V sedle Priehyba som sa pýtal turistov ktorý išli z Kráľovej hole aké to je z Andrejcovej a hovorili že na bicykli je to sprostosť. A to boli taký čo aj jazdili nielen peši šľapali.
Ale až tak ďaleko to nie je, prenesieš ak ťa tma nebude naháňať...
18.09.2018 - 13:17:49
00
Usek od Kralovej Hole po Priehybku, zato stoji. To sa da prest skoro cele, Minimum tlačenia. No z Priehybky na Velku Vápenicu do kopca budes tlačit, aj vecsinu trasy dole z Velkej Vápenice do Priehyby.
18.09.2018 - 16:36:34
00
A ked sme uz pritom mna by skorej naujimal usek od Priehyby na Čertovicu,.. Stoji to zato ?
18.09.2018 - 16:37:54
00
Nechcem tu vnucovat svoj nazor, ale vsetky chodniky, ktore som v nasich NP presiel na bicykli (s vynimkou MF - ale tam som mal vzdy guide) som najprv presiel peso (som aj turista) - mal som tak ,,zmapovany teren do buducna"
Samozrejme sa da vyzvedat co?kde?ako? ale myslim si, ze sa tak straca uroven objektivity (vid. prispevky vyssie, ked jeden uzivatel oznaci konkretny chodnik za nezjazdny, druhy naopak za zjazdny).
Mozme urobit taky pokus :)
Akoze sa spytam:
,,Ako je zjazdny chodnik od Vodopadu skok k Strbskemu plesu (kedze to tu cita aj kamarat pol tak upresnim, ze v lete :) )??"
19.09.2018 - 07:30:22
01
ElvisLM napísal:
A ked sme uz pritom mna by skorej naujimal usek od Priehyby na Čertovicu,.. Stoji to zato ?

Bajkom ? :lol: .. od Priehyby az po Oravcovu s vynimkou asi tak par desiatok metrov si nepojazdis. Ale ako trening na nosenie a pretlacanie nie je zle :lol:
Na Kolesarovu sa da dostat zo spodnej zvaznice, pod hreben vedie cesta aj na mapach , potom je nieco vyjazdene, lebo tam chodia na 4kolkach, ci co .. nesiel som, ale asi lepsie ako nosit od Priehyby. Alebo vytlacit po modrej na sedlo Oravcova, ale neviem ci nie z dazda pod odkvap :lol: /ale tak je to potom len 1.5km, nie 4km :D/ Oravcova-Homolka, normalne jazdenie. Dalej neviem, ale vyzeralo to na zvaznicu.
19.09.2018 - 08:20:13
00
no aktuálne info asi bude najskôr tu - https://www.mtbiker.sk/forum/post1413611.html#p1413611
19.09.2018 - 08:24:13
00
https://myliptov.sme.sk/c/22149980/hreben-nizkych-tatier-propaguju-ako-cyklotrasu-aj-napriek-zakazu.html?ref=trz
20.06.2019 - 16:09:36
00
Pochybujem o ohrozovani ale exoti su vsade, tiez naco tam lezu cez vikend a propagovat to asi netreba ked je to zakazane.
20.06.2019 - 16:14:46
00
Poliaci velmi rychlo zistili ze kontrola tu skoro vobec neexistuje, takze vyuzivaju to co si doma nemozu dovolit...
20.06.2019 - 16:24:22
00
par rokov dozadu by ma tato situacia velmi srala, nastastie v poslednych rokoch pribudlo tolko legalnych trailov, ze neviem kde mam ist skor :) len napr v okoli, lubovna, bardejov, presov, kosice, lechnica.....
20.06.2019 - 21:23:56
00
mne tie umele traily nesedia, treba tam trochu rychlejsie a to neviem, aj sa bojim
zase som si v poslednom case velmi oblubil NT, zatial mam na zelenych stastie. minule som akurat zacinal hreben okolo ich akcie, sedeli v sedle pri ohnicku, pekne som pozdravil, pustil som sa akoze smerom na Hiadel a potom obklukou svihol na cervenu. mal som aspon istotu, ze ked chlastaju v Hiadelskom, nebudu zavadzat na hrebeni :D
20.06.2019 - 21:52:01
05
Prosím poraďte, z Andrejcovej sa chcem dostať k Čiernemu Váhu. Ísť dolu z hrebeňa po modrej do Lipt.Teplicky a potom popri toku Váhu po zelenej alebo sa z hrebeňa spustiť až v Priehybke a po modrej na Ipolticu? Je táto druhá, kratšia, možnosť zjazdna? A ešte otázka, z Andrejcovej do Tepličky chodíte po modrej či zvaznicou hneď spod útulne? Diky.
10.07.2019 - 10:49:15
00
michalpetruska
Po modrej do Tepličky je to najjednoduchšie, ľahký terén , aj najrýchlejšie, ale potom vedľa Váhu dosť nuda.
Z Andrejcovej na Priehybku je to do kopca, možno polovica sa dá šlapať. Opačným smerom veľmi pekný zjazd, nič ťažké, všetko sa dá na biku, iba zopár padnutých stromov, ale určite už majú vychodené obchádzky. Modrá z Priehybky je dosť divočina, lúky s vysokou trávou, nižšie aj strmý rigol, spodok som nešiel, traverzoval som k Budnárke, zjazdné bolo takmer všetko, ale dosť kukania do mapy, treba aj časovú rezervu, ale pekné, oplatí sa prejsť.
Ja odporúčam určite žltú cez Panskú hoľu, celé je to po ceste, krásne výhľady, aj nejaké stúpania, ale nie veľa, každopádne na to treba dosť času. Dá sa skrátiť zo sedla pod Doštiankou zjazdiť do Tepličky (strmé), alebo na Kremeniny (nešiel som, ale je tam široká štrková cesta), prípadne ako som skúšal z Panskej Hole cez Záruby (nižšie menej jazdená strmšia cesta). Ideálne potiahnúť až na Závrch, končí to poľovníckym singlom po hrebeni (krátke, ale moc pekné), zjazd do Benkovskej doliny po dobrej ceste.
vystrihol som trasy z posledných troch prejazdov: https://mapy.hiking.sk/?trasa=oxXml
10.07.2019 - 18:09:56
01
Čiže Budnarku obísť a po žltej cez Pánsku hoľu...a v sedle pod dostiankou na tie Kremeniny a popri Benkovskom potoku. To mi príde najlepšie. Diky moc.
10.07.2019 - 20:52:05
00
k Budnárke ide ešte pár 100m pred rázcestím taký fakt hnusný rigol, takže kľudne obísť, potom žltá..
10.07.2019 - 21:00:14
00
keyboard_arrow_up