tak jedno mačiatko leží mŕtve na chodníku pre tým obytným prívesom,ostatné nevidno-aký je teraz postup? nechať ležať na chodníku,volať -komu???
26.06.2019 - 07:56:35
00
:( zda sa ze mestkej policii - https://www.bratislavskenoviny.sk/zdravie-a-zivotny-styl/46379-co-robit-ak-najdete-tulave-ci-uhynute-zviera
26.06.2019 - 08:09:09
00
Takto sa do mnou lucil ked som odchadzal do prace :D

Prílohy:

20190626_053859.jpg
20190626_053859.jpg 2.03 MiB thumb_up2thumb_down

26.06.2019 - 10:39:41
01
Dano5 napísal:
tak jedno mačiatko leží mŕtve na chodníku pre tým obytným prívesom,ostatné nevidno-aký je teraz postup? nechať ležať na chodníku,volať -komu???


tak som to nechcel sem pisat, ale presne toto som cakal, ze nechat to na prirodu, tak bude po nich za par dni, vlani som na vyjazde nasiel 2 maciatka na takej lesnej/polnej ceste, asi ich tam niekto vyhodil, alebo sa zatarali, ale nedali sa chytit a nemal som ich ako zobrat na bike, tak som siel rano autom zachranovat a uz bolo jedno zrazene nejakou stvorkolkou, druhe som nenasiel :-(
26.06.2019 - 13:32:20
00
nuz vidis, aj ked sa to nezda ale som milovnik zvierat a psickar, ale aby som zachranoval divoke macky z ulice, nezaockovane, to je na mna trochu moc :)
potom je to premnozene a ked sedime v meste na terase chodi sa to obtierat o nohy lebo ludia im nechavaju zbytky...
26.06.2019 - 14:46:25
01
Vie si vybrat.

Prílohy:

DSC_1059.JPG
DSC_1059.JPG 259.55 KiB thumb_up3thumb_down

27.06.2019 - 12:31:33
05
čo by si vyberala ?! šuchne sa pod postel ...a má šecko pokope :D
28.06.2019 - 13:12:43
03
Volala sa Artemis of Elfi Zmysel života, ale všetci ju poznalli ako Heidi. Prišla k nám trochu chaotickou cestou zo Žiliny. Vybrala si ma a bola mi štvrtinu života oddanou strážkyňou, aby som sa od všetkej tej dobroty existencie nescvokol.

Milovala treky, hoci jej športová kariéra dostala trhliny príliš skoro. Pochodila stovky geokešiek (a prestala, keď podaktorým z kešerov strašne vadila, majúc ich v paži tak, ako to vie len severan) - nikdy nezabudnem, ako trojročná neriadená strela vyskakovala z Kikonanovho auta pri presune na event v Nitre plavným oblúkom zo zadného sedadla cez jeho hlavu a predné dvere :). V každom prípade je aspoň zvečnená v samožerej monografii a bol to tak trochu geocaching, čo ju tam dostalo.

Bola celebritou sídliska a miláčikom okoloidúcich, štamgastom v Meštianskom pivovare, Slovak Pube, Corleonem aj Martinuse.

Máloktorý pes zažil viac vedeckých konferencií, videl viac difraktometrov, pindal do spisovania článkov z chémie, farmakológie, mineralógie či farmácie a zrejme ako prvá dala Vaškove Petříčkove prednášky z teórie grúp; známosť s Philom Coppensom, teda chlapom, ktorému Nobelovka ušla len o samojedí chlp, jej ušla len o jednu nepresnú informáciu.

Dnes sa jej hliadka skončila.
14.6.2008 - 19.7.2019
19.07.2019 - 23:57:17
010
Zdravím ťa Tulenik. Môžem sa spýtať kde bol problém, keď si písal že jej športová kariéra dostala trhliny príliš skoro? Pozeral som rodokmeň a vyzeral veľmi dobre. Dokonca matka bola od Yoshiho. Dysplazia, alebo niečo iné?
25.07.2019 - 17:27:35
00
Žiaľ, Martinin A vrh mal problémy, boli tam aj dysplázky (aj keď napriek tomu tí hafani doteraz fungujú +/- normálne), aj jeden nevyvinutý bedrový kĺb u jej sestry. Tá neviem či má plastiku kĺbovej jamky alebo endoprotézu. Proste to nejako nevyšlo a ani jeden súrodenec ani neboli uchovnení.
U Heidi to začalo distenziou v ramene v 2011 keď bola vicemajsterka SVK v dogtrekkingu a odvtedy niekedy popajdávala na ľavú prednú (vysvetli psovi, že má 3 týždne nešantiť), potom pribudla pomaly, ale predsa nastupujúca spondylitis. Na viacdňovke nebola od 2015, posledné asi 2 roky už bolo treba voliť postup "radšej opatrne".
Inak posledný RTG mám z piatku a kĺby boli v slušnom stave = na tú ľavačku krívala, keď jej kvôli výrastkom vystreľovala bolesť do nohy. Takže hlavný problém boli tie výrastky na chrbtici... no a tie mala na sklonku života aj Elfina.
Ak Ódin dovolí, koncom týždňa by som mal mať echo o nejakom ďalšom ušatom 4nohom oblaku...
25.07.2019 - 18:43:01
00
Jasné, vďaka za vysvetlenie. Ak to nieje tajomstvo, môžem vedieť odkiaľ budeš mať ďalšieho, pokiaľ je to znovu samojed?
25.07.2019 - 19:16:09
00
Ešte nie je nič isté. Mal som v pláne prírastok z budúcoročného jarného vrhu tak, aby som ho od tak asi polky júna do začiatku semestra (povedzme 15.9.) naučil na domácu rutinu a počítal som, že ho aj Heidi niečo nauči. To teraz už tak luxusne nestíham, viem že Violet's Meadow ešte mali 2 voľné šteňúchy z júna, ale zatiaľ mi neodpovedali na mail, to by do toho 15.9. bolo tak naučiť na podložku a na to, že keď odídem, svet sa nezrúti. Jedine že by sa niekomu vrátil šteňúch zo skoršieho vrhu. A Jana F. hovorí, že asi pre mňa má nejakú odrastenejšiu fenku, čo potrebuje rehome, tak čakám na ďalšie info, keď sa vráti z dovolenky.
Alebo vezmem "materskú" december-február s nejakým jesenným štendom.
Odišla tak nečakane, že nemám ani prehľad, kto čo má/chystá...
25.07.2019 - 19:32:19
00
No tou Violet by som si nebol istý, už pred mesiacom som s ňou volal a mala všetko rezervované. Ja som mal do predvčera rezervované šteniatko z White Wolf of tatras avšak z toho nič nebude lebo v piatich týždňoch umrelo. Preto sa pýtam, lebo mám celé Česko aj Slovensko obvolane a nikto už nemá. Jedine xsaras a yoshi plánujú teraz krytie.
25.07.2019 - 19:59:32
00
No jo, tak to sme na tom +/- rovnako :/ inak od Paulíny (VM) berie šteňúcha sesternicina dcéra, ako som sa dozvedel.
Nejdeš v sept. pozrieť zjazd chlpatých oblakov do Senice?
25.07.2019 - 20:15:55
00
Netuším, september je ešte ďaleko. Ale ak pôjdem, tak už s novým členom rodiny. Práve teraz mam potvrdili rezerváciu z matyella, boli sme v poradí a zrovna niekto zrušil rezerváciu. No teším sa ako malý chlapec. Ináč ešte nejaká p. Gibova zo Ždiaru má zrovna mesiac kotnu fenu a len jednu rezerváciu, ale netuším co je to zač.

Prílohy:

katy-i-wali-819x1024.jpg
katy-i-wali-819x1024.jpg 234.7 KiB thumb_up0thumb_down

25.07.2019 - 20:29:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up