Chcem podakovat tomu kto odpratal 5 padnutych stromov na zltom C-cku co je nad Limbachom. Super robota. Diky.
25.06.2019 - 14:33:23
00
účelova komunikácia je to , co potrebujete. Nie cykloznaceny chodnik :)
25.06.2019 - 14:57:54
01
O ceste či chodníku v CHKO by sa asi ťažko dalo niekoho presviedčať že je účelovou komunikáciou podľa definície zákona 135/1961 o pozemných komunikáciách (cestný zákon):
Štvrtá časť
ÚČELOVÉ KOMUNIKÁCIE
§ 22 Účelové komunikácie
(1)
Účelové komunikácie slúžia spojeniu jednotlivých výrobných závodov alebo jednotlivých objektov a nehnuteľnosti s ostatnými pozemnými komunikáciami alebo komunikačným účelom v uzavretých priestoroch alebo objektoch.
(2)
Pre povolenie stavby účelovej komunikácie platí ustanovenie § 16.
(3)
Účelové komunikácie sa členia na verejné a neverejné. Účelové komunikácie v uzavretých priestoroch alebo objektoch sú neverejné. Verejnú účelovú komunikáciu môže príslušná obec vyhlásiť za neverejnú len so súhlasom jej vlastníka.

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1961/135/#
25.06.2019 - 15:12:50
01
Ja som videl inu definiciu ;) /chyba ti tam napr. o tom , ze tam patria aj poľné a lesné cesty v urcitom zmysle/ .. ale je pravda, ze sa to mohlo zmenit a konecne je ta definicia tak, ako by clovek aj ocakaval :lol: Naposledy som to kontroloval uz hodne davno. Tak sa nebudem hadat :) ,je to totiz aj tak jedno v konxtexte toho, co sa tu riesi, skor by som chcel ked tak povedat, ze vzdy si treba uvedomit, ze ludia tu nie su pre zakony /teda ak mi nariadi dopravna znacka, ze mam skocit z mosta, tak asi skakat nebudem, pokial nie som uplne vymlety .. to sa inak tak trochu tyka jednej znacky pri Bojniciach/, ale naopak, zakony su tu pre ludi /takze nebudem jazdit ako zmyslov zbaveny tam, kde vidim plno ludi, aj keby som mal na to pravo podpisane nacelnikom stabu NATO/ a podla toho treba k tomu pristupovat. Zial .. realita je ina.

Tak na ivana este doplnim, aby to bolo zrozmitelnejsie .. nevidim ziaden problem v tom,ze niekto odhrabe stary polovnicky chodnik (sv. Vrch I), ani v tom, ze prehrabe palickou spojku medzi chodnikom a zvaznicou (sv. Vrch II.) .. dokonca nevidim ani problem (aj ked .. dalo by sa polemizovat pri niektorych zalezitostiach) pri prehrabani a upratani inych miest. Ale na druhej strane urcite ak niekto bude pilit zive stromy za ucelom vybudovania niecoho, mi to bez povolenia pride dost mimo. Netyka sa buriny a kriakov .. kedze toto sa da hodnotit z hladiska hospodarenia v lese. Lenze potom takymto chodnikom tam vpusti clovek duchov z pandorinej skrinky a voala .. uz je problem.
25.06.2019 - 18:20:34
03
A nespominas SV 3 a 4
25.06.2019 - 19:25:33
00
To vlastne uz neviem, ktory je ktory (stracam sa v tom .. inak ja to nejazdim ani, len tu Brudyho cast .. ten kusok po zvaznicu, len ak ma nejaky kamos donuti, nepaci sa mi to popravde, a ten kusok po BK som este nesiel, ale to zas preto, ze mam jazdim inak a moc casto tam ani nie som), vymenoval som len po zvaznicu k soske, zbytok tak nejak vseobecne :lol: ... ono tych chodnikov, co tam nedaleko je, je viac a dobrych, vselico by sa tam dalo vymysliet, AM/EN aci by si prisli na svoje tiez, ale ... ved vieme :) .. lepsie je mat TBK.

edit: dufam, ze ma nebudete chytat za slovo :lol:
25.06.2019 - 19:33:05
00
Akosi neverim ze to nejazdis lebo si pamatam ako si chvalil nemenovaneho tvorcu a ako si vravel ako v pohode zvladas stupanie za brodom, na tej najnovsej casti od BK
Alebo ten brod je na inom useku? Si teraz nie som akosi isty
25.06.2019 - 19:36:03
01
Je, ale to stupanie ale tam bolo davno predtym, nez Silva vyrobila novy chodnik, predsa :) , nepamatas ? .. je tam taky rigol dohora po TZ, chodnik je asi za tym betonovym objektom poza, neviem. Tu cast od BK az po VVN som nikdy nesiel, tak netusim vobec ake to je, len co mi kamos vravel. Co sa tyka chvaly, tak nemusim predsa jazdit po chodniku, aby som vedel ocenit namahu, ktoru niekto vynalozi na nejaku pracu, ci ? Samotny chodnik ale uz len ak som po nom siel, samozrejme, ale to moze byt celkom dost individualna zalezitost. Ja som inak skor jazdec zvaznicoveho typu :lol:
25.06.2019 - 19:42:18
00
Lubo a ako sa dostanes k Brudyho trase ? Ked to jazdis ako pises ? V sobotu sme si presli cely SV a uprimne Brudyho (odmakanu cast) sme obisli bez povsimnutia, sko by uz neexistovala
25.06.2019 - 20:07:52
00
No vsak normalne, bud ides uplne od zaciatku (od zltej smer vyhlad Pajstun), alebo ides po modrej do Dracieho a zabocis doprava, alebo ides po zelenej TZ a zabocis dolava a pokracujes az na zvaznicu. Opacne to nejazdim. Vlastne to jazdim uz malokedy, to som asi viac jazdil, ked ziaden tento singel neexistoval, len povodny chodnik po modru TZ. Ale na spojke modra-zelena je super najazd do protikopca, kde sa da testovat tlmic. Tak to hej, to mam rad :)
25.06.2019 - 20:12:31
00
Zda sa to len mne, alebo od kedy otvorili novy bufet pri horarni, tak pribudlo aj aut od Bieleho kriza? Chodim z Jura...
25.06.2019 - 20:25:18
03
Viac bufetu viac pivoleni :)
25.06.2019 - 20:41:19
00
peito Dakujem za citacie, neviem preco ale tiez som cital ine. Bud sa nieco zmenilo, alebo neviem. Kazdopadne z jedinej pravnej analizy https://www.mtbiker.sk/clanky/1035/ako-dalej-s-jazdenim-v-lese.html problemu co som nasiel vyplynulo:
Ak jazdíte po akejkoľvek lesnej ceste bez ohľadu na jej šírku alebo iné parametre, podľa nášho názoru zákon neporušujete.


Ale vratim sa este kratko k podstate toho co som naznacil. Absenciou znacenia v terene sa ucel komunikacie nemeni. Prikladom je odtrhnuty zakaz vjazdu, otvorena rampa, zatrete C na stromoch... to je sice fajin, mozes sa hadat ze si nevedel ale aj tak to na skutkovom stave nic nemeni. Cize ak vychadzame z toho ze trail sa nestane nelegalnym a nejazditelnym znicenim jeho znacenia (otrhanie sipok, zatretie znaciek...) tak je argument o STN a sposobe znacenia irelevantny. Aj legalny trail ostava legalny, aj ak nieje oznaceny nalezite podla STN. Tak isto mozes prist k chodniku kde nevidis znacenie, lebo si v strede medzi znackami.

Ak vezmeme predchadzajuce v uvahu, tak jedine ako mozem zistit ci niekde mozem bikovat, alebo nemoze je mapa. A to plati ci uz v terene, alebo pri planovani trasy . Cize ktora je ta mapa, ktou mozem na ten ucel pouzit ? Ja ako laik nevzdelany v problematike znacenia (nemusim poznat STN - to nie je zakon) a len zo zakladnym pravnym povedomim, siahnem po lubovolnej dostupnej mape a ak tam je dany trail zakresleny predpokladam (i ked zrejme mylne), ze trail je legalny a mozem po nom jazdit. Na co inak by potom bol v mape, ze ano.
26.06.2019 - 16:26:39
00
STN je v tomto kontexte absolútne irelevantná, a to sa vedelo aj pri tej hystérii pred 12 rokmi
26.06.2019 - 16:43:07
02
scypho napísal:
Zda sa to len mne, alebo od kedy otvorili novy bufet pri horarni, tak pribudlo aj aut od Bieleho kriza? Chodim z Jura...

Pribudla aj kivadlova doprava Jurske jazero, Salaš, Kozí chrbát, Prepadlé a späť! :lol:

Prílohy:

IMG_20190626_185131.jpg
IMG_20190626_185131.jpg 830.79 KiB thumb_up-2thumb_down

26.06.2019 - 22:54:16
02
keyboard_arrow_up