Hack3r napísal:
tazko presne definovat bezpecnu vzdialenost...ja by som ju povazaoval za taku ze ked cyklista nahodou iebne na bok aby mu auto nepreslo hlavu. prikladam skicu :) v UK to maju 1,5m a to je tak akurat si myslim. u nas dva roky dozadu takto presiel nakladiak cez chalana ktory spadol a akurat ho obiehal....bohuzial zomrel


toto sa mi paci inak, celkom vystizne vysvetlene a dufam, ze takto to prezentuju aj v autoskolach. len jedna vec by ma zaujimala, ze ako by tento obrazok vyzeral, ked idu dvaja cyklisti vedla seba, alebo ked ide cyklista po strede cesty. :!:
15.07.2019 - 11:14:22
00
Tam pravidla hovoria jasne, no dost sa porusuju.
15.07.2019 - 11:22:00
00
iron.hide Siroke krajnice su na cestach II. triedy skor vynimkou ako pravidlom. Skor ako krajnice by som uvital, keby opravili povrch vozovky, aby clovek nemusel kluckovat. Na vychodnej strane MK su cesty v lepsom stave ako na zapadnej.
15.07.2019 - 11:30:24
00
Hack3r napísal:
...ja by som ju povazaoval za taku ze ked cyklista nahodou iebne na bok aby mu auto nepreslo hlavu.

Len to je 1,5m malo povacsinou asi.. ked yebnes za jazdy tak kludne budes dakde 2-3m od povodnej stopy.. to tvoje bude platit len na expertov co sa ucia na SPDckach :lol: kedy zabudnu vypnut nohu
Izzy68 napísal:
Jednu vec, ktoru pozorujem v doprave a vidi sa mi ako problem je odstupova vzdialenost, resp. jej nedodrziavanie. Kazde rano kolony na rovnych cestach, a ked sa taki nazbieraju 10ti za sebou (nalepeni na kufor a nepredbehne ta), nemas sancu ani na prehladnom useku. Ale najdu sa jednotlivci, ktori to skusia a potom sa nemaju kam radit. Jo a sef kolony ide 80km/h tachometrovych :-/

Jaj lenze ja ked aj mam odstupovu vzdialenost tak ju hned zaplnia nervozni vodici ako ty ktori musia predbiehat celu kolonu odzadu lebo im treba kakat asi.. takze ak chcem mat odstup od vozidla predomnou tak to aby som vlastne len brzdil a brzdil aby sa dalsi a dalsi dilinovia zozadu mohli LTT zaradit predomna..
15.07.2019 - 14:16:49
02
no ja ked obieham cyklistu na aute prejdem do druheho pruhu, takze tie 2-3m. ked ide oproti auto tak cyklistu neobieham ale pockam za nim.
15.07.2019 - 14:27:45
04
lto 70 tka je v smere do KE o cca 400m skor na riadnej krizovatke, tu minula ta alfa tesne pred zrazkou. V opacnom smere je riadnych 90. Myslim, ze alfa "normalne" zrychlovala a ten v golfe to proste neodhadol...

CraObs teraz neviem, ci mne treba kakat, alebo len pravopisna chyba, ale i tak nerozumiem, na co narazas. Predbiehanie kamiona som vytiahol na margo prispevok milos21, ze niekedy sa uz nie je kam zaradit. U bezpecnej vzdialenosti je to tak, ako si popisal. Osobne, ked vidim zabetonovanu situaciu nastavim tempomat a som v kolone stale posledny/predbiehany - na krizovatke sa vsetci "druzne" stretneme. Pokial je nato priestor, tak predbieham auta v kolone, kym to uznam za bezpecne pre mna a aj ostatnych - to som myslel mojim predoslym prispevkom. Nikdy sme sa nestretli traja v pruhu, nepredbiehal som cez horizont a podobne, ale stale som pripraveny, ze mi niekto v horizonte vybehne, alebo niekto oproti bude predbiehat bez vzdialenosti, lebo to sa tu deje denne.

Vcera nehoda medzi Lubenikom a Jelsavou, cokoladka 140km/h v zakrute cez horizont vyletela a zostrelila kamaratku presne v mieste dalsieho kriza pri ceste. Vystrihovali ju a vrtulnikom do BB. Cokoladka zlomena noha. A toto nevymyslis :-/

Prílohy:

nn.jpg
nn.jpg 250.03 KiB thumb_up0thumb_down

15.07.2019 - 16:07:33
00
V 140 km/h by to neskoncilo zlomenou nohou...
15.07.2019 - 16:40:37
00
pokojne mohlo aj bez zranenia....tie totižto nie sú priamo úmerné rýchlosti
15.07.2019 - 18:26:26
00
iron.hide napísal:
ja som vcera siel bikom po zahorackych cestach z Lamacu az do Perneku, a nebol to moc dobry napad, nabuduce radsej uz len lesom alebo cez vojensky obvod.
Tam nie je skoro ziadna krajnica, na mnohych miestach bola biela ciara namalovana uplne na kraji asfaltu, dokonca tak ze az padala cez jeho okraj.

Načo ti je krajnica? Za krajnicou sa nejazdí. Aj tak tam býva väčšinou všelijaký bordel od ktorého môžeš chytiť akurát tak defekt. Máš jazdiť +/- v stope pravého kolesa auta.
15.07.2019 - 18:37:27
03
Nuz keby som tak jazdil, tak uz som davno mrtvy, asi tak tisickrat.
15.07.2019 - 18:41:26
09
b0b0: bordel sa tyka len cestakov .. ti , co jazdi na normalnych bajkoch sa toto netyka :D
15.07.2019 - 20:36:56
04
Mne ten bordel odstreluje od natlakovanych plastov :-P.
15.07.2019 - 20:58:18
00
iron.hide napísal:
Nuz keby som tak jazdil, tak uz som davno mrtvy, asi tak tisickrat.

Toto zrovna nemusi byt pravda. Ak ides po krajnici, tak ta blbec moze ignorovat a liznut to popri tebe, ale ak ides v urovni kolesa tak musi ist dalej od teba. Alebo si ta vobec nevsimne lebo sa bavi s mobilom a potom budes v spravach. Obe varianty (od kraja cesty) maju + aj - a iste % rizika.
16.07.2019 - 11:14:24
01
lubor1 , máš pravdu (v niečom). Ak ideš v úrovni kolesa auta , lizne Ťa tak či tak, vodič spomaľovať nebude a vybočením za stredovú čiaru riskuje zrážku s protiidúcim autom. A presne ako píšeš...ak si Ťa nevšimne (alebo všimne na poslednú chvíľu) tak si mŕtvy, pretože ideš v jeho línii.

Kdežto keď jazdím po krajnici, vodič za hrubú bielu čiaru nezájde...ešte som to nevidel ani nezažil že by zašiel. Práve mojou jazdou po krajnici dávam vodičovi miesto aby ma bezpečne obišiel a zároveň aby ostal vo svojom pruhu. Ja takto jazdím dlhé roky a žiadne problémy .
16.07.2019 - 19:30:26
05
Výňatok z rozhodnutia súdu v Prievidzi zo 14.10.2011:

Prílohy:

19112010.png
19112010.png 117.15 KiB thumb_up0thumb_down

17.07.2019 - 01:14:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up