A dalsia vec je rychlost.. ine je meter od cyklistu v 30ke 50ke a 90ke
11.07.2019 - 07:31:32
08
tazko presne definovat bezpecnu vzdialenost...ja by som ju povazaoval za taku ze ked cyklista nahodou iebne na bok aby mu auto nepreslo hlavu. prikladam skicu :) v UK to maju 1,5m a to je tak akurat si myslim. u nas dva roky dozadu takto presiel nakladiak cez chalana ktory spadol a akurat ho obiehal....bohuzial zomrel

Prílohy:

Rezerva.jpg
Rezerva.jpg 133.76 KiB thumb_up1thumb_down

11.07.2019 - 08:39:04
00
ked sedim v aute velmi vela vodicov milo daro jazdi cez ciaru v protismere a ja pravymi kolesami kosim travu. ked vsak maju pred sebou cyklistu maju obrovsky problem ho obist castou vozidla cez ciaru v protismere a krvopotne sa drzia vo svojom jazdnom pruhu.
11.07.2019 - 14:50:21
07
teraz cestou domov od racianskeho myta smerom do race na krizovatke pionierska jarosova. pomaly som sa blizil ku krizovatke vsetci mali cervenu a niekto na mna trubi resp. na chvilu pustil aj sirenu (nie tu co huka ale tu druhu :D) predtym nebolo pocut ziadne sireny samozrejme zeby som sa pratal na bok. otocim sa a tam policajne auto pritom rovno aj vpravo bola cervena. tak sa pytam mladeho susna ci sa tak velmi ponahla ked ma cervenu samozrejme mi odpovedal ze ano. tak ja len nato ze nabuduce nech si da majaky. nerozumiem niektorym tymto organom. koniec zvyseneho tlaku.
11.07.2019 - 14:54:54
00
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22166847/zrazka-dvoch-aut-pri-turni-si-vyziadala-dva-zivoty.html
12.07.2019 - 21:14:07
00
lto napísal:


A to bola vcera v KE kraji policajna akcia. Tato cesta je dostatocne siroka, dostatocne prehladna a ludia to zneuzivaju. Ved ked tam idem tacho 100km/h kazdy ma obieha. A bol som svedkom viacerych manevrov kde borec obiehal kolonu a vyslovene vytlacal auta tak, aby sa vosli traja vedla seba (lebo sa vojdu) aby mohol obiehat dalej. Ale v clanku sa nepise, co je pricina, tak nebudem vytahovat predcasne zavery.

Co ma vsak celkom zarazilo, podla fotiek to vyzera, ze alfe buchol jeden airbag a vo vw ziaden.
13.07.2019 - 06:49:17
00
Ano, parkrat do roka tade idem a 100ka na ceste mimo obce uz od Sorosky az po Sacu je pre vela aut zdrzujuca .. bezne aj 120-130 .. pred Roznavou som tusim minuly rok skoro nedobrovolne nieco podobne zazil s autom predo mnou, nastastie tam je este sirsia cesta. Typek obiehal kamion ...
Ale ako pises, tazko robit zavery, ostatne casto vyssia rychlost na tej ceste nie je nejaky problem. S tymi airbagmi som si nevsimol .. zvlastne , teda len jeden to moze byt, ze ho niekto vypol kvoli sedacke a nezapol, ale VW ... ze by bol uz nacaty ? :D
13.07.2019 - 08:26:01
00
Foto č. 2 - je vidieť, že na Alfe sú sfúknuté dva airbagy
VW - ani na jednej fotke nie je vidieť interiér, takže ťažko usúdiť, či sa airbag(y) nafúkli
13.07.2019 - 11:10:12
00
VW - 5 ludi v nom, sofer 20r. odbocoval z hl. cesty do Turne n/B. V krizovatke Y nedal prednost Alfe, ktora isla smerom do KE 2. ludia v nej, sofer 51r. Oba z alfy a dvaja spolujazdci z golfa to neprezili.
Jazdim tadial casto a bohuzial prave vdaka rychlosti je obcas problem odhadnut protiiduce vozidlo. Hoci z opacnej strany (z RV do KE) je 70 na predoslej krizovatke, na inkriminovanej krizovatke sa uz da bez problemov 120...

Dnes nejaky pan na 20+ rocnej opel astra z okr. HU predbiehal do kopca pred Moldavou. Zbadal protiiduce vozidlo vcas a namiesto brzd a zaradenia sa, pokracoval dalej, 3 vedla seba na ceste (z oboch stran relativne kolony). Dalej po rovine s moznostami predbiehania pokracoval tachometrovych 90, ruka na dverach.
:facepalm:

Prílohy:

drienovec-moldava.JPG
drienovec-moldava.JPG 245.31 KiB thumb_up0thumb_down

14.07.2019 - 22:29:02
00
Izzy68 napísal:
Dnes nejaky pan na 20+ rocnej opel astra z okr. HU predbiehal do kopca pred Moldavou. Zbadal protiiduce vozidlo vcas a namiesto brzd a zaradenia sa, pokracoval dalej, 3 vedla seba na ceste (z oboch stran relativne kolony). Dalej po rovine s moznostami predbiehania pokracoval tachometrovych 90, ruka na dverach.
:facepalm:


Tiež u nás, začínam predbiehať auto začiatku klesania, keď tu zrazu sa ukáže a rúti nízke pričupené Ferrari (vyššie auto by som asi videl skôr). Múdrejší ustúpi a zaradím sa za predbiehané auto. Pokiaľ za mnou nič nie je, tak radšej takto rýchlejšie preruším manéver ak sa vyskytne niečo neočakávané...
14.07.2019 - 23:00:43
00
Stalo sa mi, raz sme predbiehali dvaja kamion. Ten predomnou mal celkom tempo, ked som zacal predbiehaci manever aj ja, mal som aj vyhlad cez neho, niekde pri kabine uz isiel subezne s kamionom, co som necakal. Ked sa nakoniec zaradil, tak oproti uz sa mi rutilo auto, stihol som LTT a niesom na to ani hrdy...

Jednu vec, ktoru pozorujem v doprave a vidi sa mi ako problem je odstupova vzdialenost, resp. jej nedodrziavanie. Kazde rano kolony na rovnych cestach, a ked sa taki nazbieraju 10ti za sebou (nalepeni na kufor a nepredbehne ta), nemas sancu ani na prehladnom useku. Ale najdu sa jednotlivci, ktori to skusia a potom sa nemaju kam radit. Jo a sef kolony ide 80km/h tachometrovych :-/
15.07.2019 - 10:07:06
00
ja som vcera siel bikom po zahorackych cestach z Lamacu az do Perneku, a nebol to moc dobry napad, nabuduce radsej uz len lesom alebo cez vojensky obvod.
Tam nie je skoro ziadna krajnica, na mnohych miestach bola biela ciara namalovana uplne na kraji asfaltu, dokonca tak ze az padala cez jeho okraj.
Vodici boli podobni ako na druhej strane Karpat - myslim znacky PK a SC, to znamena ******** ******, na tejto strane to boli hlavne MA. A velmi tesne ma ofukla aj zlta sanitka Falck, az som skoro spadol, asi chceli dalsieho zakaznika.
15.07.2019 - 10:19:07
01
Si chcel zazit adrenalin, ze si volil hlavnu cestu pri tom mnozstve dostupnych a hlavne bezpecnejsich obchadzkovych tras (pre MTB) ? :lol:
15.07.2019 - 10:35:44
00
Ponahlal som sa, lebo som vysiel neskoro :)
Inak aj kopa motorkarov bola, no vacsinou ok, iba jeden mi vysiel do protismeru.
Ale fakt sa cudujem, preco tam nie su normalne krajnice. Na druhej strane Karpat predsa su, tam sa mi jazdi v pohode.
15.07.2019 - 10:42:00
00
Izzy68: aha, takze nedanie prednosti .. :( chjo .. a tusim nie je tam 70tka ?
15.07.2019 - 10:51:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up