Zajtra som chcel ísť kopce, ale ujo strava mi napísal, že mám ísť rovinu pomalým tempom max 2 hod. 💪
13.07.2019 - 21:54:51
01
ivan "Niečo podobné ako Kristínin pocit - sa jej zdá že sa zlepšuje, ... Pretek nie je tlačenie do pedálu rovnakou silou pri x krát väčšej, menšej kadencii. Nedá sa automaticky prepočítať sila krát kadencia. Máš tam dalšie veci. Straty na zotrvačnosti rotujúcich časti nôh - závislé aj od ich hmotnosti, veľkosti kadencie, ... a suma sumárum ti môže pri kadencii 85 výjst celkový váčší výkon ako pri kadencii 91, rovnakom laktáte, bpm."

Skôr by som povedala, že Ivanov pocit, že keď točí vyššou kadenciou a tade šliape do prázdna vychádza z faktu, že nevie kruhovo pedálovať. Šliape kapustu. A vyhovára sa, že je to neefektívne :D Straty rotujúcich nôh pripadajú do úvahy iba pri výkone 100W, a menej.
Mne sa nezdá, že sa zlepšujem. Moje výsledky ukazujú, že sa zlepšujem. A ani sa tu nemusím prezentovať smiešnym schodovitým tréningovým plánom. Mám reálne výsledky a na pretekoch nezliezam z bicykla pred cieľom. Jedným z dôležitých aspektov tréningu je pokora a aj umenie prijať porážku od lepších. Úprimne uznať, že súper bol lepší predsa nie je hanba. Ale je na smiech samému sebe klamať, že "ja-som-vyhral". Ego je až na poslednom mieste. Navyše ak sa chce niekto zlepšiť tak dnes už nestačí ak bude niekto "iba" jazdiť na bicykli. Mimocyklistické aktivity sú rovnako dôležité v príprave ako samotné jazdenie. Plávanie, beh a hlavne stabilizačné cvičenia v posilňovni vytvoria základy na zlepšovanie sa na bicykli. Reťaz je iba taká silná ako jej najslabší článok. Bez silného "core" sa nezaobíde už ani "priemerný" hobík. A samozrejme regenerácia. Ak ak si niekto myslí, že u neho to neplatí tak sa veľmi mýli a iba klame sám seba.
13.07.2019 - 22:05:11
012
Dnes nemám chut sa vadit. Ito máš smolu. Musíš sa zabavit ináč.
13.07.2019 - 22:08:17
02
Hosť napísal:
A čo by som v pelotóne robíl, keď ani na tréningu nestíham...

A 90% ľudí jazdí kvôli číslam a prekonávaniu ostatných, načo by si potom kupovali pulzmetre, wattmetre a prekonávany komy.. Mne je až smiešne, ako je pre niektorých ľudí kom modla...


cestne KOMy boli zabavne 2-3 roky naspat. teraz je to skor o tom kto sa odvazi ist pri 2ke / 3ke vystrahe skusit ci tomu druhemu fukalo menej...

so stravou je zabavnejsie jazdit intervalove treningy - mozes sa porovnavat sam so sebou. a hlavne pulzmetre a wattmetre pomahaju trenovat to co chces trenovat. kvoli tomu si to ludia kupuju...
13.07.2019 - 23:51:25
06
Hosť napísal:
ja som asi ten exot.....skusal som uz asi vsetko aj pezinsku babu hore dole 4x tyzdenne a bol som ako mrtvola bez energie.. a aby ma daval do laty clovek, ktory zacal bicyklovat pred 9 mesiacmi je uz nonsens

Existuju ludia, ktori su proste dobri .. poznal som jedneho, co moc nebicykloval, na Horal Krejzi siel s 500km za ten rok, bajk daku plecku a po Kralovu Holu sa drzal Barenyiho. Potom (vravel), ze to uz neslo. Ale dosiel cely maraton aj s velmi slusnym casom.

Potom som videl typka, co vyhral Salzku 200 niekedy v roku 2006 tusim, 2 kolecka sli, prve daval (som pozeral vysledky) za 4:50, druhe za 5:01 ... ti co sli 100ku sli kolecko jedno a vitaz mal 5:25 :)

Ale toto vsetko nie je ani zdaleka o treningu .. a jedna vec je nesmierne dolezita .. cely hormonalny system cloveka je nastaveny tak, ze najvacsi a najlepsi progress, alebo vobec efekt cohokolvek je vtedy, ak to robis s radostou a bavi ta to. A nestresujes sa nicim. V opacnom pripade to cloveka zabija .. efekt zataze sice ako tak funguje, ale nikam sa clovek nepohne.
Perfekcionalizmus, negativismus a premyslanie nad tym, ako mi to nejde a ako hentomu to ide a vnutorne pnutie moze znacne prispiet k tomu, ze ziaden efekt treningu nebude. Proste ubijes sam seba. Je mozne, ze mozes mat aj nejaky fyzicky problem .. napr. aj problemy so zaludkom, travenim, atd. ... ale to tiez casto byva spojene s psychikou. Nehladaj za kazdu cenu nieco tam, kde to (zatial) nejde .. hladaj pozitivne veci, aj ked to nemusi byt jednoduche. Prestan sa trapit a chodievaj na vylety :)
14.07.2019 - 09:16:22
02
Mam problém, mam reflux napríklad..
Aspoň v cyklistike som chcel niečo ,,dosiahnuť,, ☹️
14.07.2019 - 09:21:02
00
Ved už si dosiahol. Si najväčšia hviezda - na cyklistickom fóre.
14.07.2019 - 12:57:56
00
Hosť napísal:
Mam problém, mam reflux napríklad..
Aspoň v cyklistike som chcel niečo ,,dosiahnuť,, ☹️

uprimne toto pobavilo. skoro tak dobre ako ked sa v superstar borci v hviezdnej rote rozculuju ze im porotcovia zabranili nieco dosiahnut.

nastavis si nerealne ocakavania a potom si prekvapivo sklamany.
14.07.2019 - 13:20:33
00
Hosť napísal:
Mam problém, mam reflux napríklad..
Aspoň v cyklistike som chcel niečo ,,dosiahnuť,, ☹️
Určite si lepšie na tom, ako 80% všetkých hobby cyklistov. Chalani majú pravdu, ťažko sa robí sport, z ktorého nemáš radosť.. ja preto pretekam, lebo ma to baví
14.07.2019 - 13:33:14
00
Hosť napísal:
uprimne toto pobavilo. skoro tak dobre ako ked sa v superstar borci v hviezdnej rote rozculuju ze im porotcovia zabranili nieco dosiahnut.

nastavis si nerealne ocakavania a potom si prekvapivo sklamany.


A o co sú iní dupaci, to by ma zaujímalo?
(Odhliadnuc od genetiky)
A to mi chceš povedať. Ze ta deväť rokov sa nedá na trénovať, aby si vyhral preteky napríklad ?

Inak ty musíš byť inak namyslený


Naposledy upravil PetoPeto21 dňa 14.07.2019 - 14:08:33, celkovo upravené 5 krát.

14.07.2019 - 13:45:58
00
kristian2001 napísal:
Určite si lepšie na tom, ako 80% všetkých hobby cyklistov. Chalani majú pravdu, ťažko sa robí sport, z ktorého nemáš radosť.. ja preto pretekam, lebo ma to baví


Keby nemám radosť nebicyklujem 9 rokov...!!!!
14.07.2019 - 13:47:02
00
Dnes tréning "na Terpstru" 4h50m, NP 250w, bw 74.4kg
14.07.2019 - 14:06:12
011
Hosť napísal:
A o co sú iní dupaci, to by ma zaujímalo?
(Odhliadnuc od genetiky)
A to mi chceš povedať. Ze ta deväť rokov sa nedá na trénovať, aby si vyhral preteky napríklad ?

Inak ty musíš byť inak namyslený

da sa to za rok ale to by si musel mat uplne inu mentalitu.


re namysleny: ani nahodou. akurat ma bavia ludia ktori si nie su ochotni a schopni spravit reality check.
14.07.2019 - 16:36:37
01
Škoda reci
14.07.2019 - 16:39:10
00
PetoPeto21: psychika je velka sfina :) .. ale mozes otocis pohlad .. co ak by si dosiahol uspechy a zacal vyhravat, ziskal by si kdeco .. je to to, co chces, alebo len to byt v niecom niekto ? Lebo tie hodnoty su dost k nicomu, z toho nevyzijes (nemyslim realne jedlo) a ich cas trvania a cena su na urovni slamy.
14.07.2019 - 16:44:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up