nie (asi aj vdaka Marii Terezii).

Bolo by to na knihu, v zásade rozdiel bol ten, že Mara Tera už mala dáta, čo urobilo s demografiou tzv. ohradzovanie v Anglicku. Tam bola pôda v občinovom vlastníctve, teda patrila dedine ako celku, až si na úsvite kapiku prirodzené panstvo zmyslelo proti vôli 99 % pôdny fond sprivatizovať (a tak sa zrodil neolib 500 rokov before it was cool). V podstate vyhnali "poddaných" (v Anglicku také poddanstvo ako tu vlastne nikdy neexistovalo) z dedín, pozemky ohradili a keď im na ne niekto vstúpil, tak ho oddrbali - známe anglosaské naržízení okolo trespassingu. Takže už viete odkiaľ sa berú temné chtíče pripraviť o lajf každého, kto vstúpi na "niečí" pozemok, vymysleli to Angláni. Stredovek nič také nepoznal.
Zhruba 30 % obyvateľstva to neprežilo a stvorilo to ako spešl bonus (veľko)mestskú spodinu. Vcelku irónia, pretože sa traduje, že nejaké ľudské práva (znovu)vznikli v západnej Európe preto, lebo na rozdiel od strednej ju zasiahla slávna morová epidémia z 1347-51 a zrazila počet obyvateľov tak citeľne, že si šľachta uvedomila, že mužík je vlastne vzácny tovar a že bez neho zdechne (tiež sa udávajú straty okolo 30 %, čiže mor alebo prebúdzajúci sa kapik je +/- to isté). Pri ohradzovaní na to náhle akosi pozabudli (pričom typicky neolibne predpokladali, že zarobia na produkcii vlny - pretože pôdu ľuďom ***** za účelom narobenia pasienkov - toľko, že "si dovezú zo zahraničia" - pripomína vám to niečo?).
Preto v strednej Európe trespassing neexistuje a každý má právo vstupovať na lesné pozemky a vlastníctvo lesného pozemku v podstate znamená akurát tak právo ťažby.
24.06.2019 - 12:53:25
06
Len jedna myslienka, ked zakon hovori o znacenom chodniku ceste... Musi byt znaceny v terene, ci staci ked je v mape. A ak staci ak je v mape, tak v ktorej? Lebo ak niekto vytvori cierny trail a ten je v Strava segmentoch, Trailforks, Riede with gps, cykloserver.cz ... tak je defakto znaceny, nie ?
24.06.2019 - 23:43:41
00
Ten trail pod pajštúnom je už legálny?
25.06.2019 - 03:06:06
00
triki napísal:
Ten trail pod pajštúnom je už legálny?

Neni a asi ani nikdy nebude! :-)
25.06.2019 - 07:42:49
00
Kenai napísal:
Len jedna myslienka, ked zakon hovori o znacenom chodniku ceste... Musi byt znaceny v terene, ci staci ked je v mape. A ak staci ak je v mape, tak v ktorej? Lebo ak niekto vytvori cierny trail a ten je v Strava segmentoch, Trailforks, Riede with gps, cykloserver.cz ... tak je defakto znaceny, nie ?

:fubar:
25.06.2019 - 08:06:26
01
Tak niekto namaluje znacky na strom. Nelegalne. A uz je znaceny. :)
25.06.2019 - 08:31:42
03
milsu napísal:
:fubar:

Ja sicel lubim smajliky, ale velmi komplexne si to nevysvetlil. Ak mas pocit, ze tomu rozumies tak hadam zvladnes aj viac ako jedneho smajlioka.

Je beznou praxou, ze sa znacia napr PR, CHKO len v mapach. Pripadne jenou tabulkou na prijazdovej ceste. Tak preco by cesta v mape nemala´byt De jure cesta, zvlast ked zakon nikde nedefinuje co to znacena cesta/chodin je.
25.06.2019 - 13:34:56
00
Zákon 543/2002 o ochrane prírody a krajiny vymedzuje rozsah jazdy na bicykli v CHKO:
§ 13 Druhý stupeň ochrany
(1)
Na území, na ktorom platí druhý stupeň ochrany, je zakázaný
a)
vjazd a státie s motorovým vozidlom44) motorovou trojkolkou, motorovou štvorkolkou, snežným skútrom alebo záprahovým vozidlom, najmä vozom, kočom alebo saňami, na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty a miestnej komunikácie, parkoviska, čerpacej stanice, garáže, továrenského, staničného alebo letištného priestoru,
b)
vjazd a státie s bicyklom na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty, miestnej komunikácie, účelovej komunikácie45) a vyznačenej cyklotrasy.

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2002/543/20190102

Norma STN 018028 určuje spôsob značenia cyklotrás:
https://www.bikermania.sk/predpisy.php#Zna%C4%8Denie_cyklotr%C3%A1s


Naposledy upravil peito dňa 25.06.2019 - 14:43:28, celkovo upravené 1 krát.

25.06.2019 - 14:05:10
01
keyboard_arrow_up