Kedze auta vyrabaju ludia, tak je na 100% jasne, ze tu navzdy nebudu. Ide len o to aby este aspon nejaky ludia dovtedy prezili.
19.07.2019 - 00:13:57
00
Nj to je fakt, ked budu vesmirne lode tak nebudu auta. Ale to uz mozno bude aj dialnica do KE :)
To ma nohy boliet uz nebudu.
19.07.2019 - 00:18:13
00
Kazda jedna bezpecnostna pomocka pomaha znizit zdravotne problemy tak preco ju nepouzit a mat ju na riadidlach zavesenu?
Ja nemam pocit ze by mi zavadzala. Skusal som si ju v predajni a sadla presne. Ked niekto kupi taku ktora mu nesadne, tak nech ide kupit inu.
Ak by clovek, ktory ma nazor ze je zbytocna, dostal priucku nejakym padom hlavou o obrubnik, pochopil by ze je potrebna. Uz taki ludia zmenil nazor.
19.07.2019 - 00:46:07
02
zoja napísal:
Takže si to predstavujete asi takto:
Ak si cyklista nevie odopnúť tretry z pedálov, spadne a zlomí si lakeť a kľúčnu kosť, liečbu bude kompletne hradiť zdravotná poisťovňa, lebo mal prilbu.
Ak motorista pri tesnom predbiehaní späťákom odhodí cyklistu do priekopy alebo na obrubník a cyklista si rozbije hlavu, liečbu si bude musieť komplet hradiť cyklista, lebo nemal prilbu.

???

Na tu klucnu kost neexistuje bezpecnostna pomocka kazdemu jazdcovi dostupna.
Ak existuje nieco na znizenie zranenia a nieje to zrovna obmedzujuce ako pyrotechnicky oblek a je to bezne dostupne a lahko pouzitelne a clovek sa zrani takym sposobom, ze keby to mal, tak by to nemalo taky zdravotny dopad, je logicke ze by mal niest nasledky.
Aj v navode na bicykel je uvedene pouzitie prilby. Nepouzil bicykel v sulade s navodom na pouzitie, tak nech znasa nasledky.
19.07.2019 - 01:48:25
02
a ved tretry niesu nikde prikazane nakoniec zoja napise ze ked chytim vlka lebo som nemal cyklogate tak mi to poistovna nepreplati a zlomit sa moze aj ina ako klucna kost no niekto ma fantaziu riadnu no je to zbytocne pokial je prilba povinna tak je.v aute su pasy povinne ale aj tak napriek tomu clovek neprezije havariu a plus kolko aibagov je uz v dnesnych autach a asistentov koliznych no ochrana cyklistu je prave len ta prilba no ked ju niekto nenosi a padne z biku potom tu pise take fantazmagorie. pekny den
19.07.2019 - 08:40:33
01
Dnes sme mali zase v robote diskusiu o prilbach. Kolega ze by dal peticiu za zakaz prilieb. A ze je to zbytocnost a zavadzia.
Nakoniec som zistil pricinu. Nikdy v zivote nespadol na hlavu, vzdy na ruky a nikdy v zivote ziadnu cykloprilbu nemal. Zaroven ale casto nosi nechutnu stavbarsku prilbu, ktora je o 7cm vyssia, nema ziadne vetracie otvory, je tazks a obruce vnutri niesu makke a nedaju sa poriadne jemne nastavit. Ked som ju skusil tak mi padala z hlavy a ked som dotiahol obruc, tak ma zas ta obruc po bokoch rezala.
Ja ked som siel bicyklovat, dal som si prilbu a mama ma zastavila z obedom, tak som sa najedol s prilbou na hlave a potom som siel von. Hned na to som sa vratil po prilbu a mama mi povedala, ze ved ju mam na hlave.
Moja prilba ma 27 vetracich otvorov, 220g, duoinmold technilogiu, sietku, zadne aj bocne nastavenie obvodu, makke vystuze z latky nepotiacej sa hlavu a trojuholnikovy makky system upnutia pod bradou. Ziadna draplava tkanicka.
Takze prilbu odsudzuju vacsinou ti, ktori ju nikdy nemali, alebo nosili taku, ktora im uplne presne nesadla, ci mala 400g a malo vetracich otvorov.
19.07.2019 - 11:35:05
02
Tiez niekedy prilbu na vyjazdoch ani nedavam dole, neprekaza mi. Je asi dobre vetrana a sedi mi. Mna by ani nenapadlo ist na bajk bez prilby aj keby som siel len po rozky, rovnako ako by ma nenapadlo slapat bosy. Proste prilba patri k zakladnej vystroji.
19.07.2019 - 12:55:02
04
Detto. Kamoška sa v sobotu vysypala. Keby nemala prilbu, tak to má zrejme za sebou. Má prasknutú lebku a krvácanie do mozgu. Dnes ju prepustili z nemocnice.

Prílohy:

received_545884699282295.jpeg
received_545884699282295.jpeg 134.6 KiB thumb_up0thumb_down

received_463306640928704.jpeg
received_463306640928704.jpeg 126.98 KiB thumb_up0thumb_down

19.07.2019 - 14:27:58
06
Ja som kupoval Giro Skyline za 25€ a mam ju podla mna aj 10 rokov. Uz je slusne poobijana, ale prasklina ziadna. Taktiez mi ju nevadi nosit cely den a to asi nebude komfortom ziadne terno. Kamos a brat maju prilbu s LIDL-a a tu by som rozhodne dlhsiu dobu na palici mat nechcel.
Podla moznosti nosim prilbu vzdy, ale stane sa vramci commuting-u, ze prejdem aj bez nej. Akurat vcera som bol prinuteny ist bez nej. Holt dal som si prat popruhy a rano som zaspal, takze som nemal 20 minut na skladanie prilby (chapem, ze sa to da do 5 minut, ale nie, ked to robim prvy krat a bez fotodokumentacie :D ). Proste som ju hodil do ruksaka a v praci poskladal.
19.07.2019 - 15:34:02
00
Zigo napísal:
Keby si nemal prilbu a nepriplietlo sa auto?
Co je podla teba vacsie riziko, jazdit po cestach bez aut a bez prilby alebo jazdit po cestach medzi autami a s prilbou?
Povinne nosenie prilieb pocet cyklistov urcite nezvysi a neznizi ani pocet motoristov.

Ja som spadol na ceste na ktorej som bol uplne sam. Nastastie som sa hodil nabok do hliny a travy. Chvilu predtym bol rovnaky usek bez aut, ale aj bez tej travy. Len mur a beton. Jazdec sa podvedome drzi riadidiel co najdlhsie aby nespadol vobec a snazi sa smyk vyrovnat. Nechce sa predsa ani odriet ani si zlomit ruku.
Nikto nevie ako a kde spadne. Proste prilba existuje a je to lepsie ako nic.
Ked vam je nepohodlna tak skuste inu. Viem ze je to tazke. Niekto chcel poradit aku prilbu kupit, ze ich vyskusal mnozstvo a ziadna mu nesadla a nasiel. Ak vam presne nesadne a kupite nepohodlnu uzavretu s 3 dierkami, tak hodnotite inak.
Zdravie si nove nekupite. Uces sa sa spravit znovu.
19.07.2019 - 16:35:57
02
Ja som spadol s fungel novou prilbou na bok tak, ze by som si fest zdrel ucho a bok. (Suchal som sa po asfalte) asi by to nemalo nejake strasne nasledky ale takto som skoncil uplne bez zraneni.

Ale raz som daval prvu pomoc typkovi, co mu prilba zachranila zivot. Zletel na cykloceste tak, ze mu kamen ostal zapichnuty v spankovej casti v prilbe. Nastastie sa prebral kym prisla sanitka ale bol absolutne mimo. Velmi silny zazitok
20.07.2019 - 06:32:49
01
Odkedy používam prilbu tak som ešte nespadol, predtým vkuse asi to má čosi do seba...
20.07.2019 - 09:48:33
02
Minimalne psychicku pohodu a pocit istoty. Ludia odsudzuju to s cim nemaju skusenost. Raz davno ked som nemal este 2 cyklokratasy s vlozkou a vzal som si bez vlozky pocitil som nepohodlie. Kto ich nevyskusal tak moze neustale nadavat na nepohodlie pri sedeni. Tek isto ako tretry, pocet prevodov do vrchu, geomeria, teleskopka, dlzka predstavca a kokpitu, hmotnost bicykla, pitny vak... vsetko ma samozrejme aj nevyhody v urcitych situaciach. Ak to vyuzijeme s rozumom na co to je urcene, ziskame vyhody a znizime rizika a nevyhody.
Dieta neznasa bicyklovanie lebo ked ho rodicia vezmu na jazdu tak vsetku energiu si minie svojim spravanim hned na zaciatku. A tak je to aj s prilbami. Je to o neznalosti.
20.07.2019 - 11:00:00
00
Sa neposerte s tými prilbami. Vyzeráte, ako by ste sa do nich zamilovali. Choďte si v nich aj spať a tiež na WC, keby ste náhodou spadli z postele alebo do misy, ale nenúťte iných robiť to, čo, sa páči vám.
20.07.2019 - 21:48:04
02
No ja som raz spal s prilbou v posteli. Konečne som narazil na takú čo mi sadla na moju veľkú hlavu a netlačila po stranách a večer som sa z nej tak tešil, že som potom zaspal a zabudol ju odložiť. Ale neposral som sa vtedy v noci ani nepočural :^)
20.07.2019 - 22:43:03
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
cron
keyboard_arrow_up