To je dobry trapas, kamera je vyrazne zlepsenie bezpecnosti napr na obytnom privese ... vyrazne iny pohlad ako len cez spetaky
27.06.2019 - 19:22:53
00
To je zaujimavy postreh, niektore auta maju integrovanu prednu aj zadnu kameru, A co ked si das na palubku smartphone ako navigaciu, ved kazdy ma aj kameru. :swear:
27.06.2019 - 19:26:14
00
a co tie kde mas namiesto spatnych zrkadiel displeje a k tomu kamery? :)
27.06.2019 - 20:11:55
00
Ovcania ukludnite sa a nerobte paniku:
https://www.oeamtc.at/thema/vorschriften-strafen/zulaessigkeit-von-dashcams-im-oesterreichischen-strassenverkehr-16180594

Zaujimave ako rychlo vie nejaky hoax ludi rozohnit, ze ano 😀
27.06.2019 - 20:20:43
01
Temu hacal mozny zakaz plosne v eu, dobre? Ty ovcan
27.06.2019 - 20:35:30
00
Ved vravim ze nejaky hoax a zrazu aka debata.
27.06.2019 - 20:56:05
00
Paniku je dobre udrziavat .. vasne postupne upadnu a potom je mozne aplikovat ten hoax :lol: .. na dalsie vasne uz nebude sila :lol: .. a aby som nebol offtopic, tak poslanci BA schvalili partovaciu politiku, tak aj taka Petrzka uz 2021 zacne vymahat vypalne. Sice z toho celeho absolutne nechapem, preco mam mat trvaly pobyt v mestskej casti a podla toho to riesit, pricom som stale BA ovcan, ale dobre. Zrejme je BA dost velka, aby sa dalo pekne ryzovat po castiach.
27.06.2019 - 21:20:14
00
Nieeee :) od 2021 zacnu len uvazovat kedy a ako to vypalne implementuju, skor sa bojim skareho mesta, to uz mimo firemnych garazi nezaparkujem tak lahko
27.06.2019 - 21:24:01
00
Tam tusim spravili daku vynimku ... teda minule, ze BPS plati stale .. neviem. Ale cital som, ze asi zrusia sucasne vyhradene miesta, co si ludia platili , povacsine som videl pre ZTP.
27.06.2019 - 21:30:01
00
Zidojasteri uz netrpezlivo cakaju kym ustane ta panika ;-)

Ale naozaj k teme - nevie niekto co je s tou novou umyvarkou/wckom na kamziku? Minule som si tam chcel aspon nabrat vodu a vsetko zamknute. Postavene to uz je nejaky ten piatok, a nevyzera ze by sa tam este nieco robilo. Ci zase az pred volbami sa to zase pohne?
27.06.2019 - 21:46:30
00
ahojte, akú trasu odporúčate na využitie vláčika záhoráčika? na prvý kuk mi padla do oka Sološnica - BA, no nepoznám dané končiny
28.06.2019 - 14:03:33
00
schmeter Napríklad toto: https://mapy.hiking.sk/?trasa=FLMmn
28.06.2019 - 14:16:13
03
Pali65 dikes, nechám si poradiť
ak by sa chcel niekto zajtra pridať, uvítam spoločnosť :)
28.06.2019 - 15:21:00
00
Tu nikto necita a kazdy planuje samostatne? :)

https://www.mtbiker.sk/forum/post1495119.html#p1495119
28.06.2019 - 17:33:30
00
Kenai: Zákon o ochrane prírody a krajiny sa od napísania článku v 2007 novelizoval šestnásť krát. A od augusta bude platiť najnovšia novelizovaná verzia. V súvislosti z bodom o jazde na bicykli sa v tomto časovom období nič nezmenilo.
Zákon o lesoch sa od napísania článku v 2007 novelizoval pätnásť krát. A od septembra bude platiť najnovšia novelizovaná verzia.V súvislosti z bodom o jazde na bicykli sa v tomto časovom období nič nezmenilo.
https://www.mtbiker.sk/clanky/1035/ako-dalej-s-jazdenim-v-lese.html
V článku nie sú uvedené presné citácie z oboch zákonov ktoré pojednávajú o jazde na bicykli v lese či CHKO. Tak pridávam:
543/2002 zákon o ochrane prírody a krajiny § 13
Na území, na ktorom platí druhý stupeň ochrany, je zakázaný
a) vjazd a státie s motorovým vozidlom44) motorovou trojkolkou, motorovou štvorkolkou, snežným skútrom alebo záprahovým vozidlom, najmä vozom, kočom alebo saňami, na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty a miestnej komunikácie, parkoviska, čerpacej stanice, garáže, továrenského, staničného alebo letištného priestoru,
b) vjazd a státie s bicyklom na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty, miestnej komunikácie, účelovej komunikácie45) a vyznačenej cyklotrasy.

326/2005 Zákon o lesoch § 31
Zákaz niektorých činností
(1) Na lesných pozemkoch je zakázané
a) vykonávať terénne úpravy, stavať ploty alebo budovať chodníky, narúšať pôdny kryt, odvážať lesnú pôdu alebo hrabanku,
b) zakladať alebo udržiavať otvorené ohne na nich alebo v ich ochrannom pásme mimo vyznačených miest,
c) stavať posedy, príbytky alebo táboriť mimo vyznačených miest,
d) jazdiť alebo stáť motorovým vozidlom, motocyklom, skútrom, snežným skútrom, motorovou trojkolkou alebo štvorkolkou mimo vyznačených miest a jazdiť na bicykli alebo na koni mimo lesnej cesty45a) alebo vyznačenej trasy; to neplatí, ak ide o využitie lesnej cesty podľa § 25

Už len dúfam že nie je ešte dáky ďalší zákon v ktorom sa znova a trocha inak rieši zasa to isté.
Článok z 2007 na ktorý si dal link by teda mal byť stále aktuálny. A ak si čítal aj diskusiu pod článkom a odkaz na Košický príbeh v diskusii, tak ti nič nové už nenapíšem. A budeme tu znova otvárať off topic diskusiu s pred dvanástich rokov. Ale mohol by si si dať vypracovať novú “právnu analýzu“. Ideálne od právnika ktorý sa venuje behu, alebo turistike aj po cyklochodníkoch. A tým ako sú zákony nejednoznačné (neuvádza sa či vyznačenie trasy, alebo cyklotrasy je myslené v teréne, alebo na mape), vzájomne si odporujú a odkazujú na pojmy ktoré zákon bližšie nedefinuje (cyklotrasa), alebo odkazuje na STN (lesná cesta), tak by mohol byť záver tejto právnej analýzy diametrálne odlišný od tej zverejnenej na stránke venujúcej sa cyklistike.
28.06.2019 - 19:04:10
01
keyboard_arrow_up