Nie je to trochu jednostranna poziadavka na zdravy rozum, predvidanie a toleranciu? Jazdim po prechode, jazdim po chodnikoch, ale snazim sa jazdit tak, aby som nikoho neobmedzil, lebo tam nemam na biku co robit. A urcite nebudem ukazovat fakera, ked ma na to niekto upozorni.
25.06.2019 - 10:07:36
06
aJoN napísal:
Deti v materskej škôlke voľakedy chodili na dopravné ihrisko. Neviem ako je to teraz.

Keď púšťam chodca na prechode a prejde do polovice pruhu kde je za ním už dosť miesta, tiež prejdem poza neho. Ty čakáš, až kým prejde na druhú stranu cesty?

to nie ale ked mi raz svieti cervena tak tam budem stat aj keby nikto nesiel, kapis?
25.06.2019 - 10:12:22
02
a na oranzovu si pridas alebo brzdis?
25.06.2019 - 10:17:06
00
zalezi od situacie, ako som daleko, ako rychlo idem, ake je pocasie atd
25.06.2019 - 10:18:14
00
Bruco: Ty si niekde v mojom prispevku vycital, ze obhajujem tych cyklistov? Ak ano, skus si ho precitat este raz a pozornejsie.
25.06.2019 - 10:19:32
00
Nie a ani som nikde nenapisal, ze ich obhajujes. Len (pre mna) vyznel ten prispevok, ze nabadas k tolerancii najma vodicov. Ale mozno som len nepochopil tvoju myslienku.
25.06.2019 - 10:27:08
00
Samozrejme, ze sa kazdy z nas moze z pocicie vodica zamysliet, ako by reagoval na taku situaciu (teda aspon niektori sa snad zamyslia). Najmä ak aj sami sme cyklisti. Ale napr. taky GeorgeWH by ich uz z principu minimalne vytrubil ako sam napisal, tak ked mu to zlepsi den, alebo aspon ziska dobry pocit, tak nech trubi. :)

Btw. nikto z nas nevie, akym sposobom ten vodic vo videu upozornil toho cyklistu na porusenie predpisov kedze zvuk v tom videu nie je. Pokojne mohol byt vulgarny aj ten vodic ako prvy a cyklista mohol len reagovat na jeho slovny utok. Tymto ale tiez neobhajujem toho cyklistu aby bolo jasne, len upozornujem, ze nepozname celu situaciu, takze odsudit reakciu mozeme, ale nepozname prvotnu akciu, ktora si tu reakciu vysluzila.
25.06.2019 - 10:37:47
03
Bruco: Mam za to, ze Jezus narazal na to, ze zakon specificky spomina chodcov na priechode, preto by niekto 100% sa odvolavajuci na zakony mohol s kludnym svedomim ohrozit cyklistu na priechode...
Kazdopadne, ak ho "upozornil" trubenim, porusil zakon tam.
25.06.2019 - 10:41:59
01
Bruco napísal:
Jazdim po prechode, jazdim po chodnikoch, ale snazim sa jazdit tak, aby som nikoho neobmedzil, lebo tam nemam na biku co robit.

Tiez jazdim po chodnikoch aj po prechodoch pre chodcov a pokial nebude vybudovana siet cyklochodnikov po meste, tak aj budem. Pytate sa preco? Lebo takto jazdim hlavne s detmi (5 a 4) cestou do skolky (od septembra do skoly). Nie, neucim deti zosadat z biku pred prechodom, ucim ich, aby co najrychlejsie opustili vozovku, t.j. na biku. Ale takisto ich ucim, aby si vzdy zastavili, presvedcili sa, ci nic nejde, prip. ci ich vodici pustaju a nie, aby tam bezhlavo vleteli. A ano, taktiez ich ucim, ze na bicykli by po spravnosti po chodnikoch/prechodoch pre chodcov nemali jazdit, preto musia byt tolerantne k chodcom (a na prechodoch aj k autam), lebo v tomto bananistane, keby sa nekradlo a kompetentni aspon z polovice vykonavali svoju funkciu tak ako maju, tak uz davno mame v kazdom meste cyklochodniky.
25.06.2019 - 10:48:16
03
Jezus a co mam zastavit v strede cesty a zavolat na cyklistu "Hej, pod tu, chcem ti povedat, ze porusuje spredpisy a nemal by si takto jazdit"?

Pustam chodcov na prechode, aj ked som na ceste sam. Pustam aj cyklistov a sam som cyklista, ale nikdy si nedovolim takto preletiet cez prechod, jedine ked vidim, ze ziadne auto nejde.

A tolerancia by bola, keby cyklisti pred prechodom zastavili a sofer by ich pustil. Aspon takto by som sa zachoval ja (ci ako cyklista, alebo ako vodic). Takze tolerancia ano, ale az po splneni predpisov.
25.06.2019 - 11:26:00
09
Tak ten vodic z videa zjavne zastal v strede cesty a bud vykrikoval alebo vytruboval po cyklistoch. Ako sa zachovas Ty je uz samozrejme Tvoja volba. A tolerancia by bola aj keby ten vodic normalne pockal kym prejdu a nie ich vychovaval. Ale to by ani ziadne video nevzniklo, lebo by nebol dovod. Toto je taky ten styl ala Topky - vyvolavat vasne za kazdu cenu z nicoho. Ale samozrejme kazdy sme iny, takze pokojne vytrubujte a rozculujte sa. :)
25.06.2019 - 12:04:46
02
Pokial tebe nevadi, ze niekto porusuje predpisy a moze tym niekoho ohrozit, tak to je tvoja vec. Ale mne to vadi a hlavne v dnesnej dobe, kedy je to na dennom poriadku. A ako vodic okrem trubenia prakticky nemam inu moznost, ako niekoho na nieco upozornit (nie "vychovat", ako to tu niektori interpretuju).
25.06.2019 - 13:04:51
01
to uz aby si po chodnikoch ani nebehal lebo by si mohol dosiahnut rychlost tych rekreacnych cyklistov
25.06.2019 - 13:08:39
03
GeorgeWH napísal:
Pokial tebe nevadi, ze niekto porusuje predpisy a moze tym niekoho ohrozit, tak to je tvoja vec. Ale mne to vadi a hlavne v dnesnej dobe, kedy je to na dennom poriadku. A ako vodic okrem trubenia prakticky nemam inu moznost, ako niekoho na nieco upozornit (nie "vychovat", ako to tu niektori interpretuju).


http://www.aaautoskola.sk/p031.html
https://www.secar.sk/aktuality/detail/datum/2016/05/30/viete-kedy-sa-ma-trubit/
...
25.06.2019 - 13:30:22
03
GeorgeWH napísal:
Pokial tebe nevadi, ze niekto porusuje predpisy a moze tym niekoho ohrozit, tak to je tvoja vec. Ale mne to vadi a hlavne v dnesnej dobe, kedy je to na dennom poriadku. A ako vodic okrem trubenia prakticky nemam inu moznost, ako niekoho na nieco upozornit (nie "vychovat", ako to tu niektori interpretuju).

Takze ta cyklistka ohrozila vodica v aute tym, ze isla subezne s cestou a vosla na bicykli na priechod skor, ako tam vodic isiel odbocit? Toto Ty nazyvas ohrozenie ineho ucastnika premavky? No nic, asi je dalsia snaha zbytocna. Ale aspon si nastuduj, co znamena ohrozenie.
25.06.2019 - 13:39:49
04
keyboard_arrow_up