i-Drive bol ich systém pruženia, ktorý sa už nepoužíva.
Značka Fox samá o sebe nie je zárukou ničoho - niektoré ich vidlice budú nevhodné, niektoré budú OK. Treba pozerať vždy konkrétne modely vzhľadom na konkrétne určenie.

V cene 1000 € to bude vždy o kompromisoch. Na schopné kolesá si treba pripraviť zo 200 €, na poriadnu vidlicu tiež zo 200 € atď. Takže v prípade skladania by musel byť dostupný skutočne výhodný rám nech sa to dá s rozumným zvyškom doskladať.
Riešenie je zobrať komplet, ktorý bude mať dobrý základ a skôr či neskôr sa urobia nejaké vylepšenia.
25.06.2019 - 13:06:53
00
[quote="@1495504"]Ahoj radohanno, dakujem za radu. Vedel by si my prosim poradit aky model si mam presne pytat/Hladat? Ked dam do googlu GT iDrive tak mi nic co by sa dalo kupit nenajde, ani u oficialneho predajcu GT. GT je znacka, iDrive je typ ramu. Cize mozem kupit hoci co co ma taky typ ramu a ktomu Fox vidlica?[/quote
Tak to moje je z roku 2008... Takže se již nevyrábí..Ale již několik lidí zde psalo že GT mají zvýšenou nosnost...https://www.gtbicycles.cz/
25.06.2019 - 13:16:31
00
lukas6s8p napísal:
keby myslel, tak by to nenapisal

No keby si myslel ty, tak by si sa do diskusie ani nezapojil. Máš patent na rozum?
Ano 29 kolesá na lacných bikoch sa budú pod 130 kg chlapom krútiť. Ale nie ako je žiadúce okolo osky, ale ráfik sa bude vlniť do strán v bočnom smere pri záťaži v nerovnostich v kombinácii so zákrutou. Fyzika nepustí. Ťažký jazdec + lacný ráfik + absencia boost náboja v lacnejšej verzii nábojov = krútenie kolesa.
Človek , ktorému to aspoň trochu myslí to pochopí.
Pre ťažkých chlapov je takmer podmienka boost náboje aby bol výplet pevnejší a v kombinácii s priemerom 27,5 sa to ešte znásobí.
25.06.2019 - 13:53:05
04
kyslik2000 napísal:
Ahoj radohanno, dakujem za radu. Vedel by si my prosim poradit aky model si mam presne pytat/Hladat? Ked dam do googlu GT iDrive tak mi nic co by sa dalo kupit nenajde, ani u oficialneho predajcu GT. GT je znacka, iDrive je typ ramu. Cize mozem kupit hoci co co ma taky typ ramu a ktomu Fox vidlica?
Jak už tu bylo psáno..IDrive je systém odpružení zadní stavby.Osobně doporučuji..Pevný a udržel mých 140kg.. Vidle byla fox vanilla s pružinou a stále pevná.. GT opustilo systém iDrive loni.. mají klasický 4čep... Ze zkušenosti co mám u kellys kde je virtuál je zadní staba měkčí a cinká mi kotouč..Ne vždy ale škrtne si ...Čím více čepů tím horší..Ale to jde řešit pevným rámem...Jinak Starší vidlice FOX byly lepší než napč rock shock--V té se mi dělala vůle..Takže pro pořádného chlapa doporučuji ..široké ráfky pro sjezd..27,5. vidlici nějako co má nohy 34-35-36mm. a co nejvíce komponentů na sjezd..představec,řídítka...
25.06.2019 - 14:24:10
00
Prínos Boostu je zmeraný napr. tu:
https://www.bike-magazin.de/service/bike_wissen/mountainbike-wissen-boost-standard/a34493-page2.html

Test tuhostí samostatných kolies, starší (t. j. budú tam "štandardné" rozmery nábojov, žiadne nové špeciality):
http://cozybeehive.blogspot.com/2010/01/bicycle-frame-stiffness-numbers.html (obrázok "Wheelset Stiffness (front & rear respectively from left to right"). Sú to kolesá na cestné biky, na ilustráciu rozdielov v tuhosti postačí. V prípade MTB kolies si treba preklikať testy, napr. https://www.bike-magazin.de/komponenten/laufraeder/test-laufraeder-carbon-und-aluminium-fuer-491-bis-1480-euro/a38005-page9.html#start

= omnoho väčší rozdiel v tuhosti spraví voľba súčastí kolesa, dobre zapletené koleso s vhodným ráfikom a výpletom bude viac než dostatočné a asi aj výrazne tuhšie ako nejaké iné koleso s boost nábojom, ktoré je robené pre "bežných" bikerov s hmotnosťou do 110 kg.
25.06.2019 - 14:25:27
01
PatrikL napísal:
Prínos Boostu je zmeraný napr. tu:
https://www.bike-magazin.de/service/bike_wissen/mountainbike-wissen-boost-standard/a34493-page2.html

Test tuhostí samostatných kolies, starší (t. j. budú tam "štandardné" rozmery nábojov, žiadne nové špeciality):
http://cozybeehive.blogspot.com/2010/01/bicycle-frame-stiffness-numbers.html (obrázok "Wheelset Stiffness (front & rear respectively from left to right")

= omnoho väčší rozdiel v tuhosti spraví voľba súčastí kolesa, dobre zapletené koleso s vhodným ráfikom a výpletom bude viac než dostatočné a asi aj výrazne tuhšie ako nejaké iné koleso s boost nábojom, ktoré je robené pre "bežných" bikerov s hmotnosťou do 110 kg.

To je přesné..Jel jsem na krosu a to se vlnilo ..jak rám, tak kola,jako bych jel na defektu.. Pořádné ráfky s výpletem dimenzované na skoky podrží naprosto jinak.. A je fuk zda 26-27,5.. Např jsem si nevšiml rozdíl mezi rychloupínákem a pevnou osou ..Težký chlap =pořádný bike
25.06.2019 - 14:33:46
00
cipo11 napísal:
Pri tvojej váhe hľadaj radšej 27,5 kolesá. 29 sa budú krútiť. Hlavne pri týchto lacnejších bikoch.


lebo rozdiel centimeter na polomere kolesa (resp. dlzke spice) zaruci, ze 27 sa budu oproti 29 krutit vyrazne menej...
tak si to MYSLEL?
25.06.2019 - 14:36:07
00
cipo11 napísal:
No keby si myslel ty, tak by si sa do diskusie ani nezapojil. Máš patent na rozum?
Ano 29 kolesá na lacných bikoch sa budú pod 130 kg chlapom krútiť. Ale nie ako je žiadúce okolo osky, ale ráfik sa bude vlniť do strán v bočnom smere pri záťaži v nerovnostich v kombinácii so zákrutou. Fyzika nepustí. Ťažký jazdec + lacný ráfik + absencia boost náboja v lacnejšej verzii nábojov = krútenie kolesa.
Človek , ktorému to aspoň trochu myslí to pochopí.
Pre ťažkých chlapov je takmer podmienka boost náboje aby bol výplet pevnejší a v kombinácii s priemerom 27,5 sa to ešte znásobí.


Vďaka, už som to tu viackrát videl niekoho napísať a nevedel som si veľmi predstaviť ako to myslí :)
25.06.2019 - 14:43:47
00
Príloha:
E33ECE19-BD96-4AA4-863C-C2F123F5622B.jpeg
E33ECE19-BD96-4AA4-863C-C2F123F5622B.jpeg 1.25 MiB thumb_up0thumb_down

Dakujem vsetkym za prispevky. Kontaktoval som este raz jednu predajnu a poradili my tento bike: Specialized rockhopper expert 2019
Podla predajcu uz tento typ par ludom o mojej vyske a vahe predali a ze vraj neboli problemy. Tak sa uvidi. Je to v zaruke a dozivotnej zaruke na ram a ma to taku tu vzduchovu vidlu. Uz som spravil prve kilometre a bike a ja sme nazive :-)
25.06.2019 - 20:06:40
03
Zdravim.Mohol by som sa spytat,ako ste zatial spokojny s tym Speci? Drzi zaial vseko ako ma? Aj ja hladam nieco pre seba.sice mam 115kg,ale ked k tomu este prihodim cyklovozik s malou tak sa tiez celkom nazbiera :) Dik.
26.11.2019 - 12:17:34
00
kúp si radšej vozík s kolesami, ten môžeš ťahať za sebou.. :lol:
26.11.2019 - 12:24:19
00
Dik za to tvoje odporucanie...Nechapem,ze ma to nenapadlo sameho uz skor.Nastastie tu mame tak pop.ci clenov,ktori vedia paradne poradit ;)
27.11.2019 - 23:56:14
00
Ono to netreba citat vo vztahovacnej rovine tieto prispevky. Kedze v pisanom texte sa tazko vyjadruju emocie a intonacia a este tazsie pri jeho citani. Myslim ze narazal na tvoje spojenie "prihodim vozík s malou", kde mnohých napadne z tohto spojenia, že si ho hodíš na seba aj s malou. Každý to pochopí aj takto čo si tým chcel povedať ale lukas6s8p chcel urobit len vtip. Nepodaril sa. Alebo len nebol pochopeny. V kazdom pripade, vozika by som sa nebal, ten predsa zapojis na naboj/osku a teda nezatazi bicykel celou hmotnosťou ale len nepratrne. Z coho vyberat mas popisane na predoslych stranach tohto vlakna, tak by som sa iba opakoval.
28.11.2019 - 09:26:29
00
no hlavne vysokí ľudia nemajú až tak na výber, aby riešili nejaké hmotnostné limity
praskajú rámy pod 80kg jazdcami po roku jazdenia hladkých zvážnic, tak treba vybrať niečo čo sadne parametrami a jazdiť, keď to rupne vymeniť a ísť ďalej...
aj tak neexistuje predajca, čo povie tento bike neber, lebo si na limite, lebo iný nemá
28.11.2019 - 09:34:30
00
Čo tvoj príspevok to perla. Prečo by vysokí ľudia nemali na výber? Práveže majú ale nie každý si dá poradiť a potom vyplakávajú. Minimálne TREK, GT, KONA majú dimenzované rámy na väčšiu záťaž. Aj veľkosť rámov sa u niektorých dá vybrať veľmi veľká. No ale keď sa niekomu vysokému a ťažkému "páči" iná značka lebo je krajšie nastriekaná, potom škoda radiť.
28.11.2019 - 10:38:53
00
keyboard_arrow_up