ked uz tak na graveli :) ale na fulle som to este nesiel
na HT to mam tak 50/50
10.07.2019 - 12:04:03
00
Chezter, nikde som nepísal že my všetko vadí. A už vôbec nie pevné kamene a korene na traily. Tie tam majú byť a mohlo by ich byť aj viacej a väčšie. Ošidiť som chcel stúpania. A pomaly idem iba do neprehľadných zákrut (na obojsmernom traile). Zrejme som písal nejasne a si ma vôbec nepochopil. To by som sa druhý raz na Cerovku nevrátil a išiel by som jazdiť na svojom druhom mestskom bajku do Karpát po asfalte a poľných cestách tak ako doteraz. Ale ja som si dal Cerovku na druhý pokus po tých náročnejších úsekoch v miestach kde sa trail rozdeľuje a je vyjazdená obchádzka pre rekreačných bikerov ktorý sa prišli kochať prírodou a nie prekonávať korene, kamene a iné prekážky a potešilo by ich keby im Cerovku vyasfaltovali. Aj takých som tam teraz dvoch stretol. Fotky som nepridával preto aby som poukázal na to že aké sú tam zlé a fuj kamene a korene, ale aby bola referencia ako to na Cerovke aktuálne vyzerá. A keďže som k fotkám priradil aj GPS súradnice tak si ich všimne aj biker ktorý si bude plánovať prvý zjazd Cerovky a bude si prezerať jej trasu na MTBiker mape. A môže ho to aj odradiť a pôjde sa radšej povoziť po asfalte. Len nerozumiem tomu prečo po kliknutí na GPS súradnicu pri fotke vo fóre ju otvorí v Google mapách a nie v MTBiker mape. Mne vôbec neprekáža keď ma na pevnom (hardtail) bajku trocha vytrasie po tom ako sa ešte nezvládnutou technikou bunnyhopu pokúsim neúspešne preskočit korene či kamene. A ako by povedal kapitán Slovensko „Ja si to užívam, ja sa cítim dobre“. Keď pôjdem Cerovku pätdesiaty krát, tak neviem ako ju pôjdem, ale možno budem dávať šprinty aj do zákrut a budú sa my zo smrťou v očiach uhýbať neskúsený bikeri v protismere čo ju pôjdu prvý alebo druhý raz. A keď ma bude už nudiť tak tam prídem v noci s bagrom a porobím dáke dropy, jumpy a čo ja vie čo ešte na tých rovných nudných úsekoch. Alebo tam len nahádžem kamene a haluze na dráhu aby to bola pre mňa osobne väčšia zábava keď sa budem točiť na Cerovke viackrát za deň. Veď kašlať na neskúsených jazdcov čo tadiaľ pôjdu prvý raz a prekvapí ich fakt že sú v lese a tá suchá haluz môže kedykoľvek a kdekoľvek padnúť na trail aj prirodzene odlomením zo stromu a kameň zosunutím zo svahu. Len ja mám taký problém že myslím aj na iných ľudí a keď je na traily padnutý kameň alebo haluz, tak ich obídem alebo preletím ako väčšina iných bikerov, ale potom zastavím, vrátim sa a odpracem ich, lebo niekto iný ich nemusí zvládnuť obísť či preletieť bez toho aby to bola preňho zábava. A stravassholom takéto prekážky pokazia čas. Každý sme iný a mňa to takto zo zástavkami baví a ešte si aj odpočiniem. Ak budem ešte niekedy vysekávať burinu (nie chránené rastliny) na dákom traily, tak maximálne na šírku riadidiel. Nie viac ako jeden meter.
Po trailoch nemám odjazdené viac ako sto kilometrov. Cerovka je pre mňa osobne náročná. No nie až tak technicky, ale skôr svojou dĺžkou a stúpaniami. A tým že ja ju nikdy nedám bez prestávok. Neprekvapuje ma fakt že odhodlaný biker by ju dal aj na cesťáku, ale aj tými náročnejšími úsekmi bez ich obchádzania? Cez potok bude bajk prenášať, alebo doňho vpáli? Keď to zorganizujete, tak by som sa prišiel pozrieť a povzbudzovať, ak my to víde časovo. :)
Pár strán dozadu sa tu riešil zánik jedného náročnejšieho koreňového úseku jeho obchádzaním. Bol by s tým problém keby sa ten úsek pôvodnej stopy trailu zo dňa na deň obnovil? Hádam že je to tu?:
https://forumfoto.mtbiker.sk/111923_singletrack-cerova-draha-bratislava_5d239dad070d5.jpg
10.07.2019 - 13:23:15
00
v MK je velmi málo miest kde človek s gravelom neprejde.. veď tu chalani vozia na graveli širšie plášte ako ja volakedy na HTčku :D
a kým som býval mimo lokality tak som sa bežne ocitol v MK na cyklokrosske, CD neni nič špeciálne, akurát človek jazdí v rámci možností bicykla, nepoletí tam jak na FS
10.07.2019 - 13:39:05
03
Ufff ako sa to tu rozbehlo...
10.07.2019 - 21:09:07
00
ja som to dnes dal s priatelkou a cely cas dole som pocuval pindy ze sa to neda ze to je uzke 😀
10.07.2019 - 22:36:16
01
Hmmm.... toto sa da vselijako pochopit... ale snad popisujes prejazd cerovkou :) :)
11.07.2019 - 01:17:46
021
hulvat 😀
11.07.2019 - 06:32:01
00
drama queen :tmi:
13.07.2019 - 18:53:58
00
peito: boli tam rozne zaujimave useky /niektore este su, viz. iron.hide & diviaky :lol:/, ale .. vela sa vyhladilo, vela sa zacalo obchadzat, niektore veci zlikvidoval Kutka tym, ze tam dal mostiky, nieco asi zlikvidovali bajkeri, nieco sa muselo spravit inak lebo posedy .. je to inak polovnicky chodnik, nie je to singletrail robeny pre bajkerov, ako je dnes modne. Preto je tam aj par blbsich stupani. Do vody napalis podla mna s cestakom v pohode, aj prejdes, ak teda nemas uzke galusky. Ale inak .. precitat ten cely prispevok co si napisal je skoro ako keby som znovu klcoval cast cerovky :D :D :D /nic v zlom/ :) .. ak si chces skusit malinko narocnejsi usek , daj si maly kamenak /oproti tusim 2 kamenolomu/. Plus-minus podobne, akurat strmsie ako na Cerofke :lol: Na zvladnutie stupani treba pravidelny trening, nettreba ani prilis vela, ani prilis casto, ale idealne na asfalte :)
13.07.2019 - 20:35:01
03
Cerovka je na Gravel uplne v pohode

24.07.2019 - 18:36:47
01
Ten povrch je v pohode asi aj na ortodoxnu ziletku .. a take traily su snad skoro vsetky .. preto nikdy dost dobre nechapem tie miniony a podobne pneus :)
24.07.2019 - 18:52:28
00
Henry33 napísal:
Cerovka je na Gravel uplne v pohode


Vyjadrovanie vo videu je úbohé.
24.07.2019 - 19:07:00
01
No tak nepovedal by som, ze je to uuuuplne v pohode. Ale je pravda, ze vsetko je mozne a da sa to prejst aj na kolobezke alebo kolieskovych korculiach. Samozreme srandujem.
24.07.2019 - 19:09:45
02
lto napísal:
a take traily su snad skoro vsetky .. preto nikdy dost dobre nechapem tie miniony a podobne pneus :)


radsej budem Cerovku slapat na Minionoch ako by som mal Pajstun jazdit na Ardentoch... alebo prezuvat gumy podla trailu...
24.07.2019 - 19:44:41
03
Neviem komu, ale dakujem.
Prijemna uprava terenu v mieste kde som asi nebol sam co sa tam vydzubal.
Majstri sveta napisu, ze nebolo treba, ze ziadny problem.
Inac v predchadzajucom videu sa tam Henry33 tiez oprel o strom a zahovaral to. /27,45 min./
Peace.

Prílohy:

cerova2.jpg
cerova2.jpg 520.01 KiB 17.097,48.1973 thumb_up2thumb_down

17.09.2019 - 14:11:21
01
keyboard_arrow_up