matej.burian1 napísal:
20min - 303w
20min - 304w
20min - 320w
@75kg
Dnes som mal mať rege ride, ale včera boli tak lahké preteky že to nebolo potrebné, všetko s velkou rezervou ten posledný interval som si trochu okorenil over/under

Nato že jazdiš tak kratko na biku nie si unaveny?po tak dlhych intervaloch?
01.07.2019 - 20:17:37
00
Pozrel by som si tých 20min. a 320W
01.07.2019 - 20:22:33
00
lto napísal:
Ak budes na pedal tlacit tou istou silou pri 2x vacsej kadencii .. dostanes 2x vacsi vykon :) .. so easy. Vyskusaj .. vsak to vidim kazdy den, ked v kopci podradim a zatocim pedalmi, az lietaju kusky kovu (narazka na teplo) .. ak chcem jazdit fakt vo vykone, silovo mi to malokedy ide. Vykon je len takaprepocitana velicina .. podstatne su otacky x sila na pedal. To iste plati aj pri autach .. a rozhoduje potom ale plochost a uroven krivky krutiaceho momentu. Podobne aj tu.


Co znamená - jazdit fakt vo výkone ? Niečo podobné ako Kristínin pocit - sa jej zdá že sa zlepšuje, ... Pretek nie je tlačenie do pedálu rovnakou silou pri x krát väčšej, menšej kadencii. Nedá sa automaticky prepočítať sila krát kadencia. Máš tam dalšie veci. Straty na zotrvačnosti rotujúcich časti nôh - závislé aj od ich hmotnosti, veľkosti kadencie, ... a suma sumárum ti môže pri kadencii 85 výjst celkový váčší výkon ako pri kadencii 91, rovnakom laktáte, bpm.
01.07.2019 - 20:25:36
00
ivan napísal:
Ito, Kristína. Ze dokážeš ísť vysokou kadenciou je síce pekné, ale ešte krajší by pri tom bol aj vyšší výkon - čo neni. Kristína tvojich P 144 W, 2,3 W/kg a neschopnosť uvisieť v preteku ani duchodcov. To radšej pojdem kadenciou 80, výkonom 195 W, 2,8 W/kg a vo výsledkovej listine budem pred nimi. Keby si v tom preteku šla menšou kadenciou, väčším výkonom - uvisela by si ich.

Zase si strašne "múdry" a poučuješ niekoho o situácii, pri ktorej si nebol. Typický Ivan :) "Uvisela" som čo som potrebovala uvisieť. Keď sa hlavné pole trhalo v kopci tak som zostala v prvej skupine "dôchodcov". Dole kopcom oni potom viseli na mojom zadnom kolese :) Následné čísla už o ničom nehovoria pretože som v tej skupine zostala ako jediná žena a tak som už "nepotrebovala" míňať sily na nástupy chlapov, s ktorými som už nepotrebovala pretekať. Časom prídeš na to, že nie vždy vyhráva najsilnejší, ale ten čo použil svoj výkon čo najrozumnejšie a v najvhodnejšiu chvíľu. Ak budeš častejšie pretekať a menej teoretizovať tak na to možno aj ty prídeš nie len teoreticky, ale si aj overíš v praxi. Peace :*
01.07.2019 - 20:29:05
07
Straty na zotrvačnosti rotujúcich časti nôh? To je už čo?
01.07.2019 - 20:37:47
00
No predsa čím rýchlejšie točíš na bicykli a ešte ,,ťažkými nohami,, tým viac energie vydáš. Nohami nie len tlačíš do pedálov, ale musíš ich aj dvíhať. Cím väčšia kadencia tým väčší pulz, laktát. Skús si to v klesaní. Budeš točiť kadenciou 110 s malým výkonom ale pulz, laktát bude vysoký. Preto je potrebné mať dobrú výkonnosť srdcovo cievneho systému, vytrvalostné schopnosti. Ten kto sa narodí s vysokou hodnotou VO2max. môže si dovoliť vyššiu kadenciu, odbúra viac laktátu, zakyslí sa pri vyššom výkone, ...
01.07.2019 - 21:09:38
00
Takže sme sa práve dozvedeli, že Ivan sa narodil s nízkou hodnotou VO2max :)
01.07.2019 - 21:15:32
00
Kristina napísal:
Zase si strašne "múdry" a poučuješ niekoho o situácii, pri ktorej si nebol. Typický Ivan :) "Uvisela" som čo som potrebovala uvisieť. Keď sa hlavné pole trhalo v kopci tak som zostala v prvej skupine "dôchodcov". Dole kopcom oni potom viseli na mojom zadnom kolese :) Následné čísla už o ničom nehovoria pretože som v tej skupine zostala ako jediná žena a tak som už "nepotrebovala" míňať sily na nástupy chlapov, s ktorými som už nepotrebovala pretekať. Časom prídeš na to, že nie vždy vyhráva najsilnejší, ale ten čo použil svoj výkon čo najrozumnejšie a v najvhodnejšiu chvíľu. Ak budeš častejšie pretekať a menej teoretizovať tak na to možno aj ty prídeš nie len teoreticky, ale si aj overíš v praxi. Peace :*


Klameš. V záverečnom 3,33 km stúpaní - segment Od mostu po sedlo Diel si dostala od ,,lepších,, starých pánov /8., 9. miesto v kategórii do 60 rokov/ minútu a podobný odstup zostal aj po klesaní v cieli. Neuvisela si ich. Šla si tam čo to dá. 94 % z bpm max., 500 metrov pred vrcholom 174 bpm - 97 % z max. 3,33 km do kopca priemerným výkon 200 W. Kadenciou 86. Točila si nohami dosť rýchlo, ale ,,naprázdno,,.

Prílohy:

stúpanie pred cieľom.PNG
stúpanie pred cieľom.PNG 354.59 KiB thumb_up0thumb_down

01.07.2019 - 21:22:24
00
Neobviňuj ma s klamstva keď ani nevieš čítať. Ešte raz si prečítaj môj príspevok, tvoja analýza môjho výkonu má jednu malú chybičku. Segment, ktorý si označil už o ničom nerozhodoval. Tam už bolo dávno rozhodnuté :D Si fakt už trápny ako senilný starý blázon. Svoju neschopnosť naučiť sa bicyklovať schovávaš za smiešne výhovorky podložené s prstu "vycucanými" číslami :D


Naposledy upravil Kristina dňa 01.07.2019 - 21:43:45, celkovo upravené 1 krát.

01.07.2019 - 21:39:35
02
Kristina napísal:
Takže sme sa práve dozvedeli, že Ivan sa narodil s nízkou hodnotou VO2max :)


S priemernou. Ako väčšina. Pozri si Gaussovu krivku rozdelenia početnosti.
01.07.2019 - 21:40:36
00
Kristina napísal:
Si fakt už trápny :D Svoju neschopnosť naučiť sa bicyklovať schovávaš za smiešne výhovorky podložené s prstu "vycucanými" číslami :D


Nie ,,s,, prstu ale ,,z,, prstu a nie výhovorky z prstu ale údaje zo strava.com a výsledkovej listiny pretekov. :D
01.07.2019 - 21:42:49
00
i.imgur.com
01.07.2019 - 21:44:58
06
A kde sú tvoje výsledky "skvele" prepracovaného tréningového plánu s optimálnou kadenciou? Pripomeň nám prosím moment ako si vyhral tú časovku, na ktorú si sa tak "poctivo" a "sofistikovane" pripravoval? Daj aspoň jedno víťazstvo v kategórii v tejto sezóne? :)
01.07.2019 - 21:47:14
00
Bolo rozhodnuté, ale pre istotu si tam šla bpm. 174 - 97 % z bpm max. No dobre. Bavíme sa dalej. A neodbočuj od témy ,,efektívnosť vyššej kadencie,,.
01.07.2019 - 21:52:46
00
Tady prestava veskera reglace :tmi: Kristina kasli nanho, s nim sa nenahadas. Minuly tyzden si tu tiez mal potrebu porovnavat cikule, teraz si vyhliadol teba. Ktohovie z akeho dovodu :?:
01.07.2019 - 21:56:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up