Konecne sa zase chodi pod stavbou mosta spodnou cestou. Vcera som este isiel vrchnou. Dnes dali na cestu nad bufetom pri cisticke mobilne ploty a znacku zakazu vjazdo bez akehokolvek vysvetlenia, co, preco, zaco, naco, ved sme na Slovensku. Tak sme este s jednym ten plot obisli a isli dalej. Zhora bolo vidiet, ze niektori idu spodnou cestou. Kus dalej sme videli,ze mostna kovova konstrukcia je vysunuta nad vrchnou hradzou a nad spodnou cestou uz je iba betonovy (alebo aky) most. Konstrukcia sa dotyka vrchnej hradze, su tam mobilne ploty, ale z vrchnej hradze sa da pretlacit bicykel dole po strku a prejst na spodnu cestu, lebo rameno je pod mostom zasypane. Takze konecne sa zase da chodit spodnou cestou, co je skvela sprava.
25.06.2019 - 14:35:08
00
"Tak sme este s jednym ten plot obisli a isli dalej"..."ved sme na Slovensku"
25.06.2019 - 14:47:24
04
Značky stavenisko, zákaz vstupu sú pre srandu králikov. Potom tam niekoho zabije nákladiak, či padajúci kus konštrukcie a hneď bude v správach, že stavebník si nesplnil úlohu a verejnosť ho bude lynčovať, lebo niekto bol tak tupý, že tam vliezol. Najlepšie asi bude všetko ohradiť ostnatým drátom, napustiť elektrinou a na strážne veže dať ostreľovačov.


Naposledy upravil Jano1987 dňa 25.06.2019 - 17:51:31, celkovo upravené 1 krát.

25.06.2019 - 15:44:17
01
a inak sa da prejst normalne po hradzi na jednej aj druhej strane Dunaja? uz davno som nebol na cestaku (tento rok este ani raz), a rozmyslam ze by som na nom aspon raz otocil Gabcikovo.
25.06.2019 - 15:48:14
00
Po ľavej strane Dunaja (okolo Slovnaftu) sa dá v pohode, po pravej strane (v Petržalke) tiež, stačí sledovať značku pri bufete kade treba ísť.
25.06.2019 - 15:53:31
00
Stale sa najde vela truhlikov, ktori idu napriek zakazu od bufetu pri cisticke po hornej hradzi a potom pri premosteni zidu dolu po strkovej ceste, vytvarajuc tak kolizne situacie. :facepalm:
02.07.2019 - 23:43:08
00
Na konci Kopcianskej ulice zrejme (este nemaju stav. povolenie) vyrastie nova obytna stvrt .
https://www.bratislavskenoviny.sk/vystavba/55688-na-kopcianskej-vyrastie-nova-stvrt-co-v-nej-najdete
Pocas vystavby to bude znamenat vyssi vyskyt nakladnych vozidiel, po dostavbe, zvysenu premavku osobnych vozidiel a este k tomu pribudne MHD.
Otazne bude, aky to bude mat dopad na cyklocestu, ktora tadial vedie a ci sa bude opravovat asfaltovy povrch na Kopcianskej.
23.07.2019 - 11:01:54
00
Dopad na cyklotrasu by mal byť minimálny. Istý čas bude tade behať viac nákladných áut, ale doprava je tam minimálna, z času na čas tade prejde jedno auto.
23.07.2019 - 12:36:04
00
Doprava je tam minimalna len teraz, ale to je tym, ze teraz tam je len jedna zahradkarska oblast resp. par bud. a zopar administrativnych budov. Urcite bude musiet dojst k uprave cyklocesty, ktora konci pred mostom D2-ky a pokracuje dalej ako sucast vozovky. Vies si predstavit, ze by sa na tej ceste tlacili rodinky s detmi, autobusy, a aut z novej obytnej casti ?
23.07.2019 - 13:10:45
00
init:
developer ma cyklotrasy vyriesene v projekte... aj popri Kopcianskej, aj cez cele svoje uzemie vedie cyklistov by som povedal nadstandartne na bratislavske pomery. Projekt nemam, ale videl som tu cast.
Hej chvilu tam budu behat nakladaky, ale myslim si, ze to nebude hrozne... Mozno postavia subeznu cyklotrasu skor, nez zacne vystavba... Potom bude len problem pri vjazde na stavbu, ale to by malo byt zvladnutelne z oboch stran...
23.07.2019 - 13:19:32
02
Paradoxne viem. Strávil som dosť dlhý čas v Londýne, tak viem, ako vyzerajú tamojšie cyklotrasy.

Samozrejme najoptimálnejšie by bolo celý ten priestor rozšíriť a mať samostatne chodník (stačí len na tej strane ako bude výstavba, pri železnici ho netreba), cestu a cyklotrasu. Ale to je otázka peňazí všetko. Ja byť človekom, čo o tom rozhoduje na úrade, podmienil by som výstavbu s tým, že investor zafinancuje opravu a úpravu cesty až po križovatku pri Matadorke, ako je zjazd z nadjazdu. Cesta by sa upravila na systém cyklopruh (štandardná šírka podľa normy pre jeden smer), 2x pruh pre vozidlá (šírka max 2,75m na pruh) a cyklopruh v opačnom smere. Za mňa je to plne postačujúce riešenie, ktoré nie je veľmi drahé a zmestí sa to tam aj priestorovo bez veľkých úprav.
23.07.2019 - 13:34:32
00
Laco Findl Ak by sa nahodou v buducnosti k tebe dostalo viac detailov, prosim o ich vyzdielanie :) .
23.07.2019 - 13:37:15
01
To by ma zaujimalo, kolki po tej cykloceste aj realne chodite. Vsak to je cele jeden vtip, aj ten je nepodareny.
23.07.2019 - 14:21:20
01
ak myslis ten chodnik tak po nom teda nechodim, to je tak na horsky bike, na cestaku normalne po ceste aj to nie je ziaden zazrak kedze kopcianska je taka aka je
23.07.2019 - 14:33:12
00
no tam tych 450 10m usekov cyklocesty je teda fakt na figu... to jak keby na dialnici bol kazdych 500m semafor alebo retarder
23.07.2019 - 14:35:00
01
keyboard_arrow_up