Tak ona vie nahodiť brzdy a nevie nastaviť radenie? To mi hlava neberie
05.07.2019 - 17:56:55
08
Keby len nahodit, ale aj skratit hadice a odvzdusnit ;-)
05.07.2019 - 18:05:00
00
Rada by som ale padá mi z převodníku reťaz pri otočení klukami dozadu napínák zhadzoval keď dam to dolne vodítko preč tak tak ide dobre a keď ho dám naspäť stačí ani jedna otočka klukami a reťaz zospodu zhodí.
Fakt neviem prečo sa to deje...
05.07.2019 - 18:46:55
00
luckatomova napísal:
Rada by som ale padá mi z převodníku reťaz pri otočení klukami dozadu napínák zhadzoval keď dam to dolne vodítko preč tak tak ide dobre a keď ho dám naspäť stačí ani jedna otočka klukami a reťaz zospodu zhodí.
Fakt neviem prečo sa to deje...


Nechcela som sa do toho montovat, ale budem. Vy*er sa na napinak, jazdi bez neho, na to, co pochodis po okoli okolo dediny ti napinak netreba. Sadni za YouTube, nasteluj prehadzovacku, ked ti este stale hapruje, zabehni brzdy ale hlavne jazdi. Tiez som baba a 99% servisnych ukonov si robim sama. Za ten dobry pocit to stoji. Nie som ziadny profik, jazdim a servisujem, lebo ma to bavi a citim, ako sa kazdou jazdou zlepsujem aj v technike, aj kondicka ide hore. Jazdim na uz starsom HTcku 26' a bez problemov aj taky stredne tazky teren, nepotrebujem ani napinak, ani najnovsie vychytavky a neviem co este. Hadam sa mi cez zimu podari zadovazit si aj nejaky lepsi bike,, len sa musim rozhodnut. Hlavne ale jazdim vzdy, ked mam cas. Pises, ze chces jazdit AM/EN. Bez zakladneho skillu sa budes len trapit, tak ti radim, sadni na dreambike a voz sa co najcastejsie v ramci moznosti. :)
05.07.2019 - 20:02:48
059
Musí to tam byť pretože bez toho by som bola nespokojná že mi to tam chýba.
Bicyklovať sa budem len musím ešte čo to prekusnuť.
A mám rada keď sú veci dokonalé.
05.07.2019 - 21:05:20
01
asi jedna z najlepsich rad na tomto fore
05.07.2019 - 21:13:40
02
No tak nemas asi voditko v osi s prevodnikom..
Treba to fixnut.
Inak nechapem co kazdy musi kecat do toho ako sa ma clovek bikeovat. Tiez ma nebavilo krutit na starej hajtre. Mna bavi HW a chcel som schopne zelezo.
Teraz sa uz tesim na bike skoro kazdy den.
Ak niekomu staci bike z decathlonu za 205€ budis, ak niekto potrebuje enduro za 2K5€, aby ho to bavilo, tak mu tu nebudem vykladat, aby si robil kondicku na bikeu z tesca, lebo na drahy nema skill.
05.07.2019 - 21:21:01
01
To tu ešte naozaj niekto verí že to bude aj naozaj jazdiť?
05.07.2019 - 21:36:29
01
luckatomova napísal:
Rada by som ale padá mi z převodníku reťaz pri otočení klukami dozadu napínák zhadzoval keď dam to dolne vodítko preč tak tak ide dobre a keď ho dám naspäť stačí ani jedna otočka klukami a reťaz zospodu zhodí.
Fakt neviem prečo sa to deje...

Tak si mala dať fotku keď si zabiehala brzdy a nie tu motať hlavy každému.
Kotúče majú už vyšúchanú plochu od platničiek a to na fotke v téme "čo priniesla poštárka" nebolo.
A z mojej skúsenosti to chce aj viac než len pár dobrých zabrzdení aby sa tak tie kotúče vyleštili ;-)
05.07.2019 - 21:53:38
00
To zabehla na stojane v obyvacke
05.07.2019 - 21:57:37
01
V téme čo priniesla poštárka sú nové ako vidieť na foto ktoré som uverejnila včera.
Dnešné fotky sú po inštalácii bŕzd že je tam šedý kruh no to je normálne ono ich treba aj vy centrovať a na servisnom stojane aspoň trošku po brzdiť atď... a keďže ide o organické platničky je úplne normálne že jemne zafarbia kotúč to je vše.
05.07.2019 - 22:03:18
00
lacika_dnb napísal:
No tak nemas asi voditko v osi s prevodnikom..
Treba to fixnut.
Inak nechapem co kazdy musi kecat do toho ako sa ma clovek bikeovat. Tiez ma nebavilo krutit na starej hajtre. Mna bavi HW a chcel som schopne zelezo.
Teraz sa uz tesim na bike skoro kazdy den.
Ak niekomu staci bike z decathlonu za 205€ budis, ak niekto potrebuje enduro za 2K5€, aby ho to bavilo, tak mu tu nebudem vykladat, aby si robil kondicku na bikeu z tesca, lebo na drahy nema skill.


Ja nepisem, ze na drahy bike treba skill. Tiez nemam bike z Tesca a taktiez som postupne pomenila, co mi na nom nevyhovovalo. Ale medzitym som jazdila. Kazdy nech si jazdi na com chce a na co ma. Jasne, ze na starej hajtre ta to nebude bavit tak, ako na stroji za xtisic eur, komfort a dobry pocit z jazdy je zaklad. Ale ozaj si nemyslim, ze napinak, kvoli ktoremu je teda problem s retazou, ako pisala, je nevyhnutna sucast bicykla, ktory je sam o sebe jazditelny az az. Tu ide o ten princip, ze za tie 2km, co najazdila, nema sancu nie ze poriadne dany komponent otestovat, ci jej sedi alebo nesedi a na zaklade toho urobit relevantny zaver, ale ani poriadne zaspinit plaste. Osobne mi je uprimne jedno, ci sa chudak Agang dozije aj nejakeho trailu. Dufam, ze sa rozumieme, co som chcela povedat :)
05.07.2019 - 22:21:07
04
luckatomova napísal:
Rada by som ale padá mi z převodníku reťaz pri otočení klukami dozadu napínák zhadzoval keď dam to dolne vodítko preč tak tak ide dobre a keď ho dám naspäť stačí ani jedna otočka klukami a reťaz zospodu zhodí.
Fakt neviem prečo sa to deje...


neni náhodou napinák určený pre single-speed?
05.07.2019 - 23:48:35
01
luckatomova napísal:
V téme čo priniesla poštárka sú nové ako vidieť na foto ktoré som uverejnila včera.
Dnešné fotky sú po inštalácii bŕzd že je tam šedý kruh no to je normálne ono ich treba aj vy centrovať a na servisnom stojane aspoň trošku po brzdiť atď... a keďže ide o organické platničky je úplne normálne že jemne zafarbia kotúč to je vše.


Na to ze tu hras blbu ze si nevies ani prehadzovacku doladit tak sa celkom vyznas a vidiet ze mas aj skusenosti. Poznat proces instalacie, odvzdusnenia, centrovania hydraulik, vlastnosti organickych platniciek a kovov, popisy k inzeratom ako od odbornika a pritom musiet rozpredat polku bajku kvoli rozstelovanej prehadzovacke. Nie vsetci ti tu vsetko zozeru ;)
06.07.2019 - 00:00:37
020
trionq napísal:
neni náhodou napinák určený pre single-speed?


Su napinaky aj pre dvojprevodniky.
06.07.2019 - 08:20:25
01
keyboard_arrow_up