Nemám problém, keď cyklisti idú cez priechod, sám tak robím, ale nikdy si nevynucujem prednosť. Počkám kým prejdú auta alebo ma nepustia a na biku prejdem cez priechod oveľa rýchlejšie ako peši. Raz sa mi stalo, že chcem odbočiť doľava, ale nechcem to hodiť pod kolesá kamiónov ktoré ma zozadu v rade míňajú tak zastavím na krajnici nech ma celá kolóna obíde (po provizornom vojenskom moste púšťal semafor v kolónach). Keďže na začiatku križovatky bol priechod pre chodcov tak mi nejaké auto v kolóne zastavilo a v protismere tiež. Ja som bol z tejto situácie sám v šoku a neostávalo mi nič iné len prejsť na vedľajšiu cestu :)
25.06.2019 - 13:46:20
01
Dnes nám tiež jedna ťava vbehla z bočnej na hlavnú, rovno pred auto. Myslí, že keď ide pri krajnici, nemusí brzdiť a dať prednosť. Takých bez mozgu, ktorým sa nič nemôže stať, sú plné cintoríny.
25.06.2019 - 13:50:16
00
Jezus napísal:
Takze ta cyklistka ohrozila vodica v aute tym, ze isla subezne s cestou a vosla na bicykli na priechod skor, ako tam vodic isiel obdocit? Toto Ty nazyvas ohrozenie ineho ucastnika premavky? No nic, asi je dalsia snaha zbytocna. Ale aspon si nastuduj, co znamena ohrozenie.


Napisal som "moze" a myslel som to skor vseobecne. Tato situacia mozno nevyzerala nebezpecne, ale mohla sa nou stat, stacilo, ze by vodic napr. ocakaval, ze pred prechodom zastavia a do zakruty by isiel rychlejsie.

Na jednej strane chcete tolerantnych vodicov, ale na druhej strane jazdite ako debili. 3x som toho roku stretol skupinu cyklistov (3-4), a vzdy isli 2 vedla seba. 2x to bola frekventovana okreska v tom case plna aut, a raz vypadovka na dialnicu (pruh vlavo), pripajaci pruh z benzinky v pravo a zuzene miesto pred cyklistami. A ked som pri nich spomalil a spytal sa, preco idu dvaja vedla seba a ci poznaju predpisy, tam poslali do p.. A ano, najprv som na nich zatrubil, aby som ich uporzornil na nebezpcenstvo (od kedy vzadu vozim male dieta, tak je pre mna kazda takato situacia potencialne nebezpecna). Takze tak s tou vyzadovanou toleranciou...
25.06.2019 - 15:20:15
00
A ty poznas predpisy ked vytrubujes ako idiot? Co tak zacat od seba?
25.06.2019 - 15:24:40
00
ja tiez nechapem tych bohorovnych cyklistov, co jazdia vedla seba aj na frekventovanej ceste. Pripada mi to ako keby si naschval koledovali o pruser.
a sila je tiez to, ked na nejakej uzkej ceste alebo cykloceste idu dvaja vedla seba, ja oproti nim tiez na biku, a ani za nic neuhnu a neuhnu.
25.06.2019 - 15:37:19
010
Môže vlastne cyklista nejako ohroziť vodiča v aute?
25.06.2019 - 15:56:11
00
Ano
25.06.2019 - 16:01:48
03
Ako?
25.06.2019 - 16:17:39
00
Napisem za seba. Nemam najmensi zaujem niekoho zrazit ako sofer, ak cyklista spravi hlupost, budem sa snazit to nejako poriesit aby som mu neublizil a vtedy mozem ublizit sebe..
25.06.2019 - 16:20:29
02
V živote by ma nenapadlo, že prispejem do tejto témy. Touto cestou "pozdravujem" žiletkára, ktorý dnes preletel pomedzi autá, ktoré stáli na červenú (ktorá samozrejme platí aj pre neho) a vošiel mi rovno do mojej trasy, nakoľko ja som mal zelenú a to ešte musím popri odbočovaní dávať pozor na sprostých chodcov, ktorí zvyknú prebehovať cez cestu na červenú z druhej strany (jazdím pomerne veľa a na úžitkových autách, tak ma to už vôbec nezobralo, ale chameleón tiež nie som). Bolo to dnes o 7:15 svetelná križovatka Botanicka ulica a odbočka k pumpe OMV. Ak si sa spoznal, tak sa, prosím, zamysli nad myšliekou - Takýmto spôsobom vieš byť skôr v cieli, ale aj v hrobe!
25.06.2019 - 16:49:35
02
No dalsi blbecek, tato tema sa zjavne uchytila.
25.06.2019 - 17:17:45
00
@MageZ trubit sa ma v pripade upozornenia na nebezpecenstvo. Dvoch cyklistov vedla seba povazujem za nebezpecenstvo, pretoze miesto jedneho faktora (jeden cyklista) su tam dva faktory, ktore ovplivnuju dianie na ceste. Mas nieco dalsie, okrem podporovania tohto debilneho spravania sa cyklistov?

edit: a nemyl si vytrubovanie a trubenie, resp. zatrubenie.
25.06.2019 - 22:01:50
00
Napadlo ti ze prave zatrubenim sa mozu zlaknut a spadnut Ti pod kolesa?
25.06.2019 - 22:04:26
00
Myslim, ze ked spomalim na ich rychlost a evidentne o mne vedia, tak nejaka truba ich nemoze prekvapit.

A stale nechapem tu obhajobu ludi, ktori evidentne porusuju dopravne predpisy a vytvaraju nebezpecne situacie. Fakt to nechapem.
25.06.2019 - 22:29:07
04
Obycajna spolupatricnost
25.06.2019 - 22:44:52
01
keyboard_arrow_up