Jakľofski bicigeľ

20.07.2019
3. kolo - Východ MTB Liga
MTB maratón
Jaklovce (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Proti je e-bajkom nemám absolútne nič ale pretekať s "normálnymi" :?:

Keď už tak nech vyštartujú 15-30 minút po štarte...
11.07.2019 - 11:58:47
00
Skôr nech odštartujú pred
11.07.2019 - 12:14:44
07
Alebo nech radsej vyhladaju motokrosove preteky, tam by zapadli viac
11.07.2019 - 12:17:53
01
Ak tomu spravne rozumiem, tak ebikeri nejdu pretekat s nami, ale jazdit s nami. Aj tak sa tam povacsinou prihlasi tak 5 kuskov vo vsetkych kategoriach dokopy.
V stupaniach vzhladom k mojmu deficitu vykonu mi rozhodne zavadzat nebudu :D.
11.07.2019 - 14:02:50
00
tak ako poznamenal petocervik, tak e-bikeri budu startovat spolu s ostatnymi podla trati, ale nebudu klasifikovany s ostatnymi, je tam moznost ist sa previezt nesutazne a vyuzit vsetky obcerstvovacky a vsetko ostatne ako ostatni platiaci. A ako spominal mrazik, tak v pripade, ze sa ich zide velky pocet v niektorych kategoriach (co nepredpokladam), tak sa vyhodnotia samostatne v ramci kategorie e-bike
11.07.2019 - 14:45:50
00
"V stupaniach vzhladom k mojmu deficitu vykonu mi rozhodne zavadzat nebudu" - v stúpaniach nebudú zavádzať ani mne, ale tiež nie je príjemné ak z teba sa leje a parí a okolo prejde niekto s prstom v nose a po niekoľkých km ho v technickejšom úseku obiehaš. Pokiaľ sa jedná o 2-3 e-bikerov tak je to jedno ale časom sa to môže zvrhnúť a 1/3 jazdcov bude na baterky...
11.07.2019 - 15:27:22
00
Rozumiem, ze je to topenie moralky, ked musis toho isteho furt predbiehat. Tak kondicka sa zvacsa nabera jazdenim a s tym ide umerne aj technika. Ebike vie potriet kondicku, ale techniku nevyriesi. Ale presne ako pises, zopar ebajkerov nie je problem, co je este stale sucasny stav. Tretina pola by si uz ziadala posunuty cas startu.

Ja som bol na strednej minuly rok a v poslednom zjazde (neviem, ci to bol singel, ale zvaznica to urcite nebola) som dobehol kratku trat. Tam som si to predbiehanie vytrpel. Myslim si, ze momentalne ebikeri nezavadzaju o nic viac. To len moja jesitnost a ego maju s nimi problem.
11.07.2019 - 22:05:52
00
UPDATE: pridana finalna verzia dlhej trasy
AKTUALITA: pridali sme este jednu obcerstvovacku na 10 km, bude voda a jontak
12.07.2019 - 20:56:31
01
Aktualita: na krátkej trati sme pridali kategóriu muži nad 60 rokov (1959 a starší).
14.07.2019 - 12:51:12
00
Petocervik: práve spoločný záver trate, teda zjazd z kopca Smolej (od stožiaru) sme upravili tak, aby bol bezpečnejší, jazditeľný pre všetky kategórie s dostatkom miesta na obiehanie - neznamená to ale, že si ho neužijete, práve naopak, striedať sa bude lesná cesta, lúka, krátky singel, šotolinová cesta. Máte sa na čo tešiť!
14.07.2019 - 12:58:50
00
Po pravde to predbiehanie v zavere bol viac problem mojich slabych skusenosti ako organizacie. Okrem toho som siel v slabsej polke startovneho pola :D.
Kazdopadne vdaka a tesim sa. Snad vyjde idealne pocasie, i ked po tohtorocnom Ilovnickom mi to uz asi aj je jedno ...
14.07.2019 - 19:24:52
00
mrazik napísal:
Petocervik: práve spoločný záver trate, teda zjazd z kopca Smolej (od stožiaru) sme upravili tak, aby bol bezpečnejší, jazditeľný pre všetky kategórie s dostatkom miesta na obiehanie - neznamená to ale, že si ho neužijete, práve naopak, striedať sa bude lesná cesta, lúka, krátky singel, šotolinová cesta. Máte sa na čo tešiť!

Môžem potvrdiť, bol som si to včera prejsť. :)
15.07.2019 - 07:59:42
00
kedy bude trat vyznacena ? zaujima ma stredna, vo stvrtok ak budem mat cas by som si chcel skusit
dik
17.07.2019 - 13:18:25
00
vavco nech sa páči, už je ;)
17.07.2019 - 16:04:05
00
Pár aktualít a zmien na jednotlivých tratiach - niečo už napísal vokalvokal vyššie. Niektoré zmeny vyvolala ťažba dreva, iné vaše pripomienky z minulého roku a ďalšie zase naša snaha ponúknuť nové úseky a smerovanie JB do budúcich rokov.
Úvodné stúpanie po štarte bude pre strednú a dlhú natiahnuté o "pár" :-) metrov do dĺžky aj výšky, ale odmenené pekným technickým úsekom popod chatu Orlovec. Krátka bez zmien.
Za krížom na Folkmárskom sedle pokračuje dlhá a stredná spoločne, krátka bez zmien.
Singel "Diľovaná draha" sme pre dlhú a strednú predĺžili o niekoľko desiatok metrov vďaka usilovnej práci lesníkov (bez irónie, vážne prekopali starý lesný chodník).
Nájazd na "Martinov singel" má po úvodnej strmej zvážnici dve varianty pre všetky tri trate- ľahšiu, zjazdnejšiu, ale dlhšiu pre "snežienky" a ťažšiu, strmšiu a adrenalínovú pre "machrov". Máte na výber a bez urážky - radšej celá snežienka, ako dolámaný macher :-) Za singlom pribudol po krátkej zvážnici ešte jeden pekný technický zjazdík.
Z Kojšova ide stredná a dlhá spoločne do kopca na Striebornú a Smolej, do cieľa potom po novom úseku opísanom v príspevku vyššie.
Dlhá pôjde z Kojšova až do sedla pod Suchým vrchom po asfalte - minuloročná "žltá" je poznačená ťažbou a približovaním dreva :-( Od sedla PSV bez zmien, do cieľa z Kojšova ako stredná a dlhá.
17.07.2019 - 20:08:27
03
keyboard_arrow_up