gebula napísal:
Nemôžem si pomôcť, ale keby bol na pódiu budúcu nedeľu aspoň jeden Frantík, strašne dobre by mi to padlo. Zvlášť keď toto je zase deklarované ako 100 % fakt, jediná správna a univerzálna možnosť a aj priemerne znalý fanúšik vie, ako to bolo v napríklad v roku 2016 - útok, etapové vítazstvo, Tourmalet (aj keď nie dojazd na vrchole), 8. etapa (takže rozhodne nie 3. týždeň), navonok jasné deklarovanie záujmu o celkové poradie ...

Už ostáva len vypočítať, prečo to v prípade Frooma bol perfektný postup, ale v prípade ľubovoľného Francúza nebotyčná kravina ...


Jednoché. Tréning francúzskeho a anglického /Sky, Ineos/ je odlišný. Francúz trénuje na pocit. Kratšie intervaly. Možno veľa, ,,tvrdo,, ale len subjektívne. Príprava v Sky, Ineos je zameraná na dlhšie intervaly. Zlepšovanie silovej vytrvalosti - časovka. Viac využívajú wattmeter ako pocit. Výsledný efekt je väčšia hodnota FTP potrebná pre dosiahnutie celkového výsledku na grand tour. To sa potom ukáže v dlhých kopcoch. Francúzom robí problém íst dlho, na hrane, rovnomerne. Potrebujú zmeny tempa. Ako v tréningu. Nastupovat si. Lenže pre úspech v trojtýždnovom etapáku je efektívny spôsob Sky, Ineos. Napríklad Bernal dnes dosiahol v poslednom kopci takmer rovnaký výsledok ako Pinot avšak s oveľa menším normalizovaným výkonom. Ušetril viac síl do dalších etáp. A že Froome si môže dovolit viac útočit. Má lepšie natrénované. Nie na pocit ale objektívne. Náročnejšie intervaly. Dlhšou dobou trvania v kombinácii s intenzitou. O niečo menej polarizovaný tréning. Časovkárskejší.
21.07.2019 - 21:43:39
01
Budem sa velmi smiat ked to nejaky frantik vyhra alebo ked ineos nebude ani na bedni.
21.07.2019 - 21:46:26
00
Inak GT ide rozumne. Alpy mu sadnú viac. Dnes sa nepotreboval prepínať. Jazdiť museli súperi. Minulý rok bol tretí týždeň silný. Každopádne to je konečne super TdF. Alpy budú parádnym vyvrcholením... Držím palce Romanovi Kreuzigerovi, keby sa mu podarila ešte etapa. Nato, že tam je prakticky na všetko sám tak ide pekne...
21.07.2019 - 21:48:23
04
scarinko napísal:
Budem sa velmi smiat ked to nejaky frantik vyhra alebo ked ineos nebude ani na bedni.


No tohto roku by si sa už mal smiat. Najlepší ležia v posteli /Dumoulin, .../. Ich náhradníci /Thomas/ už to majú čiastočne na háku. Kor po minuloročnom víťazstve a vybučaní, fyzických útokoch, oblievania šťankami, ... domácich divákov. To už by bol totálny francúzsky debakel - keby si sa nesmial.


Naposledy upravil ivan dňa 21.07.2019 - 21:59:10, celkovo upravené 1 krát.

21.07.2019 - 21:55:51
00
Tak thomas na bedni bude, ale aj tak by som bol radsej keby to vyhral niekto iny
21.07.2019 - 21:58:18
02
Ja radsej nekricim kym sa nepostavia na start 21. etapy. Este ma tyzden v ktorom sa moze vykydat na dost kopcoch.
21.07.2019 - 22:04:53
00
No tak ak aj nerátam stredu ,ktorá bude taká príprava . Tak stvr.pi,so, bude neskutočná nakladacka . Tibolt nemá podporu . Jedine žeby sa dohodol s pár francuzmi . Krujswo má slušnú aj Thomas. To bude strašny mordor čo ich čaká . Všetko môže zmeniť jeden pad . Dúfam že Tibolt dobije bednu
21.07.2019 - 22:13:21
00
Ivan, teba tu je na fóre škoda, máš neskutočne predpoklady dobiť najvyššie méty v slovenskej politike...píšeš o veciach o ktorých nemáš ani potuchy, ale akoby si im videl až do kuchyne ( že Francúzi trénujú viac na pocit 🙂 atd... ), keď ti nevychádzajú výpočty tak začneš meniť základy vo vzorci ( zrazu tam dosadzujes že kto chyba na štarte ) a keď sa do niečoho vôbec netrafis, začneš slovickarit a prekrúcať.

A k tomu Pinotovi...strácal pred etapou vyše tri minuty na žlté a ty napíšeš že kvôli 20s tam plytval energiou? Mimochodom 20s získal iba na Bernala, ostatným dal minútu a na žlté aktuálne stiahol 1:16min. To je podľa teba malo a zbytočne plytvanie silami? V tomto týždni mal v kopcoch najlepšiu formu ( možno budúci týždeň mu už bude klesať ) a podľa teba sa mal teda voziť s ostatnými v skupine a šetriť sily? Sám píšeš že ostatní časuju formu na posledný týždeň a ja si myslím že Pinot nie je hlupák a tiež si ju načasoval do kopcov. Ak mu však forma vyvrcholila cez tento víkend, nezostávalo mu nič iné ako z danej situácie vyťažiť maximum.

Samozrejme Alpy úkazu kto na tom ako je, ale myslím že Pinot na bedni bude.
21.07.2019 - 22:34:46
038
dobré to je ako to je, lepšie ako sa 3 týždne pozerať na vláčik sky..
21.07.2019 - 22:53:18
03
matt napísal:
Ivan, teba tu je na fóre škoda, máš neskutočne predpoklady dobiť najvyššie méty v slovenskej politike...píšeš o veciach o ktorých nemáš ani potuchy, ale akoby si im videl až do kuchyne ( že Francúzi trénujú viac na pocit 🙂 atd... ), keď ti nevychádzajú výpočty tak začneš meniť základy vo vzorci ( zrazu tam dosadzujes že kto chyba na štarte ) a keď sa do niečoho vôbec netrafis, začneš slovickarit a prekrúcať.

A k tomu Pinotovi...strácal pred etapou vyše tri minuty na žlté a ty napíšeš že kvôli 20s tam plytval energiou? Mimochodom 20s získal iba na Bernala, ostatným dal minútu a na žlté aktuálne stiahol 1:16min. To je podľa teba malo a zbytočne plytvanie silami? V tomto týždni mal v kopcoch najlepšiu formu ( možno budúci týždeň mu už bude klesať ) a podľa teba sa mal teda voziť s ostatnými v skupine a šetriť sily? Sám píšeš že ostatní časuju formu na posledný týždeň a ja si myslím že Pinot nie je hlupák a tiež si ju načasoval do kopcov. Ak mu však forma vyvrcholila cez tento víkend, nezostávalo mu nič iné ako z danej situácie vyťažiť maximum.

Samozrejme Alpy úkazu kto na tom ako je, ale myslím že Pinot na bedni bude.


Možeš napísat ten vzorec. Nejak ho tam nevidím. Ved som nič som nepočítal.


Naposledy upravil ivan dňa 21.07.2019 - 23:02:54, celkovo upravené 1 krát.

21.07.2019 - 23:01:33
00
Osobne by som si vedel predstaviť v Paríži takéto poradie:
1.Pinot
2.Bernal
3.Buchmann

Ale posledný týždeň môže ešte poriadne zamiešať karty. Hlavne že sledujeme najzaujímavejšiu Tour za posledné roky, roboti zo Skyneos tento rok nekazia zážitok :)
21.07.2019 - 23:02:24
07
No matt. Kde je ten vzorec, výpočty. Zas píšeš bludy. Sky, Ineos využíva v príprave wattmetre viac ako FDJ, AG2R, viac sa zameriavajú na časovku, ... Toto nie je žiadna politika, kuchyňa ale realita.
21.07.2019 - 23:58:00
00
Ked niekto napise viac musi mat obe cisla. Ty si im volal a pytal sa ich na to kto kolko pouziva wattmeter? Jediny kto pise bludy si ty.
22.07.2019 - 00:05:32
00
Nerozumieš tomu. Ty píšeš bludy. Choré hlavy. Zakázat wattmetre. Zakázat racionálne zlepšovanie výkonnosti. Zakázat niekomu aby bol lepší. Ultra choré, primitívne, ...
22.07.2019 - 00:12:31
00
Uz prestan utocit ked nemas argumenty. Vies prd a ked to napises vela krat aj tak to nebude pravda.
22.07.2019 - 00:22:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up