Nuz je to zrejme individualne, my starsi uz sice mame prachy aj na drahe bajky, ale kto nema rozum, ten ho za prachy nekupi :)
22.07.2019 - 12:21:26
01
Vcera si to supoval starsi cyklista na horaku od BK smerom na Limbach, helma samozrejme pripnuta na ruksaku a pomaly teda nesiel. Kamienkovej drte je tam pozehnane.
22.07.2019 - 12:32:57
00
Ako je to so zákazmi v Maďarsku blízko hraníc. Som zúfalý samé nečakané zákazy na cestách prvej triedy, žadne obchádzky, len brutálne zachácky. Cyklonavigácia mapy.cz ma púšťa v podstate všade až na jeden úsek, tam by sa to dalo obínsť cyklochodníkom, len drb ukončený v makadame, obchádzka len veľkou nezmyselnou zachádzkou, čo som odmietol. Idem poslednou dedinou v maďarsku pred Medveďovom, že to už dám a tu drb znova zákaz, že by som sa na SK ani nedostal, to ma definitívne dostalo. Nechápem, som už na Slovensku v Medveďove ale svedomie nemám čisté 🙁 Nevedel som sa vynájsť, len zákazmi. Keď som tu dával trasy, tak ma nik neupozornil 🙁
22.07.2019 - 15:34:46
00
Ked to zovseobecnim, madari maju na vsetkych jednotkach zakaz vjazdu cyklistom. (Urcite su vynimky ale akor ne ako ano) Ak tam je cyklochodnik ides po nom, ak nie mas smolu. Teda, treba planovat cesty tak, aby si sa im vopred vyhol
22.07.2019 - 16:03:57
00
V Maďarsku sú zákazy, treba ísť po cyklotrasach a pozerať do mapy. Ako dobrá navi poslúži Google Maps. Medveďov neviem ale Šahy Štúrovo Somoška Rajka Milhosť ok. Možno je ich viac. Po Maďarsku fakt len Google Maps je jediná schopná navi pre bicykle. Ešte aj locus je v pohode ale strašne žere baterku. Je to už asi rok čo som tam nebol
22.07.2019 - 16:07:10
00
Najlepšie bolo, kde bol dlhý cyklochodník, tam žiaden zákaz. A nemajú na všade, lebo neboli zakázané očividne celé úseky ciest, aj keď väčšina asi áno. Chcel som ísť späť z Komárna do Medveďova kúsok cez Maďarsko popod hranice a dopadlo to takto. Z jednej strany Dunaj, z druhej strany diaľnica a asi možná cesta ešte ďajej na juh. Cyklocesta jedna bola kým neskončila v hroznom makadame. A drobné obchádzky čo som si všímal tiež makadamove 🙁
22.07.2019 - 16:09:52
00
Ale do Maďarska už nepôjdem, nestojí mi to o tie nervy že či ma niečo niekde nestopne na polceste a ďalej nič...
22.07.2019 - 16:10:56
00
a kam si to chcel ist cez madarsko?
22.07.2019 - 16:21:51
00
Komárno - Medveďov popod hranicu. Potom už späť cez Slovensko, trasu dám neskôr keď sa vrátim...
22.07.2019 - 16:33:59
00
jaj takto, som nechapal preco chces ist do medvedova cez madarsko :) ale ani to neni problem, od rajky ide az do Gyoru cylkotrasa Eurovelo a odtial do medvedova je len kusok.
Ja som siel do Ecsu co je kusok za Gyorom a okrem par hlavnych ciest sa dalo. Ale niektore cesty maju teda v katastrofalnom stave ze sa da ist len stredom pruhu.
https://www.strava.com/activities/1842100780#46194422632
22.07.2019 - 16:48:21
00
Keď som šiel raz z Budapešti do Štúrova po pravom brehu Dunaja a nazad po ľavom tak síce cyklotrasy boli skoro vkuse ale na cestný bicykel to moc nebolo, aj som tam pochytal defekty... Navigoval ma locus. Trafil som. Z časti pomohli aj maďarski cyklisti. Neveril som, že to je ešte cyklotrasa. Ale toto sa mi stáva aj v Nemecku a Taliansku dokonca aj vo Švajci . Poľná cesta a zrazu nič ? aj v Rumunsku som také zažil. V Rakúsku a v Poľsku majú zas CT na vysokej úrovni (teda až na cykloobchvat Nowego Targu)
Ale oproti Slovensku to je super.

Rozprávky mimo témy ??
22.07.2019 - 17:16:31
00
scarinko napísal:
... odtial do medvedova je len kusok...

Ale tiež v zákaze, proste som sa nikde nepohol, už som mal dosť nakrútené. Podľa mapy neurčím čo je asfalt a čo nie, čo som videl, tak niečo vyzeralo ako asfalt, ale bol to hnusný makadam/štrk. Len jednu asfaltovú cyklocestu som našiel a zrovna ako naschvál v úseku kde nebol zákaz vjazdu za Gonyu a aj tá "slepo" končila za mostom pred Kisbajcs, tak som sa musel vrátiť normálne na zakázaný most. Ale už to riešiť nejdem, tak skoro sa v Maďarsku neukážem. Najhoršie bolo, že nie celé úseky ciest boli zakázané, ale proste sa to rôzne striedalo, tak som dopredu netušil kde to je, a aj keby som šiel tou najväčšou zachádzkou, tak by som niekde určite nečakane narazil.... (napr. idem si dedinou a zrazu stop, ďalej sa nemám ako pohnúť)

corsair 110mat110 scarinko init Trasu mám tu ako som šiel, už nikdy viac
https://www.mtbiker.sk/forum/post1503971.html#p1503971

Ešte ak zajtra bude aj Rakúsko takéto, tak zbohom rodina...
22.07.2019 - 21:36:09
00
milos21 ked ides podla mapy.cz proste sa vyhni oranzovym cestam. Opat, nerad generalizujem, lebo prakticke skusenosti mam len na vychode. Tu mas stale dlhsiu alebo kratsiu alternativu ku hlavnym tahom.
22.07.2019 - 21:47:53
00
milos21 V Rakusku mozes vklude jazdit na cestach oznacenych ako B..(Bundesstrasse). a L...(Landesstrasse). Aj v tej najzaprdlejsej dedine su v dobrom stave. Pokial ide o cyklocesty, rataj s tym, ze niekde bude asfalt, a niekde sotolina.
22.07.2019 - 21:57:40
01
110mat110 Nie, keby som to vedel dopredu, tak do Maďarska v živote nevkročím, lebo by to išlo úplne mimo mojich plánov aj to by som musel všetko obchádzať, zachádzať, vracať sa, moja chyba :) Snažím sa aj niečo vygúgliť a nič cielene nenachádzam ani v slovenčine ani v angličtine... (v maďarčine hľadať nebudem)
22.07.2019 - 22:03:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up