Ahojte.
Cca rok som nie moc stastnym majitelom e bike znameho slovenskeho vyrobcu D..A s komponentami Bafang -hub motor disp. Dpc 10 a bateriou LG 36V 13.4Ah.
Bike som daval 3x reklamovat.1.rekl. vymena motora (aspon to tvrdili) ,2.rekl.
vymena stredoveho zlozenia+snimac ,3.rekl. neustale sa mi povolovala lava kluka.Reklamaciu neuznali.
V prvej reklamacii som o.i. reklamoval aj roztrhnuty/odlepeny garancny stitok na baterii (k tomu sa ani nevyjadrili).
Po druhej mi vratili bike s nedotiahnutymi a medzi sebou zamenenymi sroubami na kryte pod bateriou.Ked som dal kryt dolu nasiel som na niekolkych miestach dosekane kable s poskodenou izolaciou veduce od senzora do RJ.zatial nereklamovane pretoze neviem ako nieco take reklamovat.Bojim sa ze to neuznaju pretoze som odmontoval cast krytu.
Bateria mi vydrzi max 35km a to sa pekne namakam.Vazim 110kg.-Je to OK?
Z biku mam od zaciatku pocit ze ho uz niekto predomnou pouzival a vratil ho.
Ako by ste postupovali?
05.05.2019 - 04:46:50
00
ak na kryte nebola plomba nikto ti nedokáže. že si ho dával dole. výdrž batérie závisí od veľa faktorov, hmotnosť jazdca, profil trasy, teplota vzduchu, stupeň podpory. stalo sa mi že som vymlátil 504 Wh baterku za 28 km, iba do kopca, teplota pod 10° C. nemám s týmto veľa skúseností, ale ak máš pocit že bajk bol používaný a vrátený, následne predaný ako nový, asi by si mal dať podnet na SOI. predajca je povinný uviesť, že tovar bol používaný, aj keď dáva plnú záruku.
05.05.2019 - 09:34:57
00
Preto nekupujeme slovenské e-bajk.
05.05.2019 - 18:22:19
01
To je tak s dovezenymi lacnymi cinskymi ebikami. Na svoju vahu potrebujes bike so solidnym ramom a hlavne vacsiu baterku, Pretoze pre bike je ina namaha ist s 50 kilovou zenou a 110 kilovym chlapom. Velmi zalezi aj od urovne podpory ktoru si volis, od kvality samotneho motoru (niektore su viac a niektore menej efketivne na spotrebu) a samozrejme aj od kvality samotnej baterie. 630Wh by sa ti hodila a solidny ram. Ale tam uz cenovka pojde vyssie. Napriklad https://www.kellysbike.com/sk/horske-c648/tygon-70-29-p59469
05.05.2019 - 20:43:25
02
Mojou jedinou snahou je dostat bike naspät odkial prisiel.Poucil som sa.Teraz som reklamoval povolujuce sa kluky a vratili mi to s tym ze reklamacia bola neopodstatnena.Oni kluky dotiahli a otestovali a vsetko je ok.Rad by som vedel ako to testuju.No nic balada pokracuje.
Ten kellys vyzera naozaj dobre ale ja skor cross.Toto by som nevyuzil.
06.05.2019 - 09:58:44
00
Především dík za velkou upřímnost. Málokdo se pochlubí, tím že se mu podařilo koupit možná zrovna jeden vadný kus. Ale k věci. Myslím, že to je zatím problém celkové koupě našich (SR, ČR) e-biků i motocyklů. Jezdím i na motorce a tam je to úplně podobné. Zkoušel jsem např. české e-kolo Apatch, neříkám, že nefungovalo, ale oproti Haibiku je tvrdé a těžkopádné. Lákali mně na levnější a dostupné náhradní díly, ale jsem rád, že jsem ho nekoupil. Dnes vidím recenze, že i ty, které se nekazí jako tobě prostě mají své mouchy. A když si uvědomím, že bych měl dát za e-kolo třeba 50-55 tis.Kč., když jsem za 65 tis. koupil nového Haibika Sduro 5,0, tak ani náhodou. Těch 10 tis.Kč už prostě musí člověk dát. Stačí počkat na srpen, nebo září a kola jsou o 10% dolů.
05.07.2019 - 12:36:48
01
Já jsem se Slovenským kolem spokojený..Asi jde o to jaké díly jsou použity a zda výrobce šel primárně po ceně...Taky jsem poznal že cena je základ...A to nejen u kol..
06.07.2019 - 11:52:03
00
Nazdar a mozem sa opytat na cenu a vybavu ?Ja sa stale trapim.Bike bol 4.krat na reklamacii.Po druhy krat co ho mam sa mi zlomila vonkajsia matica odzavytu na stredovom zlozeni.Pukala sedlovka a hlavove zlozenie.Vratili mi ho s tym ze tam bol mechanicky zasah ale v ich dobrej voli misku vymenili.Momentalne testuje bike predajca a potom sa uvidi.
06.07.2019 - 14:49:02
00
bikerMixal napísal:
Nazdar a mozem sa opytat na cenu a vybavu ?Ja sa stale trapim.Bike bol 4.krat na reklamacii.Po druhy krat co ho mam sa mi zlomila vonkajsia matica odzavytu na stredovom zlozeni.Pukala sedlovka a hlavove zlozenie.Vratili mi ho s tym ze tam bol mechanicky zasah ale v ich dobrej voli misku vymenili.Momentalne testuje bike predajca a potom sa uvidi.

Pokud myslíš můj..Tak mám Kellys Theos EN70. Výbava Lze nalézt na vebech https://www.shopbike.cz/detail/10522-kellys-theos-em-70-2018#10522-1 Chtěl jsem něco do 40000kč.. a když jsem viděl kvalitu a hlavně znám svou hmotnost...Koupil jsem enduro es 100000kč..Které nikdy nevyužiju naplno..Ale zatím drží ..Najeto 2500km. Měněný převodník za větší. řetěz a jinak jen dobíjím..Byl nějaký tuning ale nic se nepokazilo...
06.07.2019 - 16:20:34
00
Dobrý den, som tu nový, nenašiel som bližšie vlákno, nechcem zakladač nové.
Kúpil som cestný Kellys Estima 50, do roboty, krátke výlety, doma mám haibike sun tour 5,0 na ozajstné pobicyklovanie. Ale teraz k veci.
Kellys 50 - výrobca píše, že motor je SHIMANO Steps E5000 a nie v návode ale na internete sa píše, že má nielen 3 možnosti pomoci /eco, normal, high/ ale aj 3 možnosti asistenčných systemov. A toto nie je v návode písané, ale oroginál shimano to píše....neviete náhodou o tom niečo, ako by sa to dalo regulovať? dakujem, robert, žilina
02.01.2020 - 20:51:11
00
rkon napísal:
Dobrý den, som tu nový, nenašiel som bližšie vlákno, nechcem zakladač nové.
Kúpil som cestný Kellys Estima 50, do roboty, krátke výlety, doma mám haibike sun tour 5,0 na ozajstné pobicyklovanie. Ale teraz k veci.
Kellys 50 - výrobca píše, že motor je SHIMANO Steps E5000 a nie v návode ale na internete sa píše, že má nielen 3 možnosti pomoci /eco, normal, high/ ale aj 3 možnosti asistenčných systemov. A toto nie je v návode písané, ale oroginál shimano to píše....neviete náhodou o tom niečo, ako by sa to dalo regulovať? dakujem, robert, žilina
Ono to bude jedna a ta samá věc.. Dopomoc a asistence je nemlich to samé..
02.01.2020 - 21:18:26
00
...Možnosť napájania s 418 Wh a 504 Wh je ďalším dôvodom, prečo ho je možné označiť ako vhodného do podmienok mestského jazdenia. 3 módy jazdy, teda Eco, Normal a High, sú ešte ďalej prispôsobiteľné, prostredníctvom 3 volieb nastavení, Comfort, Sportive a Custom, vďaka ktorým sa upraví pomer dostupného točivého momentu a spotreby energie....takže asi to nebude to isté...
02.01.2020 - 21:32:41
00
Cez diagnostiku je možné nastaviť to čo spomínaš, ale zrejme ju doma asi nemáš.
https://di2center.com/hardware/pc-linkage-device-sm-pce02/
V obchode, kde si kúpil ten ebajk, by ti s tým mali vedieť pomôcť.
03.01.2020 - 03:42:01
00
rkon napísal:
...Možnosť napájania s 418 Wh a 504 Wh je ďalším dôvodom, prečo ho je možné označiť ako vhodného do podmienok mestského jazdenia. 3 módy jazdy, teda Eco, Normal a High, sú ešte ďalej prispôsobiteľné, prostredníctvom 3 volieb nastavení, Comfort, Sportive a Custom, vďaka ktorým sa upraví pomer dostupného točivého momentu a spotreby energie....takže asi to nebude to isté...


pri mtb motoroch E7000 a E8000 sú tri módy podpory - Eco, Trail, Boost. v mobile cez app Shimano E-tube je možné nastaviť charakteristiku motora Dynamic, Explorer a Custom. v zásade ide o % podpory pre konkrétny mód, Dynamic a Explorer sú prednastavené fabricky a v Custom charakteristike si vieš pre každý mód nastaviť silu podpory Low/Medium/High. toto bude rovnaké aj pri E5000, len módy a charakteristiky majú trochu iné názvy.
vyzerá to mierne komplikovane, ale nie je. nainštaluj app, pripoj sa, nastavuj a užívaj :)
03.01.2020 - 06:53:49
00
bikerMixal napísal:
Ahojte.
Cca rok som nie moc stastnym majitelom e bike znameho slovenskeho vyrobcu D..A s komponentami Bafang -hub motor disp. Dpc 10 a bateriou LG 36V 13.4Ah.
Bike som daval 3x reklamovat.1.rekl. vymena motora (aspon to tvrdili) ,2.rekl.
vymena stredoveho zlozenia+snimac ,3.rekl. neustale sa mi povolovala lava kluka.Reklamaciu neuznali.
V prvej reklamacii som o.i. reklamoval aj roztrhnuty/odlepeny garancny stitok na baterii (k tomu sa ani nevyjadrili).
Po druhej mi vratili bike s nedotiahnutymi a medzi sebou zamenenymi sroubami na kryte pod bateriou.Ked som dal kryt dolu nasiel som na niekolkych miestach dosekane kable s poskodenou izolaciou veduce od senzora do RJ.zatial nereklamovane pretoze neviem ako nieco take reklamovat.Bojim sa ze to neuznaju pretoze som odmontoval cast krytu.
Bateria mi vydrzi max 35km a to sa pekne namakam.Vazim 110kg.-Je to OK?
Z biku mam od zaciatku pocit ze ho uz niekto predomnou pouzival a vratil ho.
Ako by ste postupovali?


Aby sme sa nebáli hádať s predajcom..
Podľa občianskeho zákonníka ak má výrobok opakujúcu sa vadu/vady ktoré bránia riadnemu používaniu výrobku a výrobok bol s danou vadou min.tri krát v servise, zákazník má právo odstúpiť od zmluvy s predajcom z dôvodu, že vec nemôže riadne používať. Možno to nie je doslovné znenie zákona ale nechce sa mi to hľadať. Podobný problém som mal niekedy dávno s mobilom, tri krát bol v rámci záruky v servise až som sa naštval a prinieslo do predajne vytlačenú tú časť zákona a pohrozil im súdom a SOI. Hneď zmenili reč.
03.01.2020 - 10:18:39
00
keyboard_arrow_up